Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    bahricin написа:
    pixelbs написа:
    застуди се и започна да гори повече 7.2 лт и средна скорост 28 кмч
    проблема ти е средната скорост...но за İstanbul е нормално де...аз съм с около 5.8/100 32 км средна скорост градско в момента...
    допреди седмица 6.2 лт беше разхода температурите паднаха около нулата и се повиши разхода а за средната скорост просто друга алтернатива нямаме тука.така си ги караме в градско .
    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

    Коментар


      разход

      Да попитам нещо. Първо Честита Коледа колеги, да сте живи и здрави и да си помагаме. Питането ми е такова: Дебитомера влияе ли на моторо като разход,пъргавина/динамика/ и какво трябва да прави колата ако той не работи? Колата е 1.9 ТД100 МАРЕА 97г. Казаха ми че при този мотор не влияе дебитомера
      Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
      харчи: DOSTA

      Коментар


        Стз - Асеновград - Буката - Стзhttp://www.youtube.com/watch?v=OmSJ03XjYx8От Асеновград до Буката и обратно - 5.1/100А пътя е такъв:205км планинскиА па къф кеф да си переш на 4та по баирите и тук там 5та Само да беше по-стабилна в завоите ..... или просто на мене не ми стиска
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          bahricin написа:
          pixelbs написа:
          застуди се и започна да гори повече 7.2 лт и средна скорост 28 кмч
          проблема ти е средната скорост...но за İstanbul е нормално де...аз съм с около 5.8/100 32 км средна скорост градско в момента...
          Ами то 28-32км/ч средна скорост си е доста прилична. Не трябва да се оплаквате, а да се радвате даже Последния ми резервоар съм го изхарчил за 29.5 часа и съм минал 796,7км. Това прави средна скорост от 27км/ч. При тази скорост разхода ми е 6,96л/100км.Ако взема двигател с по-нова технология, 35% по-малък и ми дава такива стойности, то или бих се замислил за стилът си на каране или бих засили колата в първото дере
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            Така или иначе нямате голяма скорост, резки тръгвания........... Сложете един потенциометър от един килоом последователно на дебитомера и паралелно на потенциометъра един ключ с който когато решите да върнете всичко в заводското изпълнение. Въртите резистора до положение до което ви харесва вървенето, веднага ще забележите, че ако е имало сажди след вас те ще намалеят или направо ще изчезнат. Когато решите да си показвате зъбките, щракате ключа на положение go baby go и всичко си е както е излязло от завода.П.С за да има ефект обаче от това нещо е необходимо да карате нормално и да нямате напъвания.Аз съм си намалил показанията до 700мг при макс. подаване на газ. Когато си настройвате потенциометъра е хубаво да го правите с мултицет и да мерите съпротивлението. За да знаете с колко сте намалявали/увеличавали и ако решите да се върнете на някое положение да знаете какво правите.До тук съм минал 50к по този начин и нямам никакво намерение да го махам от колата.

            Коментар


              Oт моя гледна точка, това е ..... как да го нарека .... кофти изпълнение.Който не е разбрал, ключа за ниския разход е галенето на АРР-то (педала на газта - за все не разбиращите ).
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                Мдам, вярно е...На дълго с жената и детето - 4,9/100, сам и малко бързащ - 6,9/100 ....Откриите разликите!Иначе градското ми е ужасно - все студена, къси преходи, множество стартове и работа на място - между 8,5 и 10/100...Това за Алфата - 1,9ждт, фабрично 115 коня, а всъщност колко в момента не се знае...
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  не искам да го считате за оф по темата, ама дали ще има ефект за сложа едно картонче отпред на радиатора, че много бавно загрява пущината и ме е страх да погледна разхода и да пусна парното в туй студено време...п.п. с чистак-бърсак нов термостат съм...п.п. - по празниците Бургас - Варна - Русе и обратно - 6 на 100 - средна скорост - 89 км.ч.
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    Всички ЖТД-та бавно загряват, независимо от това че са с перфектен термостат.Алфата сега дига 70-80 градуса след 5-6 километра граско каране, а като дигна капака - радиатора е студен и маркучите към него - също.Даже съм забелязал че като насуя парното навън като е много студено, ако карам лекичко - изстива колата още - ако е вдигнала 75 градуса - пада на 65 Виж ако я нагърча 2-3 пъти яко на 2ра и 3та - вдига много бързо 85 градуса и става топличко вътре.Ама бива ли пък студен мотор да се натиска... Особено като е замръзнало по пътя...Това за мен е най-големия кусур на иначе любимата ми колица, ама мръзна яко тия дни.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      В момента аз карам само градско по 5-6 км и постигнах 10/100. Явно този разход е нещо нормално при такива условия.
                      Fiat - Stilo 1.9 JTD

                      Коментар


                        Честита нова година колеги на всички много успехи за 2011 г.При мен автомобила е мареа 2.4 125 к.с. разхода градско не ми пада под 10 говорим за каране което е в мои стил може 1 см но аз да сам отпред иначе изжан градско някаде кам 8 + - половин литар .

                        Коментар


                          Fiat Bravo 1.9JTD 105ps. Разхода смесен ми е 6 на 100.Със 60л. минах 1000км. При каране и в градски условия и 300км извън,но със настъпване на моменти 180-190

                          Коментар


                            От даскъла ми по двигатели знам едно, че всяко едно форсирване на студен двигател е равно на износването му при 100 км пробвг.
                            Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                            харчи: DOSTA

                            Коментар


                              Много правилно AVENT !Поздрави

                              Коментар


                                avent написа:
                                От даскала ми по двигатели знам едно, че всяко едно форсирване на студен двигател е равно на износването му при 100 км пробвг.
                                Мдам, точно това имах предвид по горе и аз.
                                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                                Коментар

                                Working...
                                X