Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    263 км(извънградско)-10.9 литра.Мерено от капачка до капачка..
    Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
    Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

    Коментар


      и от мен малко смесен разход - Браво ТД100извънградско - 340км - скорост средна 110-120, от 80-90 - до 150 (натоварена кола)градско - 250кмобщо 587км с 39,44лот капакчка до капачка, както каза колегата.6,72 л/100км с Ромпетролска нафта.ПП Ичкин, много добър разход и определено много добър подпис
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        За 200км по трип комп. 7.3/100Ужасния сезон вече е налице.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Благодаря "BEX---GT"! Впрочем и моя разход го измерих с Ромпетролска нафта.. :P
          Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
          Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

          Коментар


            Здравейте,Май се бях загубил някъде. Чета за разходите Ви на гориво и се смея ама тихичко. Спомняте си какво бях писал за моя разход нали 3 на 100 но на цилиндър-марея 1,9 тд. От думите на помпаджия в наше село ми каза да наливам двутактово масло в нафтата тъй като е била доста суха и не можела да смазва нещото си/ 1л на 100 нафта. Вие наливате ли масло в горивото си? Относно горивостанциите на ЕКО,това са гръцки станции и се нядяваме горивото да е много по хубаво от нащо,нали така. Сега ви питам карате ли био-дизел? Ще отговорите твърдо НЕ. А сега ми отговорете КЪДЕ ЗАМИНАВА ГОРИВОТО ОТ НАЩО РАФИНИРАНО ОЛИО В ГЪРЦИЯ? Знаете ли какви са им представлява горивостанцията ЕКО в Гърция? сигурен съм, че е 9 пъти по малка от нашите,така са ми казвали поне. Пишете за маслото в нафтата нали да си наливам.
            Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
            харчи: DOSTA

            Коментар


              първо, не знам защо се смееш, ниските разходи са на JTD мотори, които са си по литър отдолу, нормално е, нова технология. Иначе разхода е много относителен, зависи си от състоянието на колата, от това как караш, колко си натоварен, времето, гумите и прочее. Масло НЕ слагам и нямам намерение да слагам, ако трябваше щеше да си го пише производителя.в Гърция ето ти как изглежда Еко в Кавала
              Прикачени файлове
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                avent написа:
                Здравейте,Май се бях загубил някъде. Чета за разходите Ви на гориво и се смея ама тихичко. Спомняте си какво бях писал за моя разход нали 3 на 100 но на цилиндър-марея 1,9 тд. От думите на помпаджия в наше село ми каза да наливам двутактово масло в нафтата тъй като е била доста суха и не можела да смазва нещото си/ 1л на 100 нафта. Вие наливате ли масло в горивото си? Относно горивостанциите на ЕКО,това са гръцки станции и се нядяваме горивото да е много по хубаво от нащо,нали така. Сега ви питам карате ли био-дизел? Ще отговорите твърдо НЕ. А сега ми отговорете КЪДЕ ЗАМИНАВА ГОРИВОТО ОТ НАЩО РАФИНИРАНО ОЛИО В ГЪРЦИЯ? Знаете ли какви са им представлява горивостанцията ЕКО в Гърция? сигурен съм, че е 9 пъти по малка от нашите,така са ми казвали поне. Пишете за маслото в нафтата нали да си наливам.
                Добре де. Вместо да се смееш тихичко, защо не прегледаш колата. Да нямаш течове? 12л/100 км. нафта си е много ако ще и на ТД. Не е нормален този разход... Ами ако беше с 5 цилиндъра ? Що се касае за маслото в нафтата - аз лично не слагам и никога не съм слагал за да дам обективно мнение, но нафтата си е "смазка" за помпата отвсякъде. ПС: Колега нещо не е на ред по колата ти - не се съмнявай в ниските разходи съмнявай се във високите такива.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  Всеки дизелджия питам и всеки ми казва различно. Едни казват че е хубаво а други че са чували ама никога не са слагали масло. Казват че за помпа лукас е хубаво да се слага двутактово масло. Течове нямам или поне не ги забелязвам. Филтъра /въздушния/ го сменям редовно на по 5000км и пак си гори не е 12 на 100 ами 10 градско, на дълго пада някъде 6.5/7 на 100. Ще си проверявам центровката, пали добре с малко .........е не като нов двигател или като HDI ама бива.
                  Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                  харчи: DOSTA

                  Коментар


                    avent написа:
                    Всеки дизелджия питам и всеки ми казва различно. Едни казват че е хубаво а други че са чували ама никога не са слагали масло. Казват че за помпа лукас е хубаво да се слага двутактово масло. Течове нямам или поне не ги забелязвам. Филтъра /въздушния/ го сменям редовно на по 5000км и пак си гори не е 12 на 100 ами 10 градско, на дълго пада някъде 6.5/7 на 100. Ще си проверявам центровката, пали добре с малко .........е не като нов двигател или като HDI ама бива.
                    С Мареа Уикенд 1,9 ТД100 Казанлък-Гурково-Търново и обратно с 20 лв. на сегашните цени на дизела.На връщане си позволявам да наруша закона доста.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      avent написа:
                      Здравейте,Май се бях загубил някъде. От думите на помпаджия в наше село ми каза да наливам двутактово масло в нафтата тъй като е била доста суха и не можела да смазва нещото си/ 1л на 100 нафта. Вие наливате ли масло в горивото си? Сега ви питам карате ли био-дизел? Ще отговорите твърдо НЕ. Пишете за маслото в нафтата нали да си наливам.
                      Здравей, наистина си изтървал доста от материала, ама нали пак си в час... :D Ето тук за маслото 5стр. се изписаха. Къде е истината...? http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=39270 Ето и 6 стр. за биодизела http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=14710 .Приятно четене!

                      Коментар


                        Утре изпъвам каляската дълбоко в Гърция и ще заредя там да видим как е хавата с тяхна нафта тази година.

                        Коментар


                          Колеги От 1 месец имам фиат браво 1.9 JTD 105 коня и градско миналия ден го засякох горе доло 9/100 градско. Сменям предавките към 2500 оборота радко към 3000.Днес един приятел ми каза че дизелака се карал макс до 2000 оборота даже за икономия 1700-1800Не съм сменил консумативи масла филтри ролки и ремъци.Възможно ли е те да ми вдигат разхода??

                          Коментар


                            d1msk1 написа:
                            Колеги От 1 месец имам фиат браво 1.9 JTD 105 коня и градско миналия ден го засякох горе доло 9/100 градско. Сменям предавките към 2500 оборота радко към 3000.Днес един приятел ми каза че дизелака се карал макс до 2000 оборота даже за икономия 1700-1800Не съм сменил консумативи масла филтри ролки и ремъци.Възможно ли е те да ми вдигат разхода??
                            Ти предавките може да ги сменяш и на 4000 об/мин., но е изнасилена работа и за колата и за джоба . Доста е писано, но пробвай да сменяш предавките между 1500 - 2000 об/мин. Моята кола се чувства добре в този диапазон. Иначе в града почти не прехвърлям 2000 об/мин. То и ограниченията не го позволяват. За ЖТД няма значение на коя скорост си - важното е педалът на газта да се натиска умерено ( малко ) и да си подържаш оптимална скорост в оптималните обороти. Да не казвам голяма дума, но разхода ще ти падне значително. Прав е твоя приятел.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Ами ако филтъра (вздушния) е задръстен ?Ами ако филтъра (горивния) не е сменян последните 100к км ?Ами ако ремъците и ролките ... хайде да не пророкувам ....СМЕНЯЯЯЯЯЙ !
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                мерси за инфото

                                Коментар

                                Working...
                                X