Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    tyson написа:
    ...4.0/100 при 90км/ч темпомат.~4.1/100 на колонка.Само, че да караш с 90 на магистрала си е престъпление ...
    Това ли е рекорда? В коя група?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      Естественно, че в групата на 1.9 Боби
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        2600 км. Само градско в София: 6.72/100.В подписа ми има линк към Шпритмонитора.
        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

        Коментар


          tyson написа:
          Естественно, че в групата на 1.9 Боби
          Е да де ама преди 3 страници е написано:
          3.899 л/100км - Изминати 1508 км, заредено 58.8 л ...
          Което от собствена страна е рекорда май за 1.9 ми се струва.Все пак другия уикенд мисля да изляза извън София и да пробвам 1.9 до колко мога да го смъкна
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            последни данни за моя фиат...28 литра нафта смесено(около280км извънградско и 220км градско) общо 500км = 5,6/100.Това никога не го бях правил откакто е в мен колата(4г.)Вярно е, че беше голямо галене, ама съм очарован от резултата.

            Коментар


              Такааа, понеже не веднъж става въпрос за рекорди аз отново ще ви помоля: когато афиширате поредният си рекорден успех, нека е придружен и с кратко разяснение за това, как ги карате тея коли? Знам, че звуча мааалко заядливо, може би е нарочно ... И да не съм съвсем голословен, по последни измервания, без прекомерни усилия за нисък разход, т.е. нормално градско шофиране в Пловдив, на кратки разстояния. С дежурните "изнервени" изпреварвания на заспи по кръстовищата, та разхода беше 7,62. Нафтата е ЕКО.
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                Jimy написа:
                Такааа, понеже не веднъж става въпрос за рекорди аз отново ще ви помоля: когато афиширате поредният си рекорден успех, нека е придружен и с кратко разяснение за това, как ги карате тея коли? Знам, че звуча мааалко заядливо, може би е нарочно ... И да не съм съвсем голословен, по последни измервания, без прекомерни усилия за нисък разход, т.е. нормално градско шофиране в Пловдив, на кратки разстояния. С дежурните "изнервени" изпреварвания на заспи по кръстовищата, та разхода беше 7,62. Нафтата е ЕКО.
                По-нагоре в темата беше предложено да се посочва и средната скорост освен изминатите километри - разбира се за колите които имат тази възможност. Защото при мен едно повишаване на средната скорост от 19 на 46 км./ч. дава намаление на разхода с 3 литра/100км. - съответно от 7,8 на 4,6 л./100 км.
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  Абе каквото и да си пишем всичко е много относително и субективно неточно. Важно е вътрешното усещане и понеже карам и DTI и съм с наблюдения върху CR на Форд Торнео смело и безотговорно мога да заявя, че най-злоядия от всички изредени автомобили e Бравата от подписа ми.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    С 20-21 литра нафта минах 360 км комбинирано, зимата разхода ми се вдига приблизително 1 литър... Да ви питам, масло Selenia ТД откъде в София мога да купя, защото до смяна ми остават 1000 км.
                    FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

                    Коментар


                      От няколко места, може например да разровиш раздела за сервизи и магазини и да си избереш магазин за италиански авточасти, да звъннеш, да питаш... В долната част на страницата, която четеш, има кратки текстови реклами, една от тях също е за масла.

                      Коментар


                        Снимките са от пътуване София - Калофер.София - В. Търново - 4,6/100 км
                        Прикачени файлове
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          колко гори жтд 1.9 с пуснат климатик на място? на час? някой има ли наблюдения? аз си мисля че около литър на час .. ама не знам не мога да преценя?! как мога да засека?
                          Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                          Коментар


                            stooes написа:
                            ...как мога да засека?
                            Отиваш на бензиностанцията, пълниш до-горе. Оставяш да работи един час, пиеш едно-две кафета. И допълваш. По-точен начин, не се сещам. Не знам на стилото, обаче на VW Touran, показва и моментен разход на място, което е 0.2 литра без климатик, мога да питам с климатик колко показва .
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              на мене ми харчи 4.4/100 извънградско при нормално каране 100-120 без ритане в бъбреците с 4 човека и климатроник в града при каране в интезивни задръствания някъде около 6.3/6.4 в града при каране на целата газ само у лютеница скача до 9
                              leave something of the happiness you bring

                              Коментар


                                stooes написа:
                                колко гори жтд 1.9 с пуснат климатик на място? на час? някой има ли наблюдения? аз си мисля че около литър на час .. ама не знам не мога да преценя?! как мога да засека?
                                Определено зависи от околната температура, зададената температура на климатроника и от това дали е отворена клапата за циркулация на въздуха.Иначе по логове с ФЕС 2.4 напълно загрял без включени консуматори гори около 600 мл на мото час.Обаче климатик не съм си правил тест колко ще се вдигне разхода.Ако имаш желание да установиш е много лесно - трябват ти само данни за оборотите на двигателя и общото впръскано гориво.Примерно на загряла кола 2 минути без клима и 2 минути с клима.Формулата за смятане е лесна.За 2.4 мотора=Обороти на двигателя*60*2.5*Количество впръскано гориво/1000/1.2802/1000за 1.9=Обороти на двигателя*60*2*Количество впръскано гориво/1000/1.2802/1000Има ги сметките в прикачения файл.
                                Прикачени файлове
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X