Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    pr_00f написа:
    strajaro написа:
    много лъжте бре хора
    Мерси за комплимента.Всичко друго бях очаквал, но не и да ме нарекат лъжец.Както и да е де след няколко дни ще зареждам пак и ще имам точни данни. ( все пак знам че борд компа не дава 100% точни данни, от за изминатите 25к км с тази кола бих казал , че не извънградско е над 95% точен)За това комбинирано каране - магистрата, градско в Пловдив и около 300 км. ходене до работа по околовръстното.+ 4те гонки на 400 метра ( след втората ми се пръсна маркуч на турбото хихи, ама дадох прилични времена) п.с Сори за последователните мнения.
    да не се обидиш колега

    Коментар


      Ами за момента не се обиждам, Но да си кажа честно малко се дразня.Правя всичко възможно да документирам със снимки и описания целият маршрут, правя логове от фиат-еку-скан в реално време.Записвам си всяко зареждане пълно-пълно, и накрая никой не ми вярва.Е то е ясно по принцип - данните лесно се манипулират:CSV от FiatECUScan може да сесе обработи за 10 минути Снимките за 1-2 час с фотошоп.Данните от зарежданията за 1 минута.Ами какво му е , пиша си тук разни дивотии и измислици, само за да дразня хората. ( най-вероятно)Просто истината е че ако човек знае как да кара 2.4 мотора, може да бъде по икономичен от 1.9 и то в доста режими.(все пак да не забравяме че карам спазвайки правилата и ограниченията).Би ми било интересно да направя и тест рън с 1.9 кола със същото съотношение кс/т, но не ми е падаала възможнот до сега.
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        похвално за 2.4

        Коментар


          Понеже вече е късно да си променя поста за да добавя и снимките от ИЦС-а ще ги сложа в новТова е за София-Долна Митрополия-София на 67стр. е написано по подробно.И това отново е разход на 2.4

          Коментар


            при мен разхода на горивото е много променливо извъградско успявам да намеря 4.6-5.2 лт но много зависи от начина на каране със скорост 160-200 кмч за300 км 6.8 лт показваше трип к .а моментният разход при рязко подаване на газта до 20 лт при включен СС смятам по малко ще гори но не съм засичал .в градско от 8 лт на долу не успях да видя .средна скорост 17 кмчзадръствания . светофари .
            Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
            ESP ASR CC HH MSR 6AB

            Коментар


              При мен последното зареждане с ремонтираната и модната помпа - 430км с 30,45л или средно 7,08л/100км. От които извънградско от Сливен до София...по магистралата от Стара Загора до Содия - 140-150км/ч, на няколко пъти повечко само за проба; от Сливен до Стара Загора скорост 100-110 с няколко изпреварвания на пълна газ. Градско - 130км в София, от които имам няколко дръпки с едно jtd , през останалото време по-нормално каране, но все пак в момента съм в период на тестване на колата и често педала на газта е до долу.Всичко това със яко задръстен въздушен филтър, който съм изпуснал да го сменя навреме.
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                Geraka написа:
                При мен последното зареждане ....
                Говориш за това което е 7.08 в спритмонитор-а? Защото не си написал нищо в поста си ?

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  Говориш за това което е 7.08 в спритмонитор-а? Защото не си написал нищо в поста си ?
                  Точно за него говоря. Просто съм забравил да го допиша. Оправих го
                  Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                  Коментар


                    [quote="chaveto"]Не се гордея с това, споделям какво мога да постигна с моят стил на каране. По същият начин като си взех лагуната всеки ми казваше, че тази кола под 10 не може да гори (газ) дори и човека който я е карал преди това, но в последствие се оказа друго.Съвсем сериозно по тоя повод - дай малко повече за твоя стил на каране. Интересува ме основно градското шофиране, подробно - от запалването, изчакването, превключването с междинна газ ли правиш, без ли и т.н. Ще бъде полезно. Нека и останалите да споделят.
                    Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

                    Коментар


                      Ами на мен ми дава разход градско около 7,5, аизвънградско 5-5,5 кракът ми не е тежък, е понякога бързам, н о това са много редки случаи. Общо взето разхода съм си го засичал 3 или 4 пъти и винаги ми дава един и същрезултат 6,666666..... :D Смешно, но елката това показва
                      Fiat Punto 1,7 TD 70hp 94г.

                      Коментар


                        Снощи реших да направя тест за разход на място при напълно загрял двигател.Без светлини и с пуснати къси светлини ( с ксенон 35в съм)Понеже наблюдавам само 2 параметъра честотата на опресняване е ~200 пъти в минута.Продължителност на 2-та теста 90 секунди.Без светлини - среден моментен разход 0.55780581 предполагам ще да е литра час.Със пуснати светлини - среден моментен разход 0.589802931 Ето ги и файловете със данните
                        Прикачени файлове
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          Ами ако имаш такава разлика то сметката ти е проста.На всеки изминати 100 километра по километраж си изминал реални 106.Т.е на едно нормално засичане от 500 км имаш едни 30 километра който трябва да си добавиш ръчно.Също така новият комплект гуми е по-тежък от старият. А това си оказва влияние върху разхода.Ако имаш възможност измери гума с джанта от 2-та комплекта.
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            От София до Халкидики и обратно 4 глиганчета и багажец...повече от много, демек с вирната предница и увиснала задница в Бг 100-130км/h, в гръцко на макса на ограниченията 1035км с 54 литра от луксозната нафта на Еко.пп. нафтата в гръцко си е на тукашните цени, само бензина е доста нагоре

                            Коментар


                              895,6км с 57л = 6,3л/100км Софийско каране. Може да се каже, че 60% от км е по околовръстният път, но там скоростта е доста над макс. Останалата част си е в самата София като по големите задръствания през които съм минавал са на Аерогарата, Цариградско, жълтите павета............. Не съм останал и по назад по светофарите от някой които си мисли, че е по бърз от мен :D Като цяло с това зареждане ще гледам да карам макс. икономично за да видя какво ще постигна, защото с предното зареждане въобще не съм гонил икономия.А и като цяло нещо не ми хареса зареждането, лампата светна точно на 500м преди бензиностанцията на съвсем равен път при движение с постоянна скорост (не може да се е клатило толкова много горивото) и заредих 57л при положение, че след светването зареждам 52-53л

                              Коментар


                                Малко пресни данни от днес, Ловеч-Калояново(през Беклемето) от там до Стара Загора по магистралата, 20 км градско в Стара Загора и обратно до Ловеч през Шипка, през целият ден на климатик(само на връщане го спрях за последните 50-60км), на отиване до Стара Загора с 4 човека и малко багаж, а на връщане 3 човека със същото количество багаж, изгорени 25 литра, за изминати 450км, което прави 5.55л на 100км , като съм карал със 100-110(където може с изключение на проходите), само на магистралата от Пловдив до отбивката за СТЗ бях закрепил на 150-60.Като цяло съм доволен от разхода, който ми даваколата за момента, имам още неща за до управяне по нея но те едва ли ще повлияят на разхода :D
                                Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                                Коментар

                                Working...
                                X