Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ogi28b написа:
    i4kin написа:
    ogi28b написа:
    Надявам се в събота да мога да покарам колата, докато е включена към диагностичен софтуер, и да следя данните за подаването на гориво в реално време, като всички резултати ще бъдат качени в темата "Какво се случва в ЖТД". Тогава ще разберем дали е най-икономично с 90, или със 100, както и дали е по-добре да се качва баир на 4-та с 2000 оборота, или на трета с 3000, от икономична гледна точка. При постоянна скорост от 90 км, ЖТД 105 гарантирано не харчи повече от 4.5 л/100 км, доказано миналата седмица!
    Оги какво стана с измерването?
    Предварително се извинявам за двата поредни поста, измерванията са извършени снощи, на 3 коли - Мареа, Брава, и Браво, от които само мареата е "сток", трите коли са карани в приблизително еднакви режими, по еднакви маршрути, клипчетата са на компютъра на колегата vsd, предстои обработка и сравнение на данните. Има интересни, или не чак толкова интересни неща: една от колите надува 1.1 Бара, друга пък работи на 71 градуса, открихме и с колко лъже таблото за скоростта, а също и кога и при какви условия работи ЕГР, кога има и кога няма подаване на гориво и др...
    Хайде ,че ще е интересно на всички.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      Малко се наслаждавах на тази гледка,защото не мога да карам с такава скорост :D. Равен участък,поддържам скороста(не намалям и не ускоравам),тихо време без вятър,двама пътници.
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        Само до 3.7 ли го докара... ...лелеле ужас Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 ..Колко ви арчи кола с ено и шес?...
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          iakvvu написа:
          Малко се наслаждавах на тази гледка,защото не мога да карам с такава скорост :D. Равен участък,поддържам скороста(не намалям и не ускоравам),тихо време без вятър,двама пътници.
          И това кола 150 коня Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            Евала значи и аз да се насочя към ЖТД-то на фиат.Иначе с пунтото 5.6/100км. смесено тава за 1.7ТД -97год.Дали една Мареа с 1.9ЖТД може да удари такъв разход?дават и 4.7 /100 по книжка но това май не е вярно като гледам разхода на "iakvvu"
            Fiat Punto 1.7TD
            Toyota Avensis 2.0D4D

            Коментар


              dudulia написа:
              Ех,пак надъхване за дизел Ами аз мога да кажа колко харчи Мареата на газ 7,5/100 натоварена стабилно,карана извънградско с 90 и по магистрала 120. Мен ме устройва напълно този разход и при цена на газта 69 стотинки ( с отстъпка на ЕКО 67 стотинки) става
              този колега не осъзнава ,че с тази гас рано или късно ще увисне .и с ладуните яко ще го бият .неси паза мойта 1.3 лада 5-ца да види на 330000км.кола на бенц кво прави 160 пълни ако е на 20 години и има проветрения на калниците.а сега с жтд-то , нема шанс да изгрееее. чичо ми има опел вектра от 10 години .колата беше на 8 години и беше чистак нова .от 5 години я лепи с газ и се скапа .яко ремонти.та всеки който се прави на терикат с газ ще реве за кончетата,който сте трансформирали в съпнати и киорави магаренца .абе то нали немам против бензинките който са на газ ама айде да си мълчът че и аз съм карал коли на газ бая време и съм се обедил че по равното се държът ,но как видат натрупана камара асфалт и умират или се дерът за предишна и предишна и предишна скорост и от 5-та на 3-та с 60 яснисте ми всичките

              Коментар


                dudulia написа:
                Ех,пак надъхване за дизел Ами аз мога да кажа колко харчи Мареата на газ 7,5/100 натоварена стабилно,карана извънградско с 90 и по магистрала 120. Мен ме устройва напълно този разход и при цена на газта 69 стотинки ( с отстъпка на ЕКО 67 стотинки) става
                Хайде да не смятаме отстъпките сега на цената за да не включвам аз служебната безплатна нафта. :D Ти караш с 120 на магистралата и ти гори средно 7,5 на 100,а аз карам с над 180 на магистрала и средно извънградско и магистрала ми прави около 8 на 100.Ако я карам така като теб постигам малко над 4. И имам огроооомна мощност и динамика,както и в багажника ми не се мятат разни бутилки или резервни гуми.Колега,разхода винаги е за сметка на нещо друго много съществено. А колко ти гори със 180,ако може да ги вдигне де?(да не питам за 200 или 220).Едва ли ще можеш да се спреш тогава на 20/100.
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  iakvvu написа:
                  dudulia написа:
                  Ех,пак надъхване за дизел Ами аз мога да кажа колко харчи Мареата на газ 7,5/100 натоварена стабилно,карана извънградско с 90 и по магистрала 120. Мен ме устройва напълно този разход и при цена на газта 69 стотинки ( с отстъпка на ЕКО 67 стотинки) става
                  Хайде да не смятаме отстъпките сега на цената за да не включвам аз служебната безплатна нафта. :D Ти караш с 120 на магистралата и ти гори средно 7,5 на 100,а аз карам с над 180 на магистрала и средно извънградско и магистрала ми прави около 8 на 100.Ако я карам така като теб постигам малко над 4. И имам огроооомна мощност и динамика,както и в багажника ми не се мятат разни бутилки или резервни гуми.Колега,разхода винаги е за сметка на нещо друго много съществено. А колко ти гори със 180,ако може да ги вдигне де?(да не питам за 200 или 220).Едва ли ще можеш да се спреш тогава на 20/100.
                  Е колега до колкото знам по закон макс разрешената е 130км/ч... Аз да те попитам при 180км/ч за колко време ще ти вземат книжката ??!!
                  Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                  Fiat Punto 1.2 16v LPG

                  Коментар


                    Марийка Уикенд/2.4/130/jtdПлевен - София.От Плевен до магистралата(май са около 70 км)скорост до 100.По магистралата до София 130-180.Разход 7.5-7.8.Градко в София 8.0-8.5Карам я умерено.Не я настъпвам,но не се и влача.
                    Marea Weekend
                    2,4 JTD 130 '99

                    Коментар


                      Утре-вдругиден като заредя, ми предстои да регистрирам най-ниският разход, откакто карам колата - 6.8 - 6.9 / 100 изцяло в София. Километражът удари 730, а лампата още не свети, стрелката е м/у първата и втората точица отгоре надолу. Това са около 50 литра. 50 / 730 = 6.85 /100 . Дали е от оная добавка... миналата година по това време разходът ми е бил литър и нещо отгоре. За справка - иконката в подписа.

                      Коментар


                        тд100

                        моя вравок ми дава около 8 градско и 5.5 извънградско.А на приятелката ми пунтото 4.0 извънградско
                        bravo td100 mn vrii

                        Коментар


                          Варна-Габрово-11.49 л-271км Особенности:80% от пътя съм карал с 90 км/ч;сам бях с един сак тежащ около 6 кг;без използването на климатроника;въздушен филтър на 5000 км.... :D
                          Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
                          Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

                          Коментар


                            След основен ремонт изчаках да светне лампата и карах така около 30-на км. Заредих до горе (пое около 49л) и сега е на 810км ... все още не е светнала лампата, но всеки момент я очаквам. Мисля, че съм повече от доволен за момента...Да допълня, че живея в Костинброд и работя в Лозенец, така че разхода е смесен.

                            Коментар


                              lider-a написа:
                              След основен ремонт изчаках да светне лампата и карах така около 30-на км. Заредих до горе (пое около 49л) и сега е на 810км ... все още не е светнала лампата, но всеки момент я очаквам. Мисля, че съм повече от доволен за момента...Да допълня, че живея в Костинброд и работя в Лозенец, така че разхода е смесен.
                              А колата е?
                              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                              Коментар


                                66 литра 1050км Филтрите са на 6000км.Карам само градско

                                Коментар

                                Working...
                                X