Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За статистиката:11-12.09.10-Сл.Бряг-В.Т-во-Свищов-Плевен-Сф-/Летище/-Пд-Сл.Бряг-точно1000км, пълна кола/на отиване/, фул багаж,клима,-70л,/400-500км на 130км/ч, /ср.скорост 95км/ч.7л/100-за първи път.Предполагам заради климатика,на отиване/.Досега винаги6/100.Стария акумулатор/6год./ завря и загуби сила макар че поддържаше 12 V.В Плевен-от" Метро "-нов" МонБат"-75 А/ч,710А стартов ток за 119.99лв/промоционален/.Заверка в сервиз и проверка динамо- дава 13.8V заряд.Стационарен-12.4V.Двигателя/245 х.км./все още перфектен ,без никакви смени по него.Поздрави на всички и безаварийно.
    BRAVA TD100 ELX `98

    Коментар


      СтЗ-Ямбол-Сливен-СтЗТемпомат зададен на 100, в селата на 50, няколко изпреварвания до 130-140.Едно показно на нафта пауър на гоуф тромбе 150к.с., удавих едно Пиже в сажди, докато изпреварах, абе като цяло културно каране 4.8/100
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        ТД 100 Брава4.9 - 5.5 /100от пълно до пълно 4-5 пъти засичано.Отсечки по 20 км извънградско с 80-100 + чат пат малко градскоТова с спукан маркуч на интеркулера, с нов ще видиме
        VTS 16V

        Коментар


          Направихме една екскурзия с коли до Одеса. Маршрут София-Русе-Гюргево-Галац-Рени-Измаил-Татарбунар-Одеса, на връщане през Силистра с ферибот. Доста каране се оказа, общо се събраха ~2100 км изминати с ~125 литра нафта, което си е 6/100. Карането на места нормално, на места се налагаше да наваксваме и се движехме със до 130-140 км/ч. Най-приятната част от цялата работа беше, че в Украйна нафтата струва между 6,50 и 6,80 гривни(около 1,20 лв)
          EX: Fiat Brava TD100

          Коментар


            Moята равносметка за изминати 2 250 км. Маршрута ми е трудно да го опиша, но около 900 км. са в Гърция и около 1300 км. са в България. От тези километри около 120 км. са градски ( в Бургас ). Та тези километри съм ги изминал с 108 литра (+- 1-2) литра. Или около 4,8 л/100 км. Карах с нафта на ЕКО ( заредена в Бургас, Свиленград и дозаредена до отказ на ЕКО по магистрала Тракия ). Рядко съм си позволявал скорост над 110 км/ч. Единствено на магистралите съм понатискал до около 130 км/ч. Впечатленията ми от колата са добри, а факта, че в Бургас ни "тъпчат" с най-калпавото гориво независимо от къде зареждам се потвърдиха окончателно. След многото други зареждания извън града ни колата заработи по-меко и далеч по-приятно за ухото и управлението и...Хора (гости на града) - избягвайте да пълните колите си в Бургас.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              Здравейте!Доста време не бях посещавал този форум, но се оказа, че акаунта още е активен По темата за разхода - нещо като въпрос, нещо като информация : От началото на юли т.г. съм с нова Линеа 1.3 Multijet, 90 к.с. На колко километра мога да считам, че двигателя е разработен и вече мога да засичам реален разход ? Засега описаните за модела 4/100 не мога да постигна. Засичах в най-добрия случай 4.9 /100, а обикновено дава 5 до 5.5 /100 за извънградско. Стил на каране - ами почти по знаците . Магистрала 120-130, иначе 90-100 . Вярно, че в повечето време с климатик, засичане "на хладно" ще направя в близките дни.P.S. И нещо дето не е за темата но все пак ако на някой е интересно - продавам "Темпра" , 1991г. , бензин, 1.6 . След декември офертата ще е "на части", защото мисля да я сваля от регистрация.Поздрави!

              Коментар


                Няма да пиша за разхода като цяло - има си ми го в подписа.Обаче оня ден смених летните 205/55/16 със зимните 195/65/15 и разхода по борд спадна с 0.4-0.5 литра Та продавам 16-ки
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  И аз ще мина на същия размер и ще пиша.Но долкото си спомням, като минах от 15 на 16 не усетих разлика.Дори с 16ките ми е най-ниския рекорд - 4.1/100
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Ники написа:
                    Здравейте!Доста време не бях посещавал този форум, но се оказа, че акаунта още е активен По темата за разхода - нещо като въпрос, нещо като информация : От началото на юли т.г. съм с нова Линеа 1.3 Multijet, 90 к.с. На колко километра мога да считам, че двигателя е разработен и вече мога да засичам реален разход ? Засега описаните за модела 4/100 не мога да постигна. Засичах в най-добрия случай 4.9 /100, а обикновено дава 5 до 5.5 /100 за извънградско. Стил на каране - ами почти по знаците . Магистрала 120-130, иначе 90-100 . Вярно, че в повечето време с климатик, засичане "на хладно" ще направя в близките дни.P.S. И нещо дето не е за темата но все пак ако на някой е интересно - продавам "Темпра" , 1991г. , бензин, 1.6 . След декември офертата ще е "на части", защото мисля да я сваля от регистрация.Поздрави!
                    ами да ти е честита колата и много безпроблемни километри :D падане на разхода може да се очаква след първите 5-10 хл км а също така и моторът по безшумно започва да работи
                    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                    ESP ASR CC HH MSR 6AB

                    Коментар


                      Моето гори 7/100 градско с моя стил на каране. Извънградско скоро не съм го засичал.
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        pixelbs, благодарско за инфото Имам, значи, още малко да покарам до реалността

                        Коментар


                          7.2л/100км 830 км само градско - близо 60 литра.Спокойно каране без да се напъва. Това е с чип от Емзо.Друг път без чип 7.5 съм засичал, но тогава съм я напъвал от време на време.Сега ще видим със същото каране без чип какво ще покаже.Поздрави.
                          Bravo JTD 105 '98

                          Коментар


                            С пълен резервоар до горе + 12 литра съм минал 1150км и изгаснаОтсечки извънградско по 20-30 км + малко чисто извънградско + около 100-200 км градскоНормално каранеСамо, че не знам 55 или 65 лира ми е резервоара, но предполагам че е 55 Брава ТД100 98г 12 месец
                            VTS 16V

                            Коментар


                              Dandi написа:
                              Само, че не знам 55 или 65 лира ми е резервоара, но предполагам че е 55 Брава ТД100 98г 12 месец
                              Би трябвало да е 60 литра.
                              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                              Коментар


                                Geraka написа:
                                Dandi написа:
                                Само, че не знам 55 или 65 лира ми е резервоара, но предполагам че е 55 Брава ТД100 98г 12 месец
                                Би трябвало да е 60 литра.
                                Точно толкова е.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X