Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Още едно засичане,само градско каране за Варна...не съм попадал в задръствания!15.7 литра заредих като съм изминал 260 км...Да спомена,че дизела е Профорс на Петрол.
    Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
    Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

    Коментар


      5.2/100фиат мареаjtd2002г

      Коментар


        i4kin написа:
        Още едно засичане,само градско каране за Варна...не съм попадал в задръствания!15.7 литра заредих като съм изминал 260 км...Да спомена,че дизела е Профорс на Петрол.
        Това ако е по метода - святка лампата сипваш 15л и гледаш на колко ще светне пак, е най-НЕточния
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Поредното засичане на пунтиака ... на 1150 км - 6.83451257334425346 и така нататъка :D90 % е извънградско, ама с височка скорост за мойте кончета :D
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            Пловдив-Габрово и обратно и малко градско- 9,3/100. Почти през цялото време на климатик. Нещо не ми харесва-не е ли малко висок разхода . На отиване през Шипка, на връщане през Бузлуджа.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              dobrujanetza написа:
              Пловдив-Габрово и обратно и малко градско- 9,3/100. Почти през цялото време на климатик. Нещо не ми харесва-не е ли малко висок разхода
              Доста е висок. И моя последния път 9.04 за 330 км градско.

              Коментар


                А преди това-6,75 л- среден разход.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  emzo написа:
                  Това ако е по метода - святка лампата сипваш 15л и гледаш на колко ще светне пак, е най-НЕточния
                  Не...Мерено е от пълно-пълно.!П.П Откакто имам колата никога не ми е светкала лампата....
                  Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                  Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                  Коментар


                    Най накрая и аз да пиша в тази тема.При зареждане пълно-пълно ето и резултатът:40,5литра=690км-5,87л/100.Разхода е от 70% извънградско и 30%градско.Климатика е работил не повече от 30% от пробега.Колата се кара нормално-извън града 100-120км/ч,а в града рядко надвишавам 2500 об/мин.Много съм доволен както от разхода така и от самата кола.JTD това е истината,добър автомобил на идеална цена.

                    Коментар


                      За 650 км извънградско - 150 км./ч на магистралата, 100 км./ч извън нея - 6 л/100.
                      Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                      Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                      Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                      Ex: Brava 1.6 1997
                      Ex: Puntо 1.1 1994

                      Коментар


                        venioid написа:
                        За 650 км извънградско - 150 км./ч на магистралата, 100 км./ч извън нея - 6 л/100.
                        С или без климатик колега?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Климатика не е спиран от април.
                          Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                          Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                          Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                          Ex: Brava 1.6 1997
                          Ex: Puntо 1.1 1994

                          Коментар


                            Да попитам колеги, горе долу какъв е нормалния разход за Bravo 1.9 JTD, градско и извънградско, ако приемем че всичко си му е наред двигателя мърка и т.н., при леко каране и до колко може да се качи при по спортно да речем
                            Fiat Bravo JTD '99

                            Коментар


                              Колега,тема от 38 страници има пред теб-разлисти я.Има толкова написано.

                              Коментар


                                610км с 40л. дизел смесен разход ,но да има 140км извънгратско...а гратско колата си я настъпвам Фиат Пунто 1.7 тд 1997/10 ...Мнения добре ли е...Според мен ако карам бавно гратско..дане включвам във високи обороти ще падне...
                                Fiat Punto 1.7TD 1997/10/

                                Коментар

                                Working...
                                X