Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ichkin написа:
    avent написа:
    Кажете къде и как и какво да бутна че да гори малко. Забелязах че като карам с 130км.h колата е най икономична. Дюзите са добре,филтъра го сменям на 3-4000 км./въздушен и горивен. Маслото ми е 10W40 Q8 за ТД. и колата си харчи доста.
    Това за Бугати Вейрон ли става въпрос ?
    Е стига де, човекът в предишния си пост е уточнил какъв е двигателят. Не е Бугати Вейрон.

    Коментар


      Ок, става на въпрос за Фиат Мареа 1.9 ТД 100коня. ама явно сте ме взели на ... и за това няма да влизам във форума.
      Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
      харчи: DOSTA

      Коментар


        ЕЕ ти пък...много бързо се обиди.....
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          avent написа:
          Ок, става на въпрос за Фиат Мареа 1.9 ТД 100коня. ама явно сте ме взели на ... и за това няма да влизам във форума.
          Колега, ти си влизай, ама просто си го напиши отдолу в подписа, или добави в гаража, както повечето сме направили, за да си спестиш да отговаряш непрекъснато каква ти е колата, като например сега, когато някой не е прочел 2 поста нагоре.

          Коментар


            Невиждан разход на гориво след 128 км, успях да заредя едва 7.24 литра. Карам си както обикновено в София, даже снощи ходих на среща на форума, минах през 2 добри задръствания. Гледам и не вярвам на ушите си. Пълних максимално до ръба до горе, чаках да излезе всичката възможна пяна, клатих колата, абе всички пинизи за събиране на повече гориво, и събра 7.24 лт. Това както и да го смятам, прави 5.66 / 100 Смених гофрирания маркуч за последно, но не вярвам той да ми свали разхода с литър надолу.

            Коментар


              Здравейте , колеги !От около 9 месеца карам Fiat Marea , комби , 1,9 TD 100 , 1999г. Вече няколко пъти съм "засичал" разхода на гориво . Винаги по един и същ начин - горивото в резервоара до ръба , пробег 100км и отново до ръба . Най-големия разход който съм имал е лятото , с включен климатик , скоростно шофиране на високи обороти на мотора , предимно градско шофиране - 8,5л/100км . На-малкия разход го засякох преди няколко дни . Пътувах от В.Търново към Варна . Температурата на въздуха на вън беше 24-25 градуса по Целзий . Пътувах сам с около 450 кг багаж . От В.Търново до Търговище за 105 км , нормално каране - около 2000-2200 оборота , като на места съм ускорявал за изпреварване и съм вдигал до 3200-3500 оборота - " изгорих " 5,1л с добавка за гориво на Кастрол (PVC шишенце за 250 л ). Горивото го купих на "черно" , не от бензиностанция и не знам каква марка е !
              Float like a butterfly - sting like a bee !

              Коментар


                Колеги при мен разхода градско си е 9-10л като я настъпвам но нежно :р а извънградско при скорост 130-140 на места и повечко 7-8.Нищо лично но скорост 100-110 ми напомня за годините на москвичите и ладите.Определено фиатчета та са направени с добра аеро динамика и сравнително добра устоичивост в завоите но като цяло има добро поведение и при скорости от 170-180км/ч. За съжеление немога да кажа при такава скорост какъв е разхода но две деления ги гълта за около 160-170км. а това е страшно относителен разход.Друга тема е че с различните горива"бензиностанции"дава различен разход.Българската нафта е доста голям ..... база за сравнение са ми италинска,немска и френска и разликата е усезаема. За това колеги вапреки че разхода ни барка в джобо юркаите си колицит и се надяваите да ниамате изваждане на пари за разни клапан-авансатори дюзички и разни други евтинки нещица. Колица та ми е ТД 100 уикенд.

                Коментар


                  Ха, колега че ти само за 10 000 км ако караш със скорост , която е позволена, можеш да спестиш 400 - 500 лева. Това за едни е седмична, или двуседмична заплата, но за други - месечна, че и отгоре Но ти си знаеш по-добре, ти си вадиш парите. Ето виж последното ми засичане от днес - разход 4.6 /100 при скорост 100-110 средно по автомагистралата, 90 извънградско, и 40-50 градско. Изцяло в дъждовно време - 21 литра за 460 км.

                  Коментар


                    снощи си засякох моята колица...понеже от две седмици всяка сутрин и вечер пътувам Перник - София и обратно и то винаги в трафика имам и едно ходене до Благоевград...ам разхода излезе точно 8.31л/100км засичам от капачка до капачка както каза колегата със всички пинизи за събиране на повече гориво...нафтата е само Шел В-пауър дизел колата е ТД100 като се има в предвид че никога не я жаля и си я покарвам извънградско 100-110 до към 140 ако няма трафик...на магистрала редовно си кротвам около 160 и не пускам...като си вземах бронята София пловдив го направих за по малко от час с един пич с едно браво като се лепнахме на 160-170 кеф... не ми харчи малко но съм супер доволен и смятам че всичко се дължи на начина ми на каране...преди време извънградско я бях свалил на 5.5 по спомен...градско не съм се пробвал никога да свалям разход...
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      Разход на гориво

                      Здравейте,Бях казал, че яма да влизам повече във форума ама пак влязох. Ето Ви един сайт в който има ТТ данните на колите коя колко харчи колко тежи ит т.н. Да уточним че според мен това е за нов автомобил а не за стар на по 190000 км. кола. При условие че има износване на разни елементи от двигателите и по горивната система как разхода е по малко спрямо нов двигател? Не го разбирам това нещо. Питането ми е за ТД100 Мареа. ето и сайта : http://autoplanet1.com/index.php?cat=7&pcat=4&id=3245 Съгласен съм че при JTD се дава по маък разход ама чак пак толкова нисок хехехе.Някой колеги направо се объркаха с разхода си. АКО КОЛАТА РАБОТИ НА МЯСТО ТОЛКОВА КОЛКОТА СА МИНАВАЛИ РАСТОЯНИЕТО ОТ ТОЧКА А ДО ТОЧКА Б ЩЕ ИЗГОРЯТ ПОВЕЧЕ СПРЯМО ТЕХНИЯ РАЗХОД ПРИ КАРАНЕ С 3000 оборота. Колега при обороти 2000 не караш ТД а само дизел. Моля да бъда извинен ако съм засегнал някой тука.
                      Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                      харчи: DOSTA

                      Коментар


                        На 2000рпм си карам баш ТД !!!!
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Незнам как става това но ефикасноста на турбото е над 2200 оборота. Но при твоя случай честито колата ти е перфектна. Аз с моята пак бера душа с тези горива 11л градско. Уж всичко е ОК а все съм на нафтостанцията.
                          Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                          харчи: DOSTA

                          Коментар


                            Става много лесно, заводската спецификация е 200Нм на 1500рпм
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              Re: Разход на гориво

                              avent написа:
                              ... АКО КОЛАТА РАБОТИ НА МЯСТО ТОЛКОВА КОЛКОТА СА МИНАВАЛИ РАСТОЯНИЕТО ОТ ТОЧКА А ДО ТОЧКА Б ЩЕ ИЗГОРЯТ ПОВЕЧЕ СПРЯМО ТЕХНИЯ РАЗХОД ПРИ КАРАНЕ С 3000 оборота. ...
                              Кой го казва това?А и точно формулата за ичисление да дадеш няма да е зле, защото по твоето писание измислих точно три варианта на задачата Примерно най-абсурдния вариант:Колата ми работи на място 1 час.Значи 1 час съм карал с 3000 оборота и съм минал ЬХХХ километра.То кажи ми колко литра на 100 километра ми харчи колата при положение, че ми е работила 1 час на място
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Re: Разход на гориво

                                BO написа:
                                avent написа:
                                ... АКО КОЛАТА РАБОТИ НА МЯСТО ТОЛКОВА КОЛКОТА СА МИНАВАЛИ РАСТОЯНИЕТО ОТ ТОЧКА А ДО ТОЧКА Б ЩЕ ИЗГОРЯТ ПОВЕЧЕ СПРЯМО ТЕХНИЯ РАЗХОД ПРИ КАРАНЕ С 3000 оборота. ...
                                Кой го казва това?А и точно формулата за ичисление да дадеш няма да е зле, защото по твоето писание измислих точно три варианта на задачата Примерно най-абсурдния вариант:Колата ми работи на място 1 час.Значи 1 час съм карал с 3000 оборота и съм минал ЬХХХ километра.То кажи ми колко литра на 100 километра ми харчи колата при положение, че ми е работила 1 час на място
                                А на коя скорост кара?

                                Коментар

                                Working...
                                X