Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не бях писал скоро, но да споделя как е разхода при зимни условия.Последно изминати 1303 км със 77.1 литра - 5.92/100 25 L OMV alpine diesel ( понеже бяха големи студове се застраховах и долях в Берковица малко зимна нафта)52.1 Eko нормален дизел ~260 - натоварен до откат - Сф -берковица -Сф минаване през петрохан в тоста тежки условия на отиване, на връщане през Враца и малко магистралаОколо 350 ненатоварено градско Останалите 690 по околовръстното на София.Естествено доста работа на място , използване на системата за подграв на антифриза.Нормално като за зимата.
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

    Коментар


      Профе, или ти е много леко крачето, или грам не влизаш в града...Тоя разход си е перфектен!
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        Как ги правите тези разходи в тоя студ дето беше?На мен ми вдигна разхода до 8,5л/100 само градско.Сутрин 7км и вечер 7 км.

        Коментар


          Е и 2-те Леко ми е крачето . А в града влизам, но така че избягвам големите задръствания.Все пак имам 9 светофара по трасето и около 20 км от дневният ми 50 км маршрут са в градски условия с ограничение 50.А като я накова по круиз на 55 км на 4-та с 1500 оборота разхода си заковава на ~3/100 Иначе останалите 30 км са си по широката част на околовръстното. Круиза на 95 и разхода ~4/100
          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

          Коментар


            http://www60.zippyshare.com/v/63163951/file.html85%, да не казвам 90 са градско.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              преди седмица си бях поставил flach disk a B Blue&me системата на колата там има една програма Ecodrıve която дава данни за начина по който си карате колата и ако имате грешки ви ги показва от 5 звезди едва 3 можах да получа .много агресивно съм си карал колата предавките на 1500 об.м трябвало да си ги сменям .Абе накратко не съм бил добър шофор :D и разхода е 6.5 лт
              Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
              ESP ASR CC HH MSR 6AB

              Коментар


                pr_00f написа:
                Е и 2-те Леко ми е крачето . А в града влизам, но така че избягвам големите задръствания.Все пак имам 9 светофара по трасето и около 20 км от дневният ми 50 км маршрут са в градски условия с ограничение 50.А като я накова по круиз на 55 км на 4-та с 1500 оборота разхода си заковава на ~3/100 Иначе останалите 30 км са си по широката част на околовръстното. Круиза на 95 и разхода ~4/100
                Мдаа, ако аз карам по твоето трасе - разхода ми ще е поне 2 кила отгоре.Уж съм спокоен човек а нервите ми не издържат да карам бавно.Сутрин карам на слалом по булевардите из Хасково - тукашните шофери най-обичат да се движат с 30 гледайки през малка дупчица в леда на предното им стъкло.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  Вчера ходих следобяд до Пловдив.Времето - прекрасно, движение - никакво.Викам си - я да видя колко най-икономично мога да я карам красавицата:http://www.youtube.com/watch?v=_B55Ja4kXQEЗа съжаление издържах само до Поповица - после ме хванаха нервите.Не съм превишавал 100 км/ч и съмкарал само на 4 и 5та с няколко лекички изпреварвания. Ама ми се схвана десния крак на газта - едва - едва я допирам.Иначе добре.На връщане карах както си знам: http://www.youtube.com/watch?v=8ennonRWg3cБез да съм се изсилвал нещо. Вдигал съм до към 130-140, имаше повечко движение и направих няколко изпреварвания на колони на пълна газ на четвърта и после на пета.Резултата - литър и половина разлика на 100км.После се чудя що на хората колите горят толкова малко - а моите - ЛАМИ!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    Yavor написа:
                    Резултата - литър и половина разлика на 100км.После се чудя що на хората колите горят толкова малко - а моите - ЛАМИ!
                    Ако това те успокоява - и аз съм така!Просто като галя газта ме хващат нервите....
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      Не че и аз я галя, но все пак, едно е да натискаш повече газта на 4та, друго е да си на 3та и да я галиш.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Явка, и мен така ми се схващаше крака на дълъг пътЗа да поддържаш 90--100 на равно педала на газта трябва да е натиснат 5-7 %.....Инсталирай си круиз контрол и забравяш грижите.И действа супер релаксиращо - слушаш си музичка , ръгнал си 5-та мотора се е кротнал под 2000 оборота, даже не се чува и само си гледаш напред и в огледалата.И накрая разход 4 Сега с тези цени на горивата 1.5л са си ~3.50 лева.За 100 км се ядва, ама за едни 300 км стандартен преход са си 10 лева.... в 2-те посоки 20. а това са си пари.Но всеки си решава сам за себе си.
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          От Козлодуй до Враца, 20км градско вътре във Враца и обратно до Козлодуй общо 180км със 20лв. Каране до 100км/час без резки ускорения, разход по борд 4.5л/100км и 4.7 по протмоне :D. Аз лично съм доволен.
                          Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                          Коментар


                            pr_00f написа:
                            Явка, и мен така ми се схващаше крака на дълъг пътЗа да поддържаш 90--100 на равно педала на газта трябва да е натиснат 5-7 %.....Инсталирай си круиз контрол и забравяш грижите.И действа супер релаксиращо - слушаш си музичка , ръгнал си 5-та мотора се е кротнал под 2000 оборота, даже не се чува и само си гледаш напред и в огледалата.И накрая разход 4 Сега с тези цени на горивата 1.5л са си ~3.50 лева.За 100 км се ядва, ама за едни 300 км стандартен преход са си 10 лева.... в 2-те посоки 20. а това са си пари.Но всеки си решава сам за себе си.
                            Прав си Профе...Ама не ме кефи Обичам да ми пее на около 3000 оборота.И да реве на около 4000 ....След 5 години и повече каране на прекуцени бензиново-газови автомобили, аз съм забравил какво е да ти върви колата като хората...Даже жена ми все ме пита - защо тръгвам да изпреарвам преди да съм се разминал напълно с насрещната колаи все съм много близо зад предната кола - ами от невървящите коли е - крия се в струята на предния за да го изпреваря по-лесно и тръгвам рано за да имам секунда-две повече.Да ама сега няма нужда...Ще си променям шоферските навици Айде бийте ме за спама
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              В тоя студ и с по-агресивно каране в града моята печка дава разход между 8,5-10.Извън градско разхода е почти същия, все не мога да се сдържа да я покарам нормално по магистралата та да видя колко ще падне.
                              Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                              Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                              Коментар


                                Здравейте, 135.62 литра нафта и 1931км. предимно софийско каране -> разход 7.02.Трябва да се има в предвид, че температурите януари бяха около -10. По около 5-10 мин на място, чистене на сняг, ратопяване на ледове по предното стъкло... Имам около 20 км. дърпане на друга кола.Колата не я карам над 3000 оборота.В подписа ми има линк към шпритмонитора.
                                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                                Коментар

                                Working...
                                X