Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    500км. като 150 изцяло градско в София ,а другите са магистрални и първокласни ,разход 4.7л.
    FIAT STILO 1.9JTD 2002

    Коментар


      днес направих сефтето на плажа. в Поморие... на връщане пълних минерална вода в Каменар. от там - 16 км. до у нас - 4.3 на 100 с клима, 150 л. вода, жината и малката
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        С тези ЖТД-та смъкнете още малко де.Аз съм с ТД 100 и с 10 литра Казанлък-Баня-Пловдив-Баня-Казанлък като навръщане бях с 400 кг. товар.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          Вчера си ходих до Ямбол ~5,1/100 с 90-100км/ч.До сега немие давала такъв разход извънградско,все около 5,6.Иначе градско гълта доста.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            В неделя си ходих до Ямбол и колата даде разход 4,84/100.На отиване през целия път стъклата на колата бяха свалени,а навръщане бонус към стъклата имаше около 150кг товар и в двете посоки бяхме 2-ма души по около 70кг.За това колегите с JTD-a да вземат да свалят разхода да не излезе накрая стария мотор по-икономичен.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              Просто няма шанс ТД-то да излезе по-икономично, само трябва да си сменим маниера на каране, а някой да доизгладим техническото състояние на автомобилите си :D.
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                На ясно съм,естесвено че JTD е по-икономичен.Просто се шегувам.А интерсеното е че имам поне 2 пикаещи дюзи и кой знае колко проблеми по горивната система,защото като го настъпя и си прикъдява,а понякога черна мъгла прави ,както и да е това е друг въпрос.Но наистина съм изненадан от разхода.
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  Някой правил ли го е и изобщо може ли да се направи - да се използва туба от 5 литра закрепена някъде и от там да се тегли нафта към двигателя- така ще е най-точното измерване на разхода,след засичане на километража.
                  Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                  "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                  Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                  Коментар


                    Не ти трябва да закрепваш туба . Отиваш на бензиностанцията и наливаш до капачката . Разклащаш колата хубаво за да се увериш че резервоара е пълен до горе . Минаваш 50-100км и отиваш пак на същата бензиностанция и пак пълниш да капачката ,пак разклащаш и виждаш колко литра е поел резервоара . Смяташ ги на изминатите километри и вече имаш действителния разход. :D А сега тия дето ще ходим на Китен можем да си нулираме километражите и в Китен да видим кой колко е изгорил на 100км . Колегата с най ниския разход ще бъде похвален във форума.
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      коцев написа:
                      Не ти трябва да закрепваш туба . Отиваш на бензиностанцията и наливаш до капачката . Разклащаш колата хубаво за да се увериш че резервоара е пълен до горе . Минаваш 50-100км и отиваш пак на същата бензиностанция и пак пълниш да капачката ,пак разклащаш и виждаш колко литра е поел резервоара . Смяташ ги на изминатите километри и вече имаш действителния разход. :D А сега тия дето ще ходим на Китен можем да си нулираме километражите и в Китен да видим кой колко е изгорил на 100км . Колегата с най ниския разход ще бъде похвален във форума.
                      Най-честно ще е да има 2-ма похвалени,т.е. един с TD и един с JTD,че и ако трябва,и 3-ти с още по-стария дизелак.
                      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                      Коментар


                        Е па аз говора за такива които имат бордови компютър и чрез неговите показания ще се определи печелившия. :D
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          Не е честно така.На това се казва Дискриминация. :D Или пък вие страх някой с ТД да не даде по-нисък разход може би. :D
                          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                          Коментар


                            коцев написа:
                            Не ти трябва да закрепваш туба . Отиваш на бензиностанцията и наливаш до капачката . Разклащаш колата хубаво за да се увериш че резервоара е пълен до горе . Минаваш 50-100км и отиваш пак на същата бензиностанция и пак пълниш да капачката ,пак разклащаш и виждаш колко литра е поел резервоара . Смяташ ги на изминатите километри и вече имаш действителния разход. :D А сега тия дето ще ходим на Китен можем да си нулираме километражите и в Китен да видим кой колко е изгорил на 100км . Колегата с най ниския разход ще бъде похвален във форума.
                            Този начин е приложим при хора,които могат да си позволят да напълнят до капачката. За съжаление аз не съм от тези хора,затова питам за начин,съобразен с кесията.Не,че много ми трябва да засичам мареята,но така,за идеята.Колите се купуват не да се чудим как и по какъв начин да ги накараме да горят 3-4 литра,а да ги караме и да ни вършат работа.
                            Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                            "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                            Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                            Коментар


                              Има и втори начин Вземаш една тефтерче и записваш километрите на километража и записваш литрите които наливаш .След 1000 км направи сметката и ще видиш . Аз и на двете коли са записвам от както съм ги купил миналата година и мога по тия записки да ти кажа колко км съм изминал и колко нафта съм налял. :D
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар


                                5.3/100 пълно пълно, по борд 5.6/100Общ преход около 700км. Извънградско със 70км градско в София. Климатроник на 100% от прехода. Скорост между 120-140км/ч.Между другото Емзо май е счупил рекорда за разход. Сподели ми, че:4.0/100 при 90км/ч темпомат.~4.1/100 на колонка.Само, че да караш с 90 на магистрала си е престъпление п.с. 215/45/17"п.с.с. рекорда беше 4.2/100 с 195/65/15"
                                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                                Коментар

                                Working...
                                X