Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И аз твърдо съм решил да намаля ползването на колата в София след поредният ремонт по предницата и след като установих, че и кормилен накрайник съм изкривил....ще се пробвам като преди да се возя на градския - поне няма да си тровя нервите и да хабя напразно нафта....
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    Коментар


      ТД 100 ми е колата, извинявам се за пропуска.
      Тря'а напиша нещо тука, нали

      Коментар


        Последната ми засечка: 870 км. с 44 литра нафта ЕКО +. От изминатите километри 60 са градско, а други 350 км. - с включен климатик.Не съм настъпвал колата над 110 км/ч. Ситуацията и разумът ми не го позволяваха...Или иначе казано - 5 л./100 км. От както имам колата не съм ползвал климатика, но явно ми вдигна малко разхода. Засичал съм го около 4,5 - 4,7 / 100 км. по същата дестинация.ПС: Засичам пълно-пълно.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          Браво TD100900км, без климатик.От тях 350км - извънградско, 550км - градско(София).64 литра от Ромпетрол7,1л на 100км
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            7.18/100 градско, доволно си я настъпвам
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              emzo, с клима или без?
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                Без. С клима ще скочи, но както казах хич не я жаля :DИзвънградско я засичах, с 100-110км/ч карах - 5/100 като 30км бяха с клима = ОН
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Fiat Bravo JTD 105Пълен резервар Изминаване на 290 км, 200 извънградско и 90 градско с не много трафикСлед това пак пълнене на резервара и разхода беше 5,4.ДИзелът беше Шел Ви-Пауър

                  --------------------

                  Коментар


                    Карам пунто 2001ва 1.9 чист Дизел. Преди 2 седмици ... дестинацията от София до Бачково, после до Хисаря и обратно в София ми даде разход 5.1 литра/100км. ! Средна скорост 140 на магистралата и 100 по другите пътища ... Градско ми дава 6.5 - 7 литра/100км, но аз не я жаля, а си я настъпвам ... все пак за това е колата ... за да се кара ... Един съвет от мене, съфорумци - Новата нафта на петрол е СТРАШНА ! Преди зареждах в ОМВ, 1 път сипах на Петрол и колата се усети как върви повече ... По сведения на по информирани от мен хора, нафтата на петрол ще се задържи перфектна още 2-3 месеца ... до тогава мисля да пирувам с нея :P
                    Fiat Forum Bulgaria

                    Прекаленият светец и богу не е драг !

                    Коментар


                      Според мен не е защото си сипал от "новата" нафта на петрол, а защото си спрял да сипваш на омв.

                      Коментар


                        От Нова година съм изгорил над 1200 литра от ОМВ и нямам проблем.

                        Коментар


                          мареа 96г. 126 к.с 2.48-9 л минавам 150-160 км градскобез климатик

                          Коментар


                            Мареа 1999 1.9 TD100 sedan

                            Здравейте всички, днес си купих Мареа 1999 1.9 TD100 sedanБихте ли ми казали който има такава какво да очаквам от нея !!!Благодаря предварително на всички откликнали

                            Коментар


                              stilian_a написа:
                              Здравейте всички, днес си купих Мареа 1999 1.9 TD100 sedan Бихте ли ми казали който има такава какво да очаквам от нея !!! Благодаря предварително на всички откликнали
                              Извинявай ама точно тук ли трябваше да се нахендриш!!
                              Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                              Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                              Коментар


                                Браво JTD 100, чипнато - Днее за 432 километра ми даде 4,72/100. Свалял съм го и на по-малко веднъж, но тогава карах бавно.

                                Коментар

                                Working...
                                X