Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колега според мен разхода на всяка една кола зависи най много от задкормилното устройство може да се кара и бързичко но най важното е да не се подава рязко газ и аз не вярвах преди че тая мойта нафтова печка ще падне под 5 разход но пробвах с плавната газ и задължително смяна на предавка колкото се може на по малко обороти и стана
    MULTIPLA 1.9 JTD 115PS

    Коментар


      Пускам едно прясно, та направо парещо и леко относително засичане :D, София - Козлодуй - цялото разстоянието е около 195км, каране по магистралата до Ботевград 160-170км/ч, след това от Ботевград до Враца(45км) нормално каране с 90-100км/ч, а от Враца до Козлоуй(80км) отново бързичко каране 140-150км/ч на места и до максимална скорост. Разход отчетен от борд компютъра е 5.5л/100км, но не съм пълнил резервоара догоре, затова не мога да му се доверявам напълно, но ако съдя по стрелката на таблото, изгореното количество е не повече от 12 литра.
      Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

      Коментар


        От скоро ,градско взе да ми дава 8.7/100 км. Това нормално ли е. Преди около 15 дни ,градско,разхода беше 7.5-7.7/100. Допустимо ли е в студа разхода да скача с литър?
        STILO JTD 1.9- 115 BLACK

        Коментар


          Ами ако не загрява и караш по 1-2-3км - да.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            Компютъра на Стилото има и тая опция да ти показва моментния разход на гориво . Та като я включа нея си виждам с каква газ колко е разхода . При потегляне от място стига до 15л , после като набере скорост пада и така можеш да видиш с каква скорост и как да си я караш най икономично .Например когато съм по магистралата примерно със сто км на пета скорост ми дава 3-3.5л. Като наближа баир и пак поддържам тая скорост по байра вече се качва на 6-7л, тъй като натискам педала на газта.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              И за това баира се катери със 120 на 2500 оборота. Тогава разхода ще е около 5.То това ми е на мен стила на каране по магистрала.Равно 100-110 на круиз контролБаира със 120, пак на круиз а надолу по инерция ако позволяват условията.Хем се придвижваш с прилична скорост , хем и разхода е чудесен.п.сПредполагам са ни доста сходни скоростните кутии.
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                Моментния разход на Стило е най-голямата му глупост, става само да видиш да ли гори или не гори нафта, другото е научна фантастика.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  rosian написа:
                  От скоро ,градско взе да ми дава 8.7/100 км. Това нормално ли е. Преди около 15 дни ,градско,разхода беше 7.5-7.7/100. Допустимо ли е в студа разхода да скача с литър?
                  Както каза Емзо, ако я караш малко и предимно студена е нормален разхода, аз живея в малък град който трябва да обиколя 2-3 пъти за да загрее до отваряне на термостата, а разхода ми е сходен с твоя и варира в интервала 8.0-8.5л/100км .
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                  Коментар


                    Е... ще се живее по-спокойно сега Тая италианка ми е влязла под кожата. Някой път лягам-ставам се я мисля...
                    STILO JTD 1.9- 115 BLACK

                    Коментар


                      незнам за вас ама мен градско между 7-10 нафта зависи как карам и разбира се каква е температурата
                      Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                      FIAT BRAVO 1.8GT
                      FIAT BRAVO 1.9TD ex

                      Коментар


                        6.8л градско сега в студеното. Иначе 6.5-6.6. На дълго 5.3-5.5л.

                        Коментар


                          Аз карам пунто 1.7 тд и както и да го карам градцко все ми харчи 10 на 100 а извън градцко 8! Много хора ми казват че дюзите са ми за смяна, но вече незнам какво да правя защото и турбото ми май заминава защото от него се чуват много силни звуци все едно съм с блолоф!!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_13

                          Коментар


                            застуди се и започна да гори повече 7.2 лт и средна скорост 28 кмч
                            Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                            ESP ASR CC HH MSR 6AB

                            Коментар


                              При мен вече отиде над 9/100 градско- по около 10 км дневно и продължителна работа на място.
                              STILO JTD 1.9- 115 BLACK

                              Коментар


                                pixelbs написа:
                                застуди се и започна да гори повече 7.2 лт и средна скорост 28 кмч
                                проблема ти е средната скорост...но за İstanbul е нормално де...аз съм с около 5.8/100 32 км средна скорост градско в момента...
                                petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                                http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                                Коментар

                                Working...
                                X