Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Само едно да кажа.По-нисък разход от 4.9л/100км Либра 2.4жтд не може да направи.Току що се прибирам и си направих този експеримент - възможно най-нисък разход.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      JTD 110 е супер икономичен - 4,5 - 5 максимум извънградско и около 7 - 8 градско.
      '01 Fiat Marea HLX Weekend JTD 110
      '01 Citroen Xsara Break 1.6i 16V 109 hp

      Коментар


        Лошо няма, но имам чувството, че трябва да карам с 90, за да постигна такъв разход.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Аз на магистралата си поддържам 120-130, а понякога в задръстванията градското може и на 9 да скочи.
          '01 Fiat Marea HLX Weekend JTD 110
          '01 Citroen Xsara Break 1.6i 16V 109 hp

          Коментар


            Вчера се прибрах от Варна...та значи спирам на Екото и зареждам догоре...Като се прибрах в Габрово,пак заредих догоре,само че Лукойл(понеже в Габрово няма Еко)...и какво да видя!! 12.50 литра за 280 км ..което значи около 4,2/100..Средна скорост 85км/ч....Супер доволен съм от разхода!!
            Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
            Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

            Коментар


              Не разбирам защо,но имам чувството,че при "по-агресивно" /в рамките на нормалното разбира се/ шофиране на JTD105/182B4.000/ разхода е по-приемлив. Особенно в студените дни се учудих от завишеният ми разход/9,6/100/. Но трябва да уточня: шофирам на много къси разстояния/5-6км/; НАРОЧНО поддържам 1500-1600 оборота и за съжаление от това вместо икономия се получава обратното. Предполагам защото двигателя няма никаква възможност да влезе в нормален температурен режим. Не знам дали съм прав,но сега правя друго: работа на място/3-4мин/ и след това шофиране при 1700-2200 оборота. Жалко ,че в Пловдив няма зима и температурите са ненормално високи и съответно няма аналогични условия,но... .
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                Аз една сутрин си направих опит да го карам "нежно" Ами до офиса ми са около 5-6км той дори не успя да загрее.При нормалното ми каране още на средата на пътя стрелката се е установила на средата.Трябва да тествам каква е разликата в подаваното гориво при студен и топъл двигател ...

                Коментар


                  ilkor написа:
                  Трябва да тествам каква е разликата в подаваното гориво при студен и топъл двигател ...
                  Това кой параметър е точно във Висата ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Fuel Metering - с мерната си единица mg / i , което някой беше кръстил "квадратен мм на секунда (мм2/с)", или поне аз така го разтълкувах. Виж, има го в един от последните постове в темата за "Висок разход JTD"

                    Коментар


                      Вече съм на 100% сигурен колко гори моя фиат -браво 1.9тд 75 кс - засичах го два пъти на само градско и само извънградско без да ги смесвам двете и резултата е следния-ГРАДСКО- 8.7л / 100км. ИЗВЪНГРАДАСКО 5.3л/100км. смесено 6.8л/100км. това е при нормално каране до 100км/ч :D вие кажете добре ли ми е разхода или трябва да го намалям
                      LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                      Коментар


                        На мен, с махнат катализатора ми падна разхода с около половин литър градско.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Вчера се заговорихме с едни колеги как протичат тактовете в двигателя, и понеже обещах да драсна 1 бърза схемичка, ще я кача тук. Това отляво дето една точка обикаля в него, символизира маховик и обороти В дясно са ми шаблоните, не им обръщайте внимание.В крайна сметка говорехме за едно и също, но с различни думи, поздрави на колегите
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            Или може да изгледате това филмче:Как работи двигателят

                            Коментар


                              Е тва на Paint не мога да го направя....

                              Коментар


                                Сега ако поясните аджеба какво искате да кажете...златни сте?!
                                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                                http://www.keepfighting.ms

                                Коментар

                                Working...
                                X