Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Последно измерен разход с ЖТД 100. Само градско - къси 6-7 километрови преходи. Разхода ми е 7,6 л/100 км. - с нафта от ЕКО "Дизел +".
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      Reptile написа:
      pr_00f написа:
      И защо трябва да си слагам ПОНЕ литър отгоре не можах да разбера ?Опа сетих се - сигурно като ходя да сипвам ми колонката отчита по-малко от колкото съм сипал.И понеже съм много много готин тип веднага ще ви кажа къде зареждам , за да идете да ударите далаверката.София, ул. Резбарска, бензиностанция ЕКО - 3-та колонка.п.с За ~17000 км. изминати с тази кола си мисля, че статистиката ми вече е относително точна.
      Ако засичаш пълно-пълно, статистиката ти е относително точна, ако е по друг начин си е направо грешно!Интересно е, как ВО е на 7.2, а ти на 5.7, като и двамата се от София?!?
      Всеки път зареждам на една и съща бензиностанция и колонка.Самичък си зареждам и до преливане ( поне 3 литра отгоре след като изключи пистолета)Така че мога да претендирам за доста точно засечен разход - и това за всяко зареждане.Но при 17к км, дори и по 1 литър да зареждам все е тая - крайната статистика си е вярна.Х км с У л. Това е.Иначе за маршрута ми до работа ( 50 км на ден, там въртя основно километрите)- определено бягам от задръстванията и се движа по околовръстното. И уж е супер ненатоварено, но пак имам 9 светофара, но пък ги минавам относително бързо с изключение на този до Вантотрейд , на който може и да си отвися 10 минути ако се е закучила ситуацията.За това ако ми погледнеш статистиката, ще видиш че на всяко зареждане се опитвам да направя разбивка къде колко километра съм изминал. Това е.А относно БО - той кара на относително къси разстояния и то в доста тежък трафик. И въпреки това разхода му е впечатляващ
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        Както и друг път съм писал, единствено по средната скорост на автомобила може да се извади статистика, която да бъде сравнима с на друг колега.Няма значение кой от къде е. Има средна скорост на движение и съответно разхода на гориво с тази средна скорост.Аз имам едно брутално задръстване и не крия тогава колко ми е разхода. Просто трябва да се върнеш 15-на страници назад -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=asc&start=525 и там да видиш колко ми харчи автомобила в нечовешки ситуации
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          BO написа:
          Както и друг път съм писал, единствено по средната скорост на автомобила може да се извади статистика, която да бъде сравнима с на друг колега.Няма значение кой от къде е. Има средна скорост на движение и съответно разхода на гориво с тази средна скорост.Аз имам едно брутално задръстване и не крия тогава колко ми е разхода. Просто трябва да се върнеш 15-на страници назад -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=asc&start=525 и там да видиш колко ми харчи автомобила в нечовешки ситуации
          Съгласен, ама като се каже среден разход и се пише, че си в София, 2л. разлика са доста! Колегата уточнява, че се движи основно по околоМръсното, е т’ва не е среден, ами си е почти извънгрдски разход!Аз мога да кажа, колко харча само на градско и коло на извън града, смесено не водя статистика....а и няма смисъл, защото карам повече колиометри извън града....и разхода не е "среден", както това стандартно се имам предвид.Извън града със зимни гуми и включен ЕГР при скорост 110-130 - 5.3-5.5 л/100кмВъв града център-сухата река-ЗОНА Б5 със зимни гуми и включен ЕГР при скорост ???? - 7.5-8 л/100кмВ студа малко се качва, лятото малко пада, осбено с хубави летни гуми....нещо такова!
          Fiat Marea JTD 105 09.2000г

          Коментар


            Ами това че съм писал в профила си че живея в София не е лъжа, но пък не означава автоматично , че карам всеки ден Х.Димитър - Овча купел през центъра нали ? За година и три месеца от както съм взел колата не съм имал възможност да изгоря цял резервоар с чисто градско каране.
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              avent написа:
              Пичове, нали Ви помолих като си давате разходите да ги завишавате с по литър, ПОНЕ. Остави си колата да ти работи на празен ход на място и засичи 60 минути и кажи колко грамчета нафтица си израсходил. Евала на разхода на колегата 8.8 Това си е разход. Какви са тия 4.5 ? Аз си го правя 10. Ела карай в Търново и ще видиш оклко ще ти е, поне х2.
              Колега това е извънградско.
              FIAT Stilo 1.9 Jtd

              Коментар


                Историята на едно пътуване преди 10-на дни София - Разград - Малко селца - СофияНа тръгване забравих да нулирам борд компютъра и се сетих на около 2 километра от старта. Двама възрастни и две деца, багаж около 140 кила.София- Х.Димитър до Края на магистралата ( приблизително 16 км докато се кача на магистралата с ограничение за първите 8км - 50 км/ч, другите не повече от 80).Средна скорост 88 км/ч разход 4.32-ра снимка - пристигане в Разград, по пътя спирахме на два пъти да сменяме наакан памперс ( 10 минути ) без да гася двигателя което ми свали около 2 км/ч средната скорост ( поне на око без да съм смятал точно, че и ми се вдигна разхода с поне 1 десета отгоре по борд) Средна скорост 76 - и това е каране със ограниченията или максимум 5 км отгоре.3-та снимка - пристигане в Сф. ( на връщане бях по-натоварен). Имах супер приятни 4 километра на 1-ва и 2-ра ( ходих да търся някакво диво село между Разград и Попово) + отбивка до селото ми ( Ловешко) със доста приятно бавно каране- това обяснява крайната ми средна скорост която е доста ниска.Интересно ми стана че след около 700 изминати километра се качих на магистрала Хемус със средна скорост 64 , и въпреки че не съм падал под 100 дори и по нанадолнищата ( по инерция, нагоре по баирите 120-130 по километраж) докато стигна до къщи успях да вдигна средната скорост само с 1 км до 65Среден разход по борд за цялото пътуване 4.8/100Среден разход при зареждане 4.82 ( една и съща бензиностанция и колонка както обичайно до преливане), като към извънградското добавих и 50 километра отиване и връщане до работа .Колко литра да да добавя отгоре
                Прикачени файлове
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  Един колега алфист сложи наскоро 6-степенна на 156-цата си (2.4 жтд, 136 коня). Разход до Истанбул и обратно - 5.7/100 (около 200 км са карали Истанбулско градско , а общо излиза към 900 -1000 км) . Та нека не забравяме, че и броят на скоростите също има значение, освен и маниерът на каране.Абсолютният ми рекорд с моята беше още като я взех преди време и за 600 извънградско+300 градско ми беше дала 5.7/100, без климатик с мнооого спокойно каране...едвам издържах. От тогава не съм имал толкова нерви Господин Професоре, тая либра с колко скорости беше
                  _______
                  146 JTD

                  Коментар


                    Годподин "Професоре" (@trustworthy) не си мисли, че след като имаш 6-та скорост разхода ще ти е по нисък. Ако ще и 26-скорости да има ако я караш на последната предавка и я мъчиш разхода ще ти е много по висок. А специално Алфа не ми я хвали с нисък разход, особено тия спаркове и боксери са егати гредата. Не стига, че не върви пък...................

                    Коментар


                      Господин "Професора" съм аз За съжаление либрата е с 5 скорости и много ме е яд , че не са сложили 6 степенна кутия.Аз също съм се замислял за конверсия - Еньо беше казал, че не е голям проблем да се смени.
                      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                      Коментар


                        Дайте един модел автомобил с 5, и с 6 степенна кутия? Аз сам ще потърся какви са предавателните числа при единия и при другия вариант, както и какво е главното предаване в диференциала. Подозирам че 4 и 5 предавка са скъсени а е сложена 6-та, която е малко по-дълга от нормалната пЕта.

                        Коментар


                          ogi28b написа:
                          Дайте един модел автомобил с 5, и с 6 степенна кутия? Аз сам ще потърся какви са предавателните числа при единия и при другия вариант, както и какво е главното предаване в диференциала. Подозирам че 4 и 5 предавка са скъсени а е сложена 6-та, която е малко по-дълга от нормалната пЕта.
                          Точно! Не е важно кой е с 5, кой с 10 предавки. Въпроса е на най- високата предавка при 100 км/час какви са оборотите От там вече може да съдиме за разхода- защо на еди кой си е такъв примерно
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                          Коментар


                            100км-2000об/м говоря по спомен и оборотомер. Става въпрос за Либра 140к.с 2.4Jtd

                            Коментар


                              cokata_23 написа:
                              ogi28b написа:
                              Дайте един модел автомобил с 5, и с 6 степенна кутия? Аз сам ще потърся какви са предавателните числа при единия и при другия вариант, както и какво е главното предаване в диференциала. Подозирам че 4 и 5 предавка са скъсени а е сложена 6-та, която е малко по-дълга от нормалната пЕта.
                              Точно! Не е важно кой е с 5, кой с 10 предавки. Въпроса е на най- високата предавка при 100 км/час какви са оборотите От там вече може да съдиме за разхода- защо на еди кой си е такъв примерно
                              Не е само до оборотите.Дадена скоростна кутия може на последна предавка да е примерно с 10% по-ниски обороти, но необходимото гориво за поддържане на скоростта при тези по-ниски обороти да е с 12% повече.Всичко е въпрос на сметки.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                @Бо - мерси за предавателните числа. 6 Степенната скорустна кутия на Алфа 166 2.4 има абсолютно същите предавателни числа като 5-степенната на либрата , единствената разлика е наличието на 6-та скорост.1-ва - 3.82-ра - 2.2353-та - 1.364-та - 0.9715-та - 0.7636-та - 0.614задна - 3.545диф:до 2000 година - 3.176след 2000 година - 3.733На либрата диф-а е 3.111Та при 100 км/чС дифф от преди 2000 година На 5-та 1993 оборота6-та 1604 оборота. п.с. Онзи ден пътувах до Пловдив, след като слязох на равното поддържах максимално скоростта близо до 100 км/ч по ГПС, по километраж бях на 105 ( как ме заболя крака накрая) в продължение на 23 км - разхода се колебаеше между 4.2 и 4.3 ( борд компюътъра ми показва вместо моментен разход среден за последните 5 км ) та затова си направих дълъг тест. Еххх ако имах 6-та.И обещавам на Бо , че скоро ще си монтирам круиз контрола, така не се трае не може човек един тест да направи като хората
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X