Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На Бравата най-атрактивното нещо си остава разхода. :D След, като изпразних един резервоар и напълних втори с гориво от "извора" засякох разход 7.3 л/100 км. - само в града, на къси и средни разстояния с много работа на място ( работене на място при размразяване на колата и отвеждане и прибиране на детето от градина ). Паля сутрин и не гася докато не си " разпределя" жените и не се "отведа" в офиса...и обратно.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      СтЗ - Димитровград - СтЗ - 99кмотиване темпомат 90, населени места - 50връщане темпомат 130, населени места - 50Изцяло с темпомат, само на 5та предавка.4.6/100
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        emzo написа:
        СтЗ - Димитровград - СтЗ - 99кмвръщане темпомат 130, населени места - 50Изцяло с темпомат, само на 5та предавка.4.6/100
        да не са направили магистрала от Ст.З до Димитровград
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          Нямаше трафик просто.Според мен ако в населените места свалях на 4та предавка ще е да по-добър резултатът.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            ntodorov написа:
            На Бравата най-атрактивното нещо си остава разхода. :D След, като изпразних един резервоар и напълних втори с гориво от "извора" засякох разход 7.3 л/100 км. - само в града, на къси и средни разстояния с много работа на място ( работене на място при размразяване на колата и отвеждане и прибиране на детето от градина ). Паля сутрин и не гася докато не си " разпределя" жените и не се "отведа" в офиса...и обратно.
            колега нещо много висок разход ми се струва последното замерване 5.8 ми даде мойта

            Коментар


              Мен ми гори около 7 нормално каране - малко селско, малко в София, в повечето случей карам около 15-20 км, а загрява за 2-3 км. Когато беше топло ми се струва че разхода беше малко надолу, но може и да си въобразявам.
              FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

              Коментар


                На мен 2.4 -то ми дава 12 по борд градско в моя стил на каране.Някак си ми е нереален този разход 6 градско
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  tyson написа:
                  На мен 2.4 -то ми дава 12 по борд градско в моя стил на каране.Някак си ми е нереален този разход 6 градско
                  Обяснявам за пореден път Ако палиш и караш 2-3км и я гасиш - да, нормално е да гори повече.При мен беше така:- зима jtd105 - 10/100- лято jtd105 - 7.7-8/100, то реално в жегите загрява за нула време-зима jtd115 8/100, макс 8.5/100-лято jtd115 7/100 A в Пловдив примерно ми даде 6.1/100, но там не карам 2км и да гася.Нормално е ако кара по 10км да има нисък разход, ама Ники както и да го смяташ 12/100 е нереален разход, ако е истински почвай да търсиш причинитеп.с. с тия цени на нафтата, ще се набляга май на еко ремап.Когато колегата Naskobg ме въведе в JTD сектата, дизела беше 1.66
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Е точно така карам, даже 3км са много. Минавам оставям жена ми и до работа общо изминавам 2,3км. Засичал съм го неведнъж А за това колко е реален незнам, това ми показва по борд компютър.Фиата зимата ми даваше около 8.5/100 при този маршрут на каране.
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      tyson написа:
                      На мен 2.4 -то ми дава 12 по борд градско в моя стил на каране.Някак си ми е нереален този разход 6 градско
                      погледни компа като работи на място след като я запалиш кво дава - 25 на 100 реално не е толкова...после всичко се бърка в алгоритъма. п.п. знаеш как се засича разход - пълно-пълно. като я взе - гледах ти дава много добър разход на извънградско - тъй, че не се притеснявай!
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        7/100 асеновградско
                        Alfa 156 1.9JTD 105+

                        Коментар


                          donnna написа:
                          tyson написа:
                          На мен 2.4 -то ми дава 12 по борд градско в моя стил на каране.Някак си ми е нереален този разход 6 градско
                          погледни компа като работи на място след като я запалиш кво дава - 25 на 100 реално не е толкова...после всичко се бърка в алгоритъма. п.п. знаеш как се засича разход - пълно-пълно. като я взе - гледах ти дава много добър разход на извънградско - тъй, че не се притеснявай!
                          Разхода на място се мери в литри на час l/h.На място разхода ти в l/100km е безкрайно голям, защото скоростта ти е 0, от там и изминалия път.А както знаем на 0 не се дели и затова най-вероятно показва максимума (25).
                          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                          Коментар


                            Здравейте, София - Левски: 210 км. По магистралата повече от 120 км/ч не съм вдигал, не съм изпреварвал. По големите надолнища - на скорост без газ. По главния път 90-100 почти без изпреварвания и резки ускорения. 7.72 л. => 3.68. От пълно до пълно. Приемам да има малка грешка, но разхода не е повече от 4/100.На връщане: Подобно каране 219 км, 11.57л. => 5.28.Средно: 4.48.Пътувах сам без почти никакъв багаж. Първото засичане даде по-добър резултат, защото има повече спускания.
                            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                            Коментар


                              СтЗ-Дим.град-Стз - малко не ми стигна да си подобря рекорда - 4.3/100 пълен с хораизвънградско - 90селата - 50едно сериозно изпреварване на две ей такива животни: и заради тях няма рекорд
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Пунтото от подписа:- за изминати 660 км. - 200 извънградско, 460 градско, по компютър 6.45 л./100 км.- средна скорост 27 км./ч. за тези 660 км.Извънградското е с 3-ма човека Гоце Делчев - Благоевград, скорост до 100 км./ч.Този разход е след като смених термостата, защото не загряваше и почистих МАР-а и дебитомера, съответно запуших и ЕГР-а с дебела ламарина.Та се чудя дали е добре или е много?
                                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                                Коментар

                                Working...
                                X