Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stefan Hadjov написа:
    ntodorov написа:
    Жоре, бях предупредил. Инфото го имах от хора работещи в рафинерията. Пълнят ни с боклуци. Масово хората се оплакват от висок разход.
    Ами то зимно време всички се оплакват от висок разход.Това не значи че причина е горивото.
    Е да, но аз не карам колата си първа зима. Пак бях писал: На работа имаме съвременни автомобили: Мазди, Багери New Holland новите Форд Фокус със CR двигатели - ами една не запали, а в Бургас температурите не паднаха под -17 градуса. Не знам на какво да го отдаваме. Всичко съвпадна с профилактиките на Нефтозавода, а ние в Бургас първи опитваме бозите.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      Stefan Hadjov написа:
      ntodorov написа:
      Жоре, бях предупредил. Инфото го имах от хора работещи в рафинерията. Пълнят ни с боклуци. Масово хората се оплакват от висок разход.
      Ами то зимно време всички се оплакват от висок разход.Това не значи че причина е горивото.
      Добре, как да докажем, че е горивото в случая, за да повярваш?

      Коментар


        Анализ във фризера ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          emzo написа:
          Анализ във фризера ?
          И какво точно ще анализираш по този начин, освен че замръзва, примерно?

          Коментар


            Де да знам, питам ?Утайки, ала бала.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Airfan написа:
              Stefan Hadjov написа:
              ntodorov написа:
              Жоре, бях предупредил. Инфото го имах от хора работещи в рафинерията. Пълнят ни с боклуци. Масово хората се оплакват от висок разход.
              Ами то зимно време всички се оплакват от висок разход.Това не значи че причина е горивото.
              Добре, как да докажем, че е горивото в случая, за да повярваш?
              Ама няма нищо какво да доказваш.Когато аз заредя колата ми и след зареждането се получи това което казваш,ще повярвам.Ама до сега не се е случвало.Само тук в форума чета че горивата винаги са лоши.Никога не съм слагал добавки от както се занимавам с автомобили-презирам ги!Само в най голямите студове съм слагал за застраховка помалко бензин в нафтата.

              Коментар


                Вчера дойде камион със стока от Германия и шофьора нещо е имал проблем след като е влезнал в БГ и се беше изпръскал с нафта :D Та той ми каза, че навън когато се напръскаш с нафта и тя се изпаряват като бензин и не остава петно. А нашата нафта каза, че му стои от няколко часа по дънките и още му е мокро. Хайде сега вие кажете какво толкова има в другата и го няма в нашата. Много добре го знае всеки, че в нафтата можем да сипваме какво ли не и по ауспуха да не се осети, че има нещо.

                Коментар


                  chaveto написа:
                  Вчера дойде камион със стока от Германия и шофьора нещо е имал проблем след като е влезнал в БГ и се беше изпръскал с нафта :D Та той ми каза, че навън когато се напръскаш с нафта и тя се изпаряват като бензин и не остава петно. А нашата нафта каза, че му стои от няколко часа по дънките и още му е мокро. Хайде сега вие кажете какво толкова има в другата и го няма в нашата. Много добре го знае всеки, че в нафтата можем да сипваме какво ли не и по ауспуха да не се осети, че има нещо.
                  Да,наистина в нафтата може да сипваш какво ли не и да не усетиш разлика.И аз за това не сипвам никакви добавки,защото не се усеща разлика.А не може една течност когато се ползва за смазване на механика да не остава петно след себе си.Твоята помпа и дюзи се смазват от нафтата не по лошо,както биха се смазвали и с масло.Нафтата е тежка фракция близка до маслото,трудно се изпарява и остава петно-леке.Ако нафтата не остава петно,не е добре-няма смазочност.

                  Коментар


                    Stefan Hadjov написа:
                    Да,наистина в нафтата може да сипваш какво ли не и да не усетиш разлика.И аз за това не сипвам никакви добавки,защото не се усеща разлика.А не може една течност когато се ползва за смазване на механика да не остава петно след себе си.Твоята помпа и дюзи се смазват от нафтата не по лошо,както биха се смазвали и с масло.Нафтата е тежка фракция близка до маслото,трудно се изпарява и остава петно-леке.Ако нафтата не остава петно,не е добре-няма смазочност.
                    Ей все ще кажеш нещо против добавките, чак ги презираш. Аз считам, че с нашето гориво са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ.Най-малко за премахване на мизерия от дюзите от време на време и против замръзване на нафтата.
                    Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                    Коментар


                      Stefan Hadjov написа:
                      Airfan написа:
                      Stefan Hadjov написа:
                      ntodorov написа:
                      Жоре, бях предупредил. Инфото го имах от хора работещи в рафинерията. Пълнят ни с боклуци. Масово хората се оплакват от висок разход.
                      Ами то зимно време всички се оплакват от висок разход.Това не значи че причина е горивото.
                      Добре, как да докажем, че е горивото в случая, за да повярваш?
                      Ама няма нищо какво да доказваш.Когато аз заредя колата ми и след зареждането се получи това което казваш,ще повярвам.Ама до сега не се е случвало.Само тук в форума чета че горивата винаги са лоши.Никога не съм слагал добавки от както се занимавам с автомобили-презирам ги!Само в най голямите студове съм слагал за застраховка помалко бензин в нафтата.
                      Прав си за всичко. Неко горното да го четат другите, считай че информацията не е предназначена за теб и твоя автомобил.

                      Коментар


                        Airfan написа:
                        Stefan Hadjov написа:
                        Ама няма нищо какво да доказваш.Когато аз заредя колата ми и след зареждането се получи това което казваш,ще повярвам.Ама до сега не се е случвало.Само тук в форума чета че горивата винаги са лоши.Никога не съм слагал добавки от както се занимавам с автомобили-презирам ги!Само в най голямите студове съм слагал за застраховка помалко бензин в нафтата.
                        Прав си за всичко. Неко горното да го четат другите, считай че информацията не е предназначена за теб и твоя автомобил.
                        Прав е, естествено! Напоследък започна да ми присветва от време на време показанието на таблото на Алфата за наличие на вода в горивния филтър. Колегата ВО ми обясни какво означава това (за което много му благодаря още веднъж!), та се чудя дали може да има нещо общо с факта, че зареждам единствено от Лукойл. Което май ще престана да правя...
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          gantcho написа:
                          Airfan написа:
                          Stefan Hadjov написа:
                          Ама няма нищо какво да доказваш.Когато аз заредя колата ми и след зареждането се получи това което казваш,ще повярвам.Ама до сега не се е случвало.Само тук в форума чета че горивата винаги са лоши.Никога не съм слагал добавки от както се занимавам с автомобили-презирам ги!Само в най голямите студове съм слагал за застраховка помалко бензин в нафтата.
                          Прав си за всичко. Неко горното да го четат другите, считай че информацията не е предназначена за теб и твоя автомобил.
                          Прав е, естествено! Напоследък започна да ми присветва от време на време показанието на таблото на Алфата за наличие на вода в горивния филтър. Колегата ВО ми обясни какво означава това (за което много му благодаря още веднъж!), та се чудя дали може да има нещо общо с факта, че зареждам единствено от Лукойл. Което май ще престана да правя...
                          Поне до края на март се въздържай. Аз също като теб само от Лукойл зареждам, но сега ще ги избягвам до края на март.

                          Коментар


                            Аз нямам оплаквания, паля отма и нямам пушеци.Снощи заредих в Лукойл.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              [quote="Airfan"][quote="gantcho"]
                              Airfan написа:
                              Stefan Hadjov написа:
                              автомобил.
                              Аз също като теб само от Лукойл зареждам, но сега ще ги избягвам до края на март.
                              Мога ли да запитам защо да ги избягвам и защо точно до края на март?
                              Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                              "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                              Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                              Коментар


                                [quote="ivannik"][quote="Airfan"]
                                gantcho написа:
                                Airfan написа:
                                Stefan Hadjov написа:
                                автомобил.
                                Аз също като теб само от Лукойл зареждам, но сега ще ги избягвам до края на март.
                                Мога ли да запитам защо да ги избягвам и защо точно до края на март?
                                Колега. Само последното мнение ли четеш ?
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X