Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Flow написа:
    Коледните празници изкарахме на к-с Мальовица. Бургас-Костенец-Боровец-Самоков-Мальовица и обратно са 885.4 км и при система пълно/пълно с мое зареждане (изчакване на пяната, нафта до гърловината) ми изгори 54.8 л OMV alpin D. Бяхме 4 коли и се съобразявах с групата. По магистралата карахме 120-140. По Боровец и след Самоков нагоре карахме на сняг. Доволен съм от колата. Има потенциал. Добре се държи на сняг.Пали без проблеми на -7/-8 *C. Да не чуе Дявола - чукам на дърво!
    Ако не запали просто немаш какво да направиш. оставаш си на улицата. затова автомобила трябва да не те кара да си мислиш като влезеш - слагаш ключа и брех ще запали ли, или не кофти е!та за разхода, с 4 чисто нови зимни гуми 2см по-тясни от летните разхода за 800км междуградско и 150 градско нема 50л лукойл нафта. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 бях учуден изненадващо Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
    FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

    Коментар


      Фиат Браво JTD 105

      Искам да дам полезен съвет за всички тук относно разхода.От скоро карам Браво JTD 105.Очарован съм от колата,динамична,удобна,и много икономична градска количка.Имал съм над 20 други автомобила,между които Ауди А8,А6,А4, Мерцедес CLK,Е-класа,абе и други класни автомобили.Кризата и мен ме удари доста и ми трябваше евтин,надежден,и икономичен автомобил.Искам да ви кажа,че разхода много зависи от къде ще заредя дизела.първия път заредих от ЕКО ЕЛДА,напълних до горе и след 100 км пак го долях.Изумих се!!!5.8 л. на 100 км. и то само в градски цикъл и то в Пловдив,и то с постоянно работещ климатроник.После изгорих целия резервоар,разхода беше супер.Светна ми резервата и пак го напълних от ЛУК ОЙЛ.Оказа се,че ми дава разход 8.5 на 100,при същото каране.Пълен боклук е тоя ЛУК ОЙЛ!Който има възможност да пробва на ЕКО ЕЛДА,и после да пише доволен ли е.
      Fiat Bravo JTD

      Коментар


        Re: Фиат Браво JTD 105

        Alexandrov77 написа:
        Искам да дам полезен съвет за всички тук относно разхода.От скоро карам Браво JTD 105.Очарован съм от колата,динамична,удобна,и много икономична градска количка.Имал съм над 20 други автомобила,между които Ауди А8,А6,А4, Мерцедес CLK,Е-класа,абе и други класни автомобили.Кризата и мен ме удари доста и ми трябваше евтин,надежден,и икономичен автомобил.Искам да ви кажа,че разхода много зависи от къде ще заредя дизела.първия път заредих от ЕКО ЕЛДА,напълних до горе и след 100 км пак го долях.Изумих се!!!5.8 л. на 100 км. и то само в градски цикъл и то в Пловдив,и то с постоянно работещ климатроник.После изгорих целия резервоар,разхода беше супер.Светна ми резервата и пак го напълних от ЛУК ОЙЛ.Оказа се,че ми дава разход 8.5 на 100,при същото каране.Пълен боклук е тоя ЛУК ОЙЛ!Който има възможност да пробва на ЕКО ЕЛДА,и после да пише доволен ли е.
        Няма никаква разлика между упоменатите от теб бензиностанции. Още повече в разхода.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          Не искам да споря,мнението си е твое.Само не ми е ясно как да няма разлика?Проезхода на горивото е съвсем различен,едното се кара от Гърция,другото от Нефтохим-Бургас.Съвсем сериозно пак го казвам,дизела от Еко Елда ми дава много приятен разход.Който не вярва,негово право...
          Fiat Bravo JTD

          Коментар


            Alexandrov77 написа:
            Не искам да споря,мнението си е твое.Само не ми е ясно как да няма разлика?Проезхода на горивото е съвсем различен,едното се кара от Гърция,другото от Нефтохим-Бургас.Съвсем сериозно пак го казвам,дизела от Еко Елда ми дава много приятен разход.Който не вярва,негово право...
            На теб ли да вярвам или на касовата бележка?Теоретично на 2.4 двигател с гориво от Лукойл правя разход от 4.4л/100км.Да взема да зареда от ЕКО и да направя примерно 3.1 или 2.7?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Alexandrov77 написа:
              Не искам да споря,мнението си е твое.Само не ми е ясно как да няма разлика?Проезхода на горивото е съвсем различен,едното се кара от Гърция,другото от Нефтохим-Бургас.Съвсем сериозно пак го казвам,дизела от Еко Елда ми дава много приятен разход.Който не вярва,негово право...
              1. Еко не зарежда от Гърция или поне не 100%.2. Засичане 100% е твърде неточно, освен ако не се налива докато се вдигне нивото до пищова, а не до изключване на пищова - нафтата се пени доста. На мен при засичане с изминаване на 100 км ми даде разход над 9/100! Засичането трябва да е пълно - празно -пълно.

              Коментар


                Абе то всичкото си идва от едно място, но колко е точно количеството което ти показва колонката е друг въпрос.

                Коментар


                  chaveto написа:
                  Абе то всичкото си идва от едно място, но колко е точно количеството което ти показва колонката е друг въпрос.
                  В големите бензиностанции няма да седнат да си играят да лъжат клиентите с такава разлика.Играта е друга там и никой няма да рискува да се занимава с такива глупости.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    Не мисля, че е глупост да те излъжат с 100мл на 10л. Ако застанеш на някоя бензиностанция и преброиш за един час колко автомобила зареждат и на всеки му сложи по 100мл и си смятай. Един път лъжат в количеството, след това им остава гориво което им е на 100% чисто и след това отново го продават с 100мл по малко на 10л. Това е една примерна схема и не е казано, че трябва да е точно 100мл.

                    Коментар


                      chaveto написа:
                      Не мисля, че е глупост да те излъжат с 100мл на 10л. Ако застанеш на някоя бензиностанция и преброиш за един час колко автомобила зареждат и на всеки му сложи по 100мл и си смятай. Един път лъжат в количеството, след това им остава гориво което им е на 100% чисто и след това отново го продават с 100мл по малко на 10л. Това е една примерна схема и не е казано, че трябва да е точно 100мл.
                      Добре знам схемите, количествата и т.н.Доста време съм работил поддръжка на бензино/газоколонки.Идеята беше, че разликата в разхода на гориво няма да го усетиш от лъжата на колонката.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Alexandrov77 написа:
                        Не искам да споря,мнението си е твое.Само не ми е ясно как да няма разлика?Проезхода на горивото е съвсем различен,едното се кара от Гърция,другото от Нефтохим-Бургас.Съвсем сериозно пак го казвам,дизела от Еко Елда ми дава много приятен разход.Който не вярва,негово право...
                        и аз имам подобно усещане за разликата в горивото, само че не от ЕКО а ШЕЛ. с тяхната нафта автомобила върви по-добре и харчи по-малко на 100% съм сиг. не съм го засичал, но то се вижда. по принцип слагам лукойл и последно време хич не съм доволен!!!
                        FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                        Коментар


                          аз сипвам само на Ромеца - Ромпетрол и съм сравнително доволен, добра динамика и разход, най-важното - не пуши черно, освен когато сам й го причиня - ТД100 двигател.пп Там нафтата идва от Румъния, от много места го знам това.. на Лук вече не сипвам, не съм доволен от тях
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            slavy_ivanov написа:
                            Alexandrov77 написа:
                            Не искам да споря,мнението си е твое.Само не ми е ясно как да няма разлика?Проезхода на горивото е съвсем различен,едното се кара от Гърция,другото от Нефтохим-Бургас.Съвсем сериозно пак го казвам,дизела от Еко Елда ми дава много приятен разход.Който не вярва,негово право...
                            и аз имам подобно усещане за разликата в горивото, само че не от ЕКО а ШЕЛ. с тяхната нафта автомобила върви по-добре и харчи по-малко на 100% съм сиг. не съм го засичал, но то се вижда. по принцип слагам лукойл и последно време хич не съм доволен!!!
                            Преди време го споделих, сега пак да повторя пък вие си кажете мнението: На колата от подписа червената лампа беше светнала ама не постоянно а в зависимост от наклона на пътя. Заредих резервоара догоре на Лукоил /не съм гледал дали се пени, дали прелива, а казах догоре и влязох да плащам/. Събра мисля близо 58 литра ако помня точно защото беше лятото. Вие кажете нормално ли е и на какво се дължи.
                            Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

                            Коментар


                              Нормално е, дължи се на големия резервоар - 63 литра поне
                              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                              Коментар


                                А според теб нормално ли е винаги за всичките години да съм зареждал 32-33л газ и в един момент стигаме до 37и си продължава и ако не го бях накарал да спре сигурно щеше да ми зареди 40л при положение, че бутилката няма сонда и няма как да събере повече от 33л. Нормално ли е да ти светне лампата и да сипеш дизел за 10лв колкото да изгасне лампата за да стигнеш до желаната бензиностанция и тя да не изгасне. Слизаш с 5л туба и по инерция казваш за 10лв и в един момент се сещаш, че няма как да ги събере и човека който ти зарежда ти казва спокойно ще ги събере Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Казах ви сметнете всеки да го лъжат по няколко мл. и си направете сметката каква им е далаверата.

                                Коментар

                                Working...
                                X