Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С 3ма души - СтЗ - Сливен -90-100км/ч - 4,5/100С 3ма души - СтЗ - Сливен - Карандила - Сливен - 5,5/100С 3ма души - Сливен - Стз - 100-110-120-140 т.е. настъпвах си я, когато можеше - 5,2/100
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      Алфа Ромео 147 JTD 115 коня:Извънградско:-Нормално каране/90-130/-4,5л-По яко натискане/90-.../-5-6лГрадско:-Лято/Нормално каране -5,5-6л-Зима/Нормално каране -6-8л-Сръчквания или задръствания-МНОГО Фиат Мареа 1,9 JTD 105 коняИзвънградско:-Нормално каране/90-130/-5л-По яко натискане/90-.../-6лГрадско:-Лято/Нормално каране -6л-Зима/Нормално каране -7-9л-Сръчквания или задръствания-МНОГО Приблизителни данни са това,на Алфата по Борд комп.,на мареата по мои изчисления
      Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
      Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
      I am in love with my cars

      Коментар


        Ейй 1точка9. А бе засрамете се бе.2.4 двигател го свалям на 4.41 (по колонка) разход. Бива ли така да се излагате
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          BO написа:
          А бе засрамете се бе.2.4 двигател го свалям на 4.41 (по колонка) разход. Бива ли така да се излагате
          Лятуска нали
          Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
          Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
          I am in love with my cars

          Коментар


            Абе и аз разправям че 2.4 може да бъде по-икономичен от 1.9 ама не и вярват
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              pr_00f написа:
              Абе и аз разправям че 2.4 може да бъде по-икономичен от 1.9 ама не и вярват
              То не е до двигателя, а до потребителя. Аз като ти го разправях на тебе... На мене при икономично/неикономично каране, с/без климатик, надути/издути гуми, пълна/празна и какви ли не други варианти си ми гори 5 и малко /100. ПОд 5 съм я смъквал, но нямам нерви просто.В града също е доста икономична - над 9/100 рядко стигам...както и под 8/100 :DИначе и под 3/100 мога да я докарам при свободно падане
              _______
              146 JTD

              Коментар


                Здравейте,колеги! Как ще се отрази разхода на говриво, ако вместо гумите да са с налягане 2,2 бара , са 1,7-8 ? (колата е Брава)Много ли ще е фрапираща разликата?Питам защото от 5 месеца не съм си проверявал налягането и сега реших да го погледна и бяха 1,7 та ги напомпих до 2.3 бара. Знам че с по-малко возенето става по- меко, но в никакъв случай умишлено не съм ги държал на 1,7, просто от нямане на време и така съм отлагал да го проверявам.Благодаря за отговорите!

                Коментар


                  Viiipeer написа:
                  Здравейте,колеги! Как ще се отрази разхода на говриво, ако вместо гумите да са с налягане 2,2 бара , са 1,7-8 ? (колата е Брава)Много ли ще е фрапираща разликата?Питам защото от 5 месеца не съм си проверявал налягането и сега реших да го погледна и бяха 1,7 та ги напомпих до 2.3 бара. Знам че с по-малко возенето става по- меко, но в никакъв случай умишлено не съм ги държал на 1,7, просто от нямане на време и така съм отлагал да го проверявам.Благодаря за отговорите!
                  Колегата ogi28b караше доста дълго време с меки гуми и имаше доста завишен разход, може би с над литър над стандартното. 1.7 със сигурност трябва да ти дава отражение поне 2-3 десети.

                  Коментар


                    Потвърждавам !!! Помпах на една машинка която показваше 2.3, а една друга - същото налягане го отчете като 1.1. Гумата изглеждаше доста мека. Но аз си казвах че това е нормално, и вярвах на машинката. Резултати - 9/100 зимно градско. Като ги напомпах - веднага 1/2 литър надолу. Сега обаче се измервам с електронен манометър, и.... друго си е.

                    Коментар


                      BO написа:
                      Ейй 1точка9. А бе засрамете се бе.2.4 двигател го свалям на 4.41 (по колонка) разход. Бива ли така да се излагате
                      Моите наблюдения са, че Фиат си харчи повече от Ланчия при дизел Jtd. При бензиновите мотори е обратно по мой наблюдения.Иначе последните 15 дни ми е много икономична, я съм изхарчил 10л я не :D

                      Коментар


                        chaveto написа:
                        BO написа:
                        Ейй 1точка9. А бе засрамете се бе.2.4 двигател го свалям на 4.41 (по колонка) разход. Бива ли така да се излагате
                        Моите наблюдения са, че Фиат си харчи повече от Ланчия при дизел Jtd. При бензиновите мотори е обратно по мой наблюдения.Иначе последните 15 дни ми е много икономична, я съм изхарчил 10л я не :D
                        Чак и не ми се вярва - идентични двигатели, подобни маси. Спред мен Marea дори би трябвало да харчи по-малко от Lybra, защото е по-лека. Иначе от Алфа 166 е малко по-висок разходът защото Алфата има 6 предавки и това дава голямо предмиство на извънградско. Либрите не са със 6 скорости Ако са, може и да са малко по-икономични. Иначе не.
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          Има много неща които са от значение за разхода и не всичко се върти само около двигателя.

                          Коментар


                            Като например, дали ше я "режеш" при незагрят двигател, бързо ускорение и т.н.

                            Коментар


                              emzo написа:
                              С 3ма души - СтЗ - Сливен -90-100км/ч - 4,5/100С 3ма души - СтЗ - Сливен - Карандила - Сливен - 5,5/100С 3ма души - Сливен - Стз - 100-110-120-140 т.е. настъпвах си я, когато можеше - 5,2/100
                              Какъв е тоя разход-Сливен-Карандила-5.5-Закарай си колата на сервиз :D Мойта на същата дистанция ми дава разход 8.9 :D но не винаги.
                              FIAT Stilo 1.9 Jtd

                              Коментар


                                Viiipeer написа:
                                Като например, дали ше я "режеш" при незагрят двигател, бързо ускорение и т.н.
                                Тук не говорим за зад кормилното устройство, искам да кажа, че двата автомобила въобще не са еднакви.

                                Коментар

                                Working...
                                X