Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз с един резервоар преди две седмици ходих до морето и обратно. Лампата ми светна малко преди София но успях да стигна до в къщиНа отиване беше леко пенсионерско каране + климатик от Сливен натам. На връщане по бързичко + климатик до Пловдив.Среден разход на 100км за цялото пътуване - 6.039лЕто пълна статистика на зареждането откакто имам Браво-то.
    Прикачени файлове

    Коментар


      Е какво аз... ами vsd ? Къде отиваш ти, може би с разход 5.85 на 100 и то тука в София...Аз онзи ден го питах - да не би да му е повредена колата нещо...ама нъцки. А BO го остави, на наего каквато и кола да му дадеш, ще свали разхода с литър поне, сигурен съм. При мен цитираните стойности разбира се са почти без климатик. Jimy - не е нещо ново да си под "заводския" разход, защото той се прави при определени условия - еди колко си пътници, багаж, определен брой спирания за светофари на 100 км.... Когато имаш по-добри условия, нормално да е по-нисък. Аз обикновено съм сам в колата, без багаж, не правя резки ускорения, никога не ускорявам повече от необходимото, не използвам електрически системи когато нямам нужда, спирам с двигателя, дори нещо на което ще ми се смеете - на светофар не натискам спирачки, ами стоя на място с ръчна, за да не ми светят светлините отзад Идиотско, ще кажат някои.... но малко от малко, и ето ти 6.5/100 . Това е непостижимо за някои едно-и-шестици дори извън града. Не че се заяждам де... Към всички - освен да цитираме разходи, нека споделяме и как караме , така някой може да извлече някой съвет от друг, и да постигне по-добър разход.

      Коментар


        Това за ръчната и аз го правя, но поради друга причина, идиотска ... да не ми грее на стопчетата и особенно вечер да не осветявам излишно задностоящия! За ускорението си прав, че е от решаващо значение. Аз ускорявам маалко по-бързичко, защото много се дразня по светофарите ,когато преминат максимум 3-4 коли на зелено и още поне толкова на жълто-червено и затова се опитвам да освободя кръстовището по-бързичко. Иначе шофирам винаги около 2100-2200 оборота, за да имам мощност в достатъчна доза, без да се налага колата да се мъчи. Разбира се на къси/ксенон/ и евентуално музичка. Основно съм на "мексикански" климатик ,включвам конвенционалния в най-горещите и душни дни. И от всичко това в настоящия сезон постигам резултат: от 7.15 до 7.7!
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          Е това означава да се примиря с разхода си Никога не съм обръщал внимание как ускорявам или колко консуматора на светлини са ми включени , вярно този разход е по силите само на мастъри. :D
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            Никога няма да се лиша от удоволствието, което ми доставят климатика и доброто ускорение за да спестя половин литър нафта. То ако беше за толкова, по-добре да си бях купил кола без климатик и 45 к.с. Мъка... Въобще не ми пука дали колата ще ми изгори 4,8 или 5,5л/100км. И едва ли някой ще усети по джоба си тази разлика. Освен ако не води статистика.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              venco67 написа:
              Никога няма да се лиша от удоволствието, което ми доставят климатика и доброто ускорение за да спестя половин литър нафта. То ако беше за толкова, по-добре да си бях купил кола без климатик и 45 к.с. Мъка... Въобще не ми пука дали колата ще ми изгори 4,8 или 5,5л/100км. И едва ли някой ще усети по джоба си тази разлика. Освен ако не води статистика.
              Абсолютно верно! :P Както се казва кефа цена няма!
              Фиат марея уикенд 1.9ТД100

              "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

              Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

              Коментар


                Какъв климатик да пускам за 10 минути в колата ? Аз да не пътувам всеки ден по 10 км минимум, че да карам все с климатик? Карам по 4.6 км в посока, всеки ден, а като време - 8-10-12 минути. През деня колата ми много се напича, и ако чакам климатика да достигне комфортна температура, по-добре да си ходя пеш. Въпросът не е дали ще постигнеш 6.6, вместо 6.7, просто ми е благо на душата, като знам че с едно зареждане изминавам 800 км, или цял месец. И има ОГРОМНО голямо значение дали разходът е 4.8, или 5.5 , защото това са почти 10 лева разлика, за един резервоар. Защо не преведохте по 10 лева за Бети, или за децата , за които се събираха пари по нова година, или да се включите в благотворителните кампании на форума с по 10 лева ? Ама кефа цена няма.... А едно парализирано момиче има нужда от това на вас да не ви е кеф, поне за малко http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44342

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  Ама кефа цена няма.... А едно парализирано момиче има нужда от това на вас да не ви е кеф, поне за малко http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44342
                  Няма нужда да ми вменяваш някаква вина.
                  Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                  "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                  Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                  Коментар


                    И за 5 мин. да е, го пускам климатика.Грубо излиза, че вдига разхода с литър и малко отгоре.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Точно така - климатика е сложен за да създава разкош, и аз си го ползвам по предназначение. Според мен не вдига разхода, а по-скоро неползването му намалява разхода.
                      Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                      Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                      Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                      Ex: Brava 1.6 1997
                      Ex: Puntо 1.1 1994

                      Коментар


                        След поредното засичане разхода в София е 6.4 Климатика е работил 50 на 50 и движението е било 50% в София и 50% по околовръсният път, като там скоростта ми е стигала до 180км (много ме заяждат ) Компа имаше показание 5.6л на 100км.

                        Коментар


                          Като се върна от Габрово ще засека фурията какъв разход ще даде, а дали ще е със или без климатик зависи от времето.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            Ето и един обратен рекорд
                            Прикачени файлове
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              BO написа:
                              Ето и един обратен рекорд
                              Колега за сега ти си водача в тази АНТИРЕКОРД листа :D
                              Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                              Fiat Punto 1.2 16v LPG

                              Коментар


                                BO, Ланчата да не би случайно да е с рективен двигател
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X