Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Супер е разхода добре като запуши ежр имали разлика колега и аз искам да го затапя.

    Коментар


      Винаги като светне жълтата лампа пълня на бавната скорост на пистолета докато изключи ... Зареждам на една и съща бензиностанция ... При последното пълнене - 4.01 л/100кмПри предпоследното - 3.93 л/100 кмС тези два резервоара пробвах да карам по-кономично. Иначе обикновенно разхода е около 4.2 - 4 .5 ...Ежедневният маршрут е почти един и същ ... пътувам го от 3 години ...Колата е от подписа.
      Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

      Коментар


        Бърз въпрос: Нали ЕКУ управлява дюзите и "знае" какво количество гориво се харчи? Не би ли следвало да се доверим на 100% или на 98% на показанието на ЕКУ? При мен дава за градско каране около 6.5 такси нощна смяна? Пълно-пълно не съм я засичал още .. макар че и там почва едно клатене доливане клатене доливане ... и не се знае дали 1 литър нагоре или надолу си налял. Фактически на стилото не знам дали ще се наложи клатене - не знам конструкцията на резервоара дали допуска повече гориво ако разклатиш колата но навремето на едно клио така зареждах "до горе" и наистина от 1-вото изключване на пистолета до окончателно зареждане минават още около 2 литра!
        Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

        Коментар


          Отново разходка до Димитровград.В селата - 60, извън - 100.На отиване - валеше, на връщане много силен вятър и веднага разхода с 0.4 отгоре - 4.7/100
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            От 5 декември 2010 до 9 април 2011 - 3’186 км със среден разход от 7.78 л/100 км, изцяло в София.

            Коментар


              Вчера от Козлодуй - Ловеч - Беклемето - Пловдив - София - Ловеч - Козлодуй = 770км със около 43-4 литра, със 5 човека и силен вятър през целия ден, на отиване до Пловдив през Беклемето даде 4.8л/100 , на връщане на магистралата до София имах чувството че вятъра ще ме отмести от платното, там малко по агресивно каране 160-170км/ч и климатик на места дигна до 6.0л/100, след това магистралата до Ловеч и второстепенните пътища до Козлодуй със каране около 100-110км/ч свали на 5.5 :D.Днес Козлодуй - Плевен - Русе = 260км с 12 литра, каране със 100км/ч с няколко по-резки изпреварвания, 3 души и пълен багажник, даде 4.5л/100 :P.Всички засичания са по борд компютър, ама като си направя сметка и на протмонето все толкова излиза .
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                Здравейте, колеги!От скоро карам Браво ЖТД и бях с големи очаквания за разхода. Когато я взех, я напълних догоре и съответно днес, след продължително каране на резерва, отново напълних догоре. Доколкото бях гледал в един каталог, вместимостта на резервоара трябва да е 60л. За мое учудване, обаче, на колонката ми заредиха повече от 61л.Иначе казано:61.22л за 824 км или разход от 7.5/100, което не е толкова лошо, но се бях настроил за доливане на 57-8л и разход от 7/100.Някой по-запознат колега би ли дал по-точна информация за вместимостта на резервоара? Или той наистина е 60л и причината е в бензиностанцията? Пробвах да намеря подобна тема, но не намерих резултат...
                for every action, there is a reaction
                for every cause, there is an effect
                for every beginning, there is an end
                because once fate is set in motion
                it cannot be stopped... or can it?

                Коментар


                  Ти си карал съвсем, съвсем на изпарения, колата е щяла всеки момент да спре. 60 литра е обемът на резервоара, но има гърловина, тя също събира някакво количество. Аз съм забелязал, че ако колата е на равно, и светне лампата - зареждам межу 50 и 51 литра винаги, ако искаш използвай това като сравнение, макар че за всяка кола е различно.

                  Коментар


                    Още едно засичане от мен, 510км със 30л което прави около 5.8л/100 и 5.7л/100 по борд, 260км извънградско, а останалите 250км градско.
                    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                    Коментар


                      ами стрелката не беше баш на последното деление, а преди време когато имах браво 1.8 я карах около 50 км под последното деление и не ми е угасвалав конкретния случай на зареждането не е било с гърловината - пистолета щракна на 149лв и някакви стотинки и го закръглиха на 150... на предната ми кола доливах по 2-3-4 литра след като щракне пистолета и така и не ми стигаха нервите да заредя точно до гърлото...така като гледам ромпетрол ще влиза в черния списък, въпреки че ми препоръчваха тяхната нафта... явно "намалението" на цените на горивата си го избиват от към количество
                      for every action, there is a reaction
                      for every cause, there is an effect
                      for every beginning, there is an end
                      because once fate is set in motion
                      it cannot be stopped... or can it?

                      Коментар


                        Пловдив- Варна- 5.4л, Варна-Балчик-Каварна-Варна- среден разход 5.4л. Засичано пълно-пълно с нафта от Еко.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          2890 км. основно градско, средна скорост 29км/ч, разход 6.4/100Сетих се да го видя, щото си свалях акумулатора
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            cobE написа:
                            Някой по-запознат колега би ли дал по-точна информация за вместимостта на резервоара? Или той наистина е 60л и причината е в бензиностанцията? Пробвах да намеря подобна тема, но не намерих резултат...
                            В големия талон точка (W) би трябвало да е написана вместимостта на резервоара.

                            Коментар


                              =Rudi= написа:
                              cobE написа:
                              Някой по-запознат колега би ли дал по-точна информация за вместимостта на резервоара? Или той наистина е 60л и причината е в бензиностанцията? Пробвах да намеря подобна тема, но не намерих резултат...
                              В големия талон точка (W) би трябвало да е написана вместимостта на резервоара.
                              За колата от подписа- вместимост на резервоара- 63 литра.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар


                                зимата 6.8 понякога и 7 в момента 5.8за градско става дума...което ме води до извода, че е много важно да е топла колата , дори и бавно да караш
                                Punto JTD
                                http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X