Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При него се оказа, че има шорт шифтър последно и ск. кутия е нормална. Нали ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      Днеска засякох с точност оборотите и скоростта, с която се движа. Значи на 5-та скорост:1. 1950 об.-90км/ч2. 2150 об.-100км/ч3. 2600 об.-120км/чСега може окото да ме е излъгало, но мисля че това са стойностите, на няколко пъти ги засичах. Какво Ви е мнението, сменяна ли е кутията наистина или не е?
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        Такива са и оборотите и при мен!Според мен кутията не ти е сменяна....Относно разхода ти за 5.5/100...Според мен трябва да падне поне с 0.7/0.8.....За справка виж моя разход,който постигнах преди около седмица в предишния ми пост.П.П Още едно засичане:311 км(от тях 271 извънградско;40 градско)-13.21л.. На светофарите тръгвам баш пенсионерската
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          steam написа:
          Tihomir78 написа:
          Тва ми звучи като някой си хвали колата е много икономична пък ако го помоля ме закара до някъде почва да харчи като за световно А ще уточнишли какво значи стар двигател и нов двигател.
          "Стар" е двигателя, с който купих колата на старо през 2007. "Нов" е двигателя, купен на старо който замени предният този април. Веднага усетих разликата, като видях промяната обороти/скорост на четвърта. Просто го бях запомнил това. Предишният двигател на 4-та при 2000 об. даваще 60 км.ч., а сега е около 65-67 км.ч.
          Колега тука с тия обороти ме хвърли в шах. То щом не си сменял кутията не би трябвало да има разлика при едни и същи обороти да се движиш с различна скорост. Все пак ако единия двигател ти върти с 2000 оборота и другия с 2000 кутията си има фиксирани предавателни числа и съответно скорост. Ама понякога логиката изневерява, така че нещо което съм видял не споря . Факт е че явно си уцелил добър мотор.
          Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
          ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

          Коментар


            90km/ч - 1800рпм100км/ч - 2000рпм
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Има си отделна тема за оборотите и км/ч тази тук е за разхода на гориво.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=202009#202009
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                Аз малко се поодпуснах напоследък.С пълен до дупка резервоар-900-920 км.Не ги засякох точно.Смесено.Трябва да кротна малко Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                Marea Weekend
                2,4 JTD 130 '99

                Коментар


                  tyson написа:
                  Днеска засякох с точност оборотите и скоростта, с която се движа. Значи на 5-та скорост:1. 1950 об.-90км/ч2. 2150 об.-100км/ч3. 2600 об.-120км/чСега може окото да ме е излъгало, но мисля че това са стойностите, на няколко пъти ги засичах. Какво Ви е мнението, сменяна ли е кутията наистина или не е?
                  Това е друго нещо.Кутията ти си е нормалната за този мотор.
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    Габрово - Слънчев бряг - ГабровоНезнам колко километра са, ама съм много изненадан от разхода ми.Преди да тръгна заредих за 80 лева-към 45 литра.В колата да съм имал най-много 5-6, защото стрелката беше на Е. Сега е малко под средата, поне 25 литра трябва да имам в колата.Между другото Шипка от страна на Казанлък била много зле :D повече оттам няма да мина.А 20тина км. след Казанлък има един20-30км. участък от пътя, където са разкопали много много яко и 1 голф пред мене си пръсна тунинг бронята :D :D :D тей че ако ше минавате оттам внимавайте.
                    Тря'а напиша нещо тука, нали

                    Коментар


                      GbGzTeaM написа:
                      Габрово - Слънчев бряг - ГабровоНезнам колко километра са, ама съм много изненадан от разхода ми.Преди да тръгна заредих за 80 лева-към 45 литра.В колата да съм имал най-много 5-6, защото стрелката беше на Е. Сега е малко под средата, поне 25 литра трябва да имам в колата.Между другото Шипка от страна на Казанлък била много зле :D повече оттам няма да мина.А 20тина км. след Казанлък има един20-30км. участък от пътя, където са разкопали много много яко и 1 голф пред мене си пръсна тунинг бронята :D :D :D тей че ако ше минавате оттам внимавайте.
                      Нито знаем каква ти е колата, нито колко километра е от Габрово до Сл. Бряг, нито обемът на резервоара, нито колко си зареедил после. Така както си го написал ми звучи около 25 литра за 400-450 км, което около 6/100. Това ли искааше да кажеш?

                      Коментар


                        GbGzTeaM написа:
                        Габрово - Слънчев бряг - ГабровоНезнам колко километра са, ама съм много изненадан от разхода ми.Преди да тръгна заредих за 80 лева-към 45 литра.В колата да съм имал най-много 5-6, защото стрелката беше на Е. Сега е малко под средата, поне 25 литра трябва да имам в колата.Между другото Шипка от страна на Казанлък била много зле :D повече оттам няма да мина.А 20тина км. след Казанлък има един20-30км. участък от пътя, където са разкопали много много яко и 1 голф пред мене си пръсна тунинг бронята :D :D :D тей че ако ше минавате оттам внимавайте.
                        Предполагам ,че автомобила ти е Браво 1,9 JTD и резервоара му е 50 литра.Сега имаш около 25 литра след прехода.Разстоянието от Габрово през Шипка до Слънчев Бряг е 270 км.Общия ти пробег е 540 км от което идва и разхода ти 25/540=0,046x100=4,6литра на 100 км.Еххх голяма работа са тези JTD -та ама ко да правя като съм с ТД.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          Колегата е с ТД100....и май резервоара му 60 литра....поне моя си мисля че е толкова, макар че повече от 52-53 не съм сипвал...Другото интересно което съм забелязал, че показателя за нивото на горивото доста лъже - над средата пада много бавно....но мине ли средата пада вда пъти по-бързо
                          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                          Коментар


                            Geraka написа:
                            Колегата е с ТД100....и май резервоара му 60 литра....поне моя си мисля че е толкова, макар че повече от 52-53 не съм сипвал...Другото интересно което съм забелязал, че показателя за нивото на горивото доста лъже - над средата пада много бавно....но мине ли средата пада вда пъти по-бързо
                            Ами тогава да сметнем ,че е изгорил около 30 литра и разхода му идва на 5,5 което е нормално за 1,9ТД 100.Ама и Оги ти го каза разход се засича пълно пълно до капачка и то на една и съща бензиностанция.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              Е аз така и си правя....пълня я....като светне лампата пак я пълня и така - почти винаги на една и съща бензиностанция....и старателно си попълвам сайта от подписа....но напоследък хич не ми харесва разхода ми
                              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                              Коментар


                                Geraka написа:
                                Е аз така и си правя....пълня я....като светне лампата пак я пълня и така - почти винаги на една и съща бензиностанция....и старателно си попълвам сайта от подписа....но напоследък хич не ми харесва разхода ми
                                Как да ти хареса ако два пъти висиш по Орлов мост като мен в петъка по 50 минути то тогава по-добре си изчислявай разхода на час ,а не на разстояние.Смело заявявам ,че повече от там няма да мина ако ще и с обществен трансорт да е.Само с велосипед или мотор.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X