Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Mиналата година Пловдив-Бургас, от пълно до пълно ,с клима,с багаж,2 души и дете,100-120 5,7/100км.
    Seat Ibiza 1.2 12v,ex.Fiat Brava 1.9JTD 105
    ex bravo 1.6 16v,ex BMW 325 TD
    ex opel corsa 1.6 16v,ex reno clio 1.2 ex seat ibiza 1.4

    Коментар


      Габрово - морето и обратно - 1020 км с 55 литра.Бяхме 4 човека и доста багаж.НА отиване яко газ и никаква икономия :D на връщане 80-90, че на Бузлуджа си харесах 1 голяма дупка и резултата - 2 криви джанти и 1 балон на задната гума
      Тря'а напиша нещо тука, нали

      Коментар


        Стз- Поморие-Сливен-Стз Стз- Карнобат - 110-120Карнобат - Бургас - стрелката залепена до края през цялото време (т’ва Лексус не е кола, а самолет)Бургас - Поморие 90-100На връщане на аутобана по-скромно - 160, малко градско в Сливен и на връщане от там 110-1205.9/100 разстояние - 433км.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Както съм писал доста пъти вече имам минати над10 000км със Стилото и разхода е повече от чудесен. Не съм минавал 5л и с климак и без климаник. От два дни имам и тая придобивка 2000 кубика 93 коня дизелче та го засичам и него да видя той какво ще лапа . :D
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            Баща ми кара същия, а и аз съм го карал стотици пъти :D Приготви се за двойно по-голям разход в сравнение със стилото Иначе джипката е много здрава и за планински и офроуд пътища е отлична, можеби се дължи на късите, но мощни скорости и все пак честито и безаварийно шофиране
            Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp

            Коментар


              от Истанбул до Силистра по компа 5.1 лт на 100 км .тука малко по галено q карах колата разхода падна до 4.6 лт
              Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
              ESP ASR CC HH MSR 6AB

              Коментар


                pixelbs написа:
                от Истанбул до Силистра по компа 5.1 лт на 100 км .тука малко по галено q карах колата разхода падна до 4.6 лт
                браво бате...кола и мотор мечта...наливай ОМВ премиум диезел...при мен нещата са БУРСА-КЪРДЖАЛİ 550 км 4,7 / 100 през İстанбул нормално каране средна скорост по комп 82 км иначе на магистралата под 110 не беше + клима + солиден товар ...Кърджали-Омуртаг 4,5/100 предимно под 100 км/час+клима...
                petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                Коментар


                  от ОМВ наливамот най хубавиqт еуро дизел
                  Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                  ESP ASR CC HH MSR 6AB

                  Коментар


                    pixelbs написа:
                    от Истанбул до Силистра по компа 5.1 лт на 100 км .тука малко по галено q карах колата разхода падна до 4.6 лт
                    хехе на връщане .от Силистра до Малко Търново 4.5 лт по компа след Малко Търново до Истанбул включих СС то-автопилота - нагласих го на 130 кмчдо ИСТанбул разхода се покачи на 4.9 лт в градско колата ми пие по 7-8 лт но на извънградско много е икономична .
                    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                    ESP ASR CC HH MSR 6AB

                    Коментар


                      София - Черноморец - София с един резервоар. Бях заредил буквално до горе. На върщане лампата светна 2-3 км, преди да се кача на околовръстното. В този момент бях на ~960km. На отиване пуснах климатика от Пловдив, до морето. Там е карана около 60км без климатик, и на върщане през целият път с климатик. Като каране, по магистралите 120-140км/ч, останалото според зависи, но не над 100-110км/ч.Сметките оставям на вас, защото си нямам на идея, колко остават в резервоара при светването на лампата .Иначе, съм мнооо доволен, ма мноо .
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        Не е фиат, но нека има база за сравнение..Опел Астра 1.7цдти (набор 11.05) - смесен разход за малко над 5000км - 6.2л/100км (по борд - 6) - половината са извънградско, но във всички случаи е била доста натоварена (комби е), тук-там клима.. Скоростта е горе-долу съобразена с разрешената + 10-20км макс..Градско дава 6.2 без задръствания, ако се ползва в пиковите часове вдига с 0.5л максимум..Доста икономичен автомобил..Не е нов - над 150000км е, но реални.. Е, вече се усещат капризите на демпфера, но няма начин, един приятел с АУДИ го смени на 30000км
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          с.Лозенец - София. Три човека + пълен багажник. Като се има на предвид, че задницата ми е по вдигната в момента беше на обратно :D Това показваше ИЦС-а на Нова Загора.Това когато спрях пред вкъщи.А това гориво мера, напълно му вярвам.80% на темпомат. В населените места съм спазвал ограниченията а извън тях съм карал с 105км. На магистралата 140км и на няколко пъти я засилих до 170км. но не съм ги задържал. До Стара Загора показанията бяха на 4.7л/100км на магистралата се покачиха на 5.2л/100км след магистралата до вкъщи отидоха на 5.4л/100кмТова с Либра комби 2.4Jtd

                          Коментар


                            Климатик ползвал ли си ?
                            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                            Коментар


                              Колко литра мислите е разликата между каране с 130 и 200 ? За Жетеде става дума.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                pr_00f написа:
                                Климатик ползвал ли си ?
                                Правих редакция на снимките и явно съм изтрил текста, че съм ползвал :D А разликата е малка в разхода между двете скорости, но и разстоянието е малко между жената и мен

                                Коментар

                                Working...
                                X