Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    chaveto написа:
    895,6км с 57л = 6,3л/100км Софийско каране. Може да се каже, че 60% от км е по околовръстният път, но там скоростта е доста над макс. Останалата част си е в самата София като по големите задръствания през които съм минавал са на Аерогарата, Цариградско, жълтите павета............. Не съм останал и по назад по светофарите от някой които си мисли, че е по бърз от мен :D Като цяло с това зареждане ще гледам да карам макс. икономично за да видя какво ще постигна, защото с предното зареждане въобще не съм гонил икономия.А и като цяло нещо не ми хареса зареждането, лампата светна точно на 500м преди бензиностанцията на съвсем равен път при движение с постоянна скорост (не може да се е клатило толкова много горивото) и заредих 57л при положение, че след светването зареждам 52-53л
    Дали познах, че вървиш към едни 6.3-6.5 лятно градско или НЕ познах?!? Измерваният базирани на светването на лампата са неточни! И като сложиш ефекта от 60% по околоМръсното....ето чудесно превишение на заводските данни лято+зима с около литър, което потвърждава тестовете на ams, ама нали все да се намираме за какво да спорим.....
    Fiat Marea JTD 105 09.2000г

    Коментар


      Колега, ще те помоля тези коментари да стават в другата тема, в тази се коментира единствено "Как карате дизелите си, и колко ви горят?" Няма всеки ден да си играя да разделям теми....

      Коментар


        ogi28b написа:
        Колега, ще те помоля тези коментари да стават в другата тема, в тази се коментира единствено "Как карате дизелите си, и колко ви горят?" Няма всеки ден да си играя да разделям теми....
        Съгласен съм, но визирам тест обявен в тази тема, но може и да бъркам. Споменал съм "заводските данни", но няма как да разделя мнението си в две теми!
        Fiat Marea JTD 105 09.2000г

        Коментар


          Та малко по темата.Понеже от теста на празен ход със и без пуснати светлини разликата във горивото е около 6 %А и преди беше обсъждан разход на празен ход та се зачудих каква е мощността на двигателя на празен ход без консуматори.За 1.9 и за 2.4 jtd ?
          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

          Коментар


            Ами ако за 1 час един двигател изгаря да речем 0.8 литра дизелово гориво при КПД на празен ход около 25% (ориентировъчно число за КПД на празен ход на жтд, без да твърдя, че е така, нямам информация и не знам кой би дал такава), то теоретично трябва да "произвежда" около 2.2КВ/ч енергия. Или по-просто казано имаш около 3 конски сили мощност
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Много съм радостен колеги :D От 2 + години фиата не ми е давал разход в града под 10 (тд100) .Миналата седмица закъсах за нафта, налях точно 20 литра, и докато обезвъздушавах, затапих и ЕГР клапана.В момента стрелката е залепнала на "Е", а изминатите километри са 254 само градско В неделя ще направя 500км извънградско, да видя там как ще е работата Между другото може и да си внушавам, ама май и няколко коня се събудиха пп. смених и размера на предните гуми - от 205/50/15 минах на 195/50/15, ако има някакво съществено значение за разхода.
              Тря'а напиша нещо тука, нали

              Коментар


                Пловдив- Варна- 5.1л/100 . До Карнобат съм карал с пуснат климатик. Варна- Балчик- Каварна и района- 6.4л/100- това повече минава към градски цикъл. Този разход е с изключен ЕГР- клапан.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  Astra 1.7 cdti 100к.с. комби, 6 скорости,извънградско 450км - 50/50 климатик, трима човекаq нормално каране - магистрала 130+-, извънградско - 90-100,4,9л на 100км
                  A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                  e30 forever!

                  Коментар


                    GbGzTeaM написа:
                    Много съм радостен колеги :D От 2 + години фиата не ми е давал разход в града под 10 (тд100) .Миналата седмица закъсах за нафта, налях точно 20 литра, и докато обезвъздушавах, затапих и ЕГР клапана.В момента стрелката е залепнала на "Е", а изминатите километри са 254 само градско В неделя ще направя 500км извънградско, да видя там как ще е работата Между другото може и да си внушавам, ама май и няколко коня се събудиха пп. смених и размера на предните гуми - от 205/50/15 минах на 195/50/15, ако има някакво съществено значение за разхода.
                    Понеже стана дума - с колко % се вдига разхода ако караш не със стандартните гуми а както е колегата / и аз включително / - 195/50/15?
                    Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

                    Коментар


                      ТД100 градско може да се целите в 8 (без клима и не в най-пиковите часове), за браво говоря, че мареите са една идея по-тежкиАз съм падал и под 8 (7,5 в София, но не в най-пиковите часове) - след основен ремонт, препасвани клапани, почистени дюзи, но помпата не е грам пипана.
                      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                      e30 forever!

                      Коментар


                        879,7км преход с 53,52л. ,като се има предвид, че 40% са извънградско! 300км от Пловдив до София и обратно + ~50км от Пловдив до Хисар и обратно. Шофирането бе основно с 130км/ч, като 2-3 пъти се наложи да ускоря до 160км/ч .Градското ми шофиране е на къси разстояния, като се движа с ~60км/ч ... в зависимост от ситуацията, но винаги около 2000об/м е режима на работа на мотора. Когато е било възможно, след като ускоря съм изключвал от скорост и после по инерция.Меренето е правено с "пипане на нафтата" при върха на гърловината на резервоара. Равносметката е ясна: 6,08/100 смесен разход, като за средни скорости въобще не мога да твърдя колко са!
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          тази вечер останах с добро впечатление от себе си и колата от седмица се старая и карам доста по леко и спокойно което означава1.плавно подаване на газ (без никакви рязки изцепки)2.смяна на предавки в не повече от 2000об.3.старах се главно да засиля достатъчно за да карам на 4-та или 5-та със съвсем леко подаване на газта без да се тресе моторарезултата е 7.4/100 в София мисля че има още над какво да поработя обаче и ще пиша ако успея да го сваля още за справка вчера засякохме смарта на мадамата и даде 4.5/100 бензин
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            Не бях пълнил от 1 месец.940 км - само градско и до работата по околомръсното.50 литра дизел.Среден разход 5.32/100Средна скорост по борд 39 км.Срреден разход по борд 6.1 , и най- интересното е че на 5 км преди бензиностанцията показваше 6.2 ( беше заковал на толкова в последните 200 км)
                            Прикачени файлове
                            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                            Коментар


                              39 км/ч средна скорост! Че аз в София ако прехвърля 20 км/ч си хвърлям шапката...
                              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар


                                Ееее околовръстното баце.Като се кача от ботевградско до цариградско си държа 90-95 ( само на казичене има ограничение).Вярно карам х2 километри в сравнение ако минавам през града, но стигам по-бързо. Еххх ако нямах и 9 светофара по маршрута....А и кефа си е кеф- на 5-та , на круиз, двигателя под 2000 оборота , музиката се опъва юнашки и само държиш волана и гледаш в огледалата.В града... 1-ва тръгни, 10 метра хоп спри. Не мерси.
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X