Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Второто ми засичане на колата пак пълно-пълно.500 км - 30,500 литра = 6,1л/100.60% извънградско и 40%градско,почти не съм включвал климатика.

    Коментар


      Някой да има само градски разход, само с клима и да не е карал с цел пестене на нафта ?И какъв му е резултата.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        emzo написа:
        Някой да има само градски разход, само с клима и да не е карал с цел пестене на нафта ?И какъв му е резултата.
        Имаааа не съм смятал точно,но е между 8,5-8,9/100 само градско 500 км,само с климатика, с доста напъване
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          emzo написа:
          Някой да има само градски разход, само с клима и да не е карал с цел пестене на нафта ?И какъв му е резултата.
          Около 7, с нормално каране.
          Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
          Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
          Ex: Marea 2.4 JTD 2000
          Ex: Brava 1.6 1997
          Ex: Puntо 1.1 1994

          Коментар


            emzo написа:
            Някой да има само градски разход, само с клима и да не е карал с цел пестене на нафта ?И какъв му е резултата.
            около 5.5 л/100 засега 1,3 16в жтд 2009 гранде
            petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

            http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

            Коментар


              emzo написа:
              Някой да има само градски разход, само с клима и да не е карал с цел пестене на нафта ?И какъв му е резултата.
              При мен чисто градски разход с доста сутрешни паления,работа на място и работа на климатика по компютър-7,4л./100км.Става на въпрос за Пунто 1,9JTD със среден пробег между поредни паления около 2-3км-Шумен.
              Honda HR-V Vtec 4x4 2001g.

              Коментар


                Извънградско до 90 км/ч, на магистрала 110 км/ч - 4,5 л/100км с нафта от ЕКО.Stilo 1,9 JTD80 комби.
                STILO 1,9JTD

                Коментар


                  emzo написа:
                  Някой да има само градски разход, само с клима и да не е карал с цел пестене на нафта ?И какъв му е резултата.
                  При мене градското е 2-3 км на всяко палене и мисля че е около 8-9/100. Просто в по-малките градове като запалиш след малко трябва да гасиш, но пък да ходиш пеша също не си е работа
                  Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

                  Коментар


                    поредното засичане,пълно-пълно.60% извънградско,40%градско.За 580 км=35литра.Това означава 6,04 л/100км.За пореден път се наслаждавам на разхода.ЖТД за 3000 лв-това е истината.

                    Коментар


                      Аз пък правя поредния експеримент градско сток и градско мапнат, някой ден, като му дойде времето ще напиша резултата.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Емзо, градското на мен ... аз не мога да карам песеливо :P ... ми е 7ца ... но нямам климатик За 2400 км само извънградско - до морето и обратно и там още доста, разхода ми не се е качил над 6 ... 5.8 някъде средно Определено съм доволен след смяната на въздушния филтър :P
                        Fiat Forum Bulgaria

                        Прекаленият светец и богу не е драг !

                        Коментар


                          600 км смесено градско/извънградско точно 36 литра събра демек 6 разход на магистралата под 130 не падам.
                          Toyota Celica 98-7AFE
                          Ex:Fiat Bravo JTD

                          Коментар


                            Здравей те на всички.И аз да споделя с моята "Марийка" 1,9 ТДИ ,за извън градско със средна скорост 100 кил.,ми гори 5,5-5,7литра по последни показания.За градско около 7-7,5литра.Това е за гр.Стара Загора.Климатик не съм пускал.
                            ФИЯТ МАРЕЯ 1,9 ТД 98г. HLX WEEKEND-страхотно удоволствие е да шофираш такъв автомобил.

                            Коментар


                              Не, че нещо но изкарваш ТД (да ТД, щото Фиат нямат ТДИ) по-икономичен от JTD.T.e. не ти вярвам, освен ако не караш от Зора до Богомилово по околовръстното !!!
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                emzo написа:
                                Не, че нещо но изкарваш ТД (да ТД, щото Фиат нямат ТДИ) по-икономичен от JTD.T.e. не ти вярвам, освен ако не караш от Зора до Богомилово по околовръстното !!!
                                Аз мисля, че той имаше впредвид ЖТД Бъркат го от ТДИ-то на аудита и т.н.
                                Fiat Forum Bulgaria

                                Прекаленият светец и богу не е драг !

                                Коментар

                                Working...
                                X