Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СтЗ - ПлД - 100км/ч на аутобана - 4,5/100 , не мога да падна под тази стойност :DПлД - СтЗ - 140/150, с един ластик до 200 без малко - 6,3/100п.с. данни по борд комп., ама снимки няма да слагам да не ме обвините във фотошоп плагиатсво
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      BO написа:
      Лошо, че спамя, ама я кажи тогава какво е "тестови разход" и кое е "по стандарт"? Къде е разликата точно.А и кой казва, че задължително кара точното количество извънградско и съответно градско, за да отиваш на среден разход?.....
      Това, което даваш е по 99/100/ЕС, както си констатирал, това което аз давам е от тестове на журналисти т.е АСМ стндарт или подобен!Трябва да се има предвид препратаката от тази директива, към директива 70/220/EEC и по-конкретно трети анекс в който са дефинирани условията на тестовете, които са много трудно постижими!От изчетените стотици тестове на различни автомобили, май само едно Ауди А3 дизел, беше постигнало разход, който му беше заявен от произвдителят по стандарт и то само за минималният, средният беше с 0.5 над обявеното!Разликите обиконвено са между 0.5 и 3 литра, като най-много лъжеха от BMW, особено за бензиновите им мотори....и Мерцедес не са по-назад в лъжите де!Сигурен съм, че много добре разбираш за какво става въпрос и съм сигурен, че редовно четеш тестовите резултати, които излизат по различните издания т.е разход по 99/100/ЕС, е разход САМО НА КНИГА.Всъщност трябва да проверя, но по 99/100/ЕС има възможност тестовете да се провеждат на стенд, който симулира съответните условия и педала на газта не се натиска от човек а се управлява от компютър, това е поради трудността на подсигуряване на условията описани в документите!По отношение на средната скорост - да напълно съм съгласен за такава метрика!ПОЗДРАВИ
      Fiat Marea JTD 105 09.2000г

      Коментар


        Reptile написа:
        BO написа:
        Лошо, че спамя, ама я кажи тогава какво е "тестови разход" и кое е "по стандарт"? Къде е разликата точно.А и кой казва, че задължително кара точното количество извънградско и съответно градско, за да отиваш на среден разход?.....
        Това, което даваш е по 99/100/ЕС, както си констатирал, това което аз давам е от тестове на журналисти т.е АСМ стндарт или подобен!Трябва да се има предвид препратаката от тази директива, към директива 70/220/EEC и по-конкретно трети анекс в който са дефинирани условията на тестовете, които са много трудно постижими!От изчетените стотици тестове на различни автомобили, май само едно Ауди А3 дизел, беше постигнало разход, който му беше заявен от произвдителят по стандарт и то само за минималният, средният беше с 0.5 над обявеното!Разликите обиконвено са между 0.5 и 3 литра, като най-много лъжеха от BMW, особено за бензиновите им мотори....и Мерцедес не са по-назад в лъжите де!Сигурен съм, че много добре разбираш за какво става въпрос и съм сигурен, че редовно четеш тестовите резултати, които излизат по различните издания т.е разход по 99/100/ЕС, е разход САМО НА КНИГА.Всъщност трябва да проверя, но по 99/100/ЕС има възможност тестовете да се провеждат на стенд, който симулира съответните условия и педала на газта не се натиска от човек а се управлява от компютър, това е поради трудността на подсигуряване на условията описани в документите!По отношение на средната скорост - да напълно съм съгласен за такава метрика!ПОЗДРАВИ
        Много Auto Build четеш :D
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          BO написа:
          Много Auto Build четеш :D
          ....ами така си е, не че не са тенденциозни! Опитват се да обяснят, как Голф, Пасат и А6 са НАЙ-великите автомобили създавани някога, което много тенденциозно, ама МНОГО!Въпреки КОЛОСАЛЕН спирачен път от 151 метра на М-сплит, Пасат-а е класиран втори на теста за комбита, ако беше друг автомобил, сигурно щеше да е на 10 места СЛЕД ПОСЛЕДНИЯТ!
          Fiat Marea JTD 105 09.2000г

          Коментар


            На 19 септември го купих Стилото 1.9 JTD . Сторих мукает и при всяко зареждане си отбелязвах на един лист колко литра зареждам .До сега имам налети 160л и изминати 2,960 км . По компютъра се движа средно 5.0 и 5.1л . Километрите са смесени градско и извънградско като извън града се движа около с 90км и по магистралата 100-110км.Така ,че тоя разход е чудесен за мен .Мерцедеса ми 2.5Д дава повече разход 6.5л до 7.3 л на такива километри и същата скорост.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              Ето и от мен, срам, не срам... Старата школа или тека му викат OLD SCHOOL...TD100, Браво.градско - (120км - 8,6л) - 7,17л/100kmТова в София, две-три затръствания, 30-40км по околовръстното и останалото си е нормално, според мен, защото другото са си ексцесии...Начин на каране, до 2500 оборота, не съм се "състезавал" (със себе си, с кого друг)
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                Ето и малко данни от мен,да се покефите малко,автомобила е една 13 год. Кромка/моята гордост/ :D .Та днес беше един мн.слънчев ден /11гр./-ден за тест.Начало,/топъл мотор/- кв.Д.Езерово-Бургас-гасене,след 5часа,/изстинал мотор/ и потегляне Бургас-Съдиево-кв.Д.Езерово- спиране.Общо 57км с 2.250гр,което е точно 3.95/100.Сега малко да поясня нещата,мерено е по метода пълно-пълно с разклащане до преливане!Маршрута е изминат съгласно правилника за движение, до 95км/ч и 2000об.дори доста ’’пенсионерско’’,без излишни изпреварвания и с галене пед.на гаста.Именно този тест ме накара още повече да си заобичам Кромката
                Fiat Croma 1.9TDid-96g
                min-3.9/100
                max-7/100

                Коментар


                  Колеги , помогнете, Мареата гори 10)100 градско и то при галене на педала.Имам съмнения че датчика на входящият въздух е сдал багажа.Иначе няма пушилек . много добре набира,пали от раз,смених горивен и въздушен филтър.Мотора е 100 кончета 98 год.мерих по метода пълен резервоар,разхода извън града е около6.5, струва ми се множко.Има ли начин да й намаля горивото????????????????

                  Коментар


                    За много години колеги, Според мен колата ти харчи напълно нормално и не я възикай. Няма да ти падне разхода по надолу.
                    Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                    харчи: DOSTA

                    Коментар


                      Честита новата година, след смяна на въздушен филтър и почистване на МАФА Марията се успокой относно разхода , дано е само това

                      Коментар


                        засекох отново, чисто извънградско но с кофти ексцесия - 60-70км кофти мъгла, зад 2 тира... на трета и четвърта, иначе 130 на магистралата, трима човека и багаж, браво ТД 100точно 6 на сто ми даде
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          От 1 март ’09г, резервоар пълен до преливане, до днес 9 януари ’10г, отново до преливане --> 8837км, 612.4 л - 6.9/100.
                          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                          Коментар


                            разхода

                            абе аз карам фиат брава 1.9ТД тук вав варна и си я засичам пт време на време изван градско като карам до 100 км сам я засичла гори ми 4.8 -5 карам я до 2000 оборота и сменям предавка иначе градско ако карам бавно смисал пак до 2000 оборота и да сменям без да настапвам рязко де гори 7 и малко а иначе ако си я жегна на някои светофари да не кажа и на гонка като иде се качва кам 8.5-9 зависи така че много зависи от самото каране на една кола така че караите разумно и бавно ако искате да гори малко ако не както си знаете :D ами от мен леко и безавариино каране на всички през новата година
                            TheHell

                            Коментар


                              754км ->53л Всичко това в София и имам около 50-60мин работа на място докато слушахме за един шум по двигателя. Не съм стоял по големи задръствания, но винаги съм тръгвал на второ-трето раздаване на светофарите.

                              Коментар


                                След смяна на разпръсквачите напълних резервоара до горе и за да не загасна някъде между Враца и магистралата вчера налях за 20лв. Днес след като ми светна лампата долях 50л отново до горе. С това гориво изминах 1020км. Карането е 50-50 градско/извънградско.А ето това ми е разхода според комп. в съвсем друго засичане.Маршрута е от Нови Искър до Аерогарата -28км в едната посока. Като от това разстояние имам и стотина километра в самият център на София.

                                Коментар

                                Working...
                                X