Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    [quote="ivannik"][quote="Airfan"]
    gantcho написа:
    Airfan написа:
    Stefan Hadjov написа:
    автомобил.
    Аз също като теб само от Лукойл зареждам, но сега ще ги избягвам до края на март.
    Мога ли да запитам защо да ги избягвам и защо точно до края на март?
    Виж по-нагоре какво написах. През март ще тръгне рафинерията (ако изобщо тръгне) и надявам се до края на март да започнат пак от тях да си зареждат и да се нормализират нещата.

    Коментар


      Reptile написа:
      Stefan Hadjov написа:
      Да,наистина в нафтата може да сипваш какво ли не и да не усетиш разлика.И аз за това не сипвам никакви добавки,защото не се усеща разлика.А не може една течност когато се ползва за смазване на механика да не остава петно след себе си.Твоята помпа и дюзи се смазват от нафтата не по лошо,както биха се смазвали и с масло.Нафтата е тежка фракция близка до маслото,трудно се изпарява и остава петно-леке.Ако нафтата не остава петно,не е добре-няма смазочност.
      Ей все ще кажеш нещо против добавките, чак ги презираш. Аз считам, че с нашето гориво са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.Най-малко за премахване на мизерия от дюзите от време на време и против замръзване на нафтата.
      To kaто смяташ че задължително трябва да караш с добавки,си губи смисъла да караш дизел.Не стига че поемаш недостатъците на дизела,не стига че цената на нафтата е почти като бензина,къде ще му иде края като се товариш и с добавки.Моите дюзи като не са виждали добавки,защо им няма нищо.И това важи за вссички дизели които съм имал.Днес пак заредих от Лукойл,мърка двигателя,няма пушене и падна разхода,ама сигурно е от затоплянето.

      Коментар


        Stefan Hadjov написа:
        chaveto написа:
        Вчера дойде камион със стока от Германия и шофьора нещо е имал проблем след като е влезнал в БГ и се беше изпръскал с нафта :D Та той ми каза, че навън когато се напръскаш с нафта и тя се изпаряват като бензин и не остава петно. А нашата нафта каза, че му стои от няколко часа по дънките и още му е мокро. Хайде сега вие кажете какво толкова има в другата и го няма в нашата. Много добре го знае всеки, че в нафтата можем да сипваме какво ли не и по ауспуха да не се осети, че има нещо.
        Да,наистина в нафтата може да сипваш какво ли не и да не усетиш разлика.И аз за това не сипвам никакви добавки,защото не се усеща разлика.А не може една течност когато се ползва за смазване на механика да не остава петно след себе си.Твоята помпа и дюзи се смазват от нафтата не по лошо,както биха се смазвали и с масло.Нафтата е тежка фракция близка до маслото,трудно се изпарява и остава петно-леке.Ако нафтата не остава петно,не е добре-няма смазочност.
        Колеги, кажете какъв е цвета на нафтата на Лук ойл? Прозрачна жълтеникаво-зелена или е друг цвят. Различните вериги бензиностанции различна по цвят нафта ли продават? Предполагам, че който е зареждал в туба знае. Предполагам че цвета зависи от съставките?
        Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

        Коментар


          Карам го моето браво 1 година вече и сипвам само от Shell, но реших да пробвам от лукойл за пробата. След 500 километра усетих че колата нещо не върви както трябва. Вчера пак сипах от Shell v power и направо все едно карах друга кола. Като я настъпиш си дурпа без проблем. Преди това ускорението се усещаше с голямо закъснение.

          Коментар


            Направих си дизел асорти - 20 кинта Шел и 50 кинта ОМВ + още 20 кинта Петрол. Общо около 45 литра. Минах 700 километра и все още имам около 8-9 литра. Минал съм 80 км градско София + маршрут София-Русе-София. Извън града компа разправя, че колата горяла 4.5/100, а общо с градското - средно 5.1/100. Дали показва точно?!? Горе-долу ми се струва да е прав Много е важно - веднага щом се махна нафтата на Лукойл спря да ми примигва лампата за вода в горивния филтър. Дали е случайност?
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              Аз съм забравил да се отчета тука ... любимата фраза на оги ... МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН от Ромпетрол ... Нафтата е пушка ... с каране с повече ръчкане от нормалното за мен /което принципно не си е малко/ , на тези атмосферни условия ... Последния резервоар /пълно-пълно/ даде разход 6.38 / 100 км.
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар


                Скоро май не съм писал.7.6/100 за 200км градско.Стил на каране - газ - спирачкаДизел - Лукойл6,8/100 - за около 160км. градскоСтил на каране - нормален, но не и икономиченДизел - ЕКО
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Аз съм любител на ЕКО Дизел +. След наводненията си заредих от ЛУКОЙЛ ( по удобно и по-сухо ми беше там ). Потеглянето на колата без газ беше съпроводено с леко притрисане. Днес заредих вече от любимото си Еко - колата си е онази същата. Потеглям от място без газ, а ускорението ми е "убийствено" :D Лукойл - последно засичане - 8 л./ 100 км. в градаЕКО-последно засичане - 7,2л./ 100 км. в града.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    http://www.spritmonitor.de/en/detail...7.56л/100км за 18000км смесено с 95% нафта от Лукойл.Сега почвам да зареждам само на ЕКО да видим дали и каква ще е раликата.
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      От 3 месеца зареждах само на ЕКО-то поради една причина. Онзи ден ми се наложи да заредя на Лукойл и в момента усещам как колата няма такава динамика както преди.

                      Коментар


                        Стига бе, ако заредиш Германия сигурно ще излетиш.Единствено В паура като заредя мисля, но само мисля, че има някааааква маааалка разлика.Ама сигурно е плацебо.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          emzo написа:
                          Стига бе, ако заредиш Германия сигурно ще излетиш.Единствено В паура като заредя мисля, но само мисля, че има някааааква маааалка разлика.Ама сигурно е плацебо.
                          Мнооооого пъти съм зареждал в Германия,Австрия и на др. места-никаква разлика.Паура-също,чисто плацебо.

                          Коментар


                            jsivkov написа:
                            миналия месец заредих на Еко и с 60 литра минах почти 600 км само градско във Варна. Може да е било от времето, но не мисля да повтарям грешката сега съм с Ромпетролски дизел и поне според стрелката на горивото разхода ми е паднал с повече от литър на 100 км.
                            Пробвай с ОМВ или Шелл,може да свалиш още един литър.........

                            Коментар


                              http://news.ruse24.bg/144671.htmlслучка от Русе нищо ,че горивото е бензин.
                              EX DELTA 1.9TDS
                              ALFA 147 1.9 JTD 16V Powerеd by TST-Racing

                              Коментар


                                Да се върнем на темата .Това е по борд компа.А реално почти литър надолу.
                                Прикачени файлове
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X