Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Е наистина 5 градско няма такъв филм....Или е в някой град с по-малко от 10 000 жители !!!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
    Fiat Punto 1.2 16v LPG

    Коментар


      Айде и тука малко да попиша Имам си Фиат Браво ЖТД - от месец и половина го карам дотук съм го засичал 3 пъти ....1.395 км.(половината градско) - 22.48 л - 5.69/1002.700 км. (половината градско) - 40.04 л - 5.72/1003.854 км.(Плевен - Варна - Плевен + градско във Варна) - 44.68 л - 5.23/100 По пътя за Варна съм карал леко 100 - 110 ама на магистралата под 140 не съм падал малко офф топик - м/у другото максималната скорост която са ми я написали в големия талон на колата май е вярна там пише 193 км/ч и на отиване към варна понастъпах колата и точно някаде между 190 и 200 умря път имаше ама колата нещеше (говорим на равното - после пробвах пак по нанадолнище и подминах 200)
      '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



      Коментар


        За 1270км ми изгори 71л.Около 500 от тези километри са на магистрала със скорост 130км/h.Халал и парите на италианката,от която купих колата.
        Octavia RS
        Evo 10-служебната играчка.

        Коментар


          Ако Фиатите правеха по малки ДВГ от 1,7 и 1,9 може и да вкусим 5/100 градско. При Фиат 5/100 нЕма и нЕма да има за съжаление
          CSI in the CAR !!!
          Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


          ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

          Коментар


            AirFan, 160 далеч не е в края на възможностите на този ДВГ.Тук изобщо не мога да се съглася с теб.И с този разход с климатика 5.2/100 малко как да ти кажа не вярвам ама хич, особенно с Марея.Магистралата до Варна я минах на 160-170км/ч. и нагоре ресурса на мотора е 210, повече не ще.Дето вика и Торнадо за маслото, гледам маслото но не го е бутнала (да чукна на дърво).
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              mancuzo написа:
              Ако Фиатите правеха по малки ДВГ от 1,7 и 1,9 може и да вкусим 5/100 градско. При Фиат 5/100 нЕма и нЕма да има за съжаление
              Това е Ланчия Либра но ДВГто е все 1,9ЖТД( без никаква разлика от това което слагат във Фиата ).Колицата е на един колега които преди имаше Браво 1,9ЖТД.
              Прикачени файлове

              Коментар


                tyson написа:
                AirFan, 160 далеч не е в края на възможностите на този ДВГ.Тук изобщо не мога да се съглася с теб.И с този разход с климатика 5.2/100 малко как да ти кажа не вярвам ама хич, особенно с Марея.Магистралата до Варна я минах на 160-170км/ч. и нагоре ресурса на мотора е 210, повече не ще.Дето вика и Торнадо за маслото, гледам маслото но не го е бутнала (да чукна на дърво).
                На равен път повече от 190 км/ч реални надали ще вдигнеш, така че си в горната половина, демек накрая.Поздрави.Едит: Цъкни след 2-3 дена на моята иконка за зарядките. Ще съм заредил до горе и ще съм изминал 6-700 км по маршрут Пловдив - Приморско - Пловдив. Изцяло каране на климатик, на магистралите 140 плътно, на останалите пътища с колкото върви колоната - предимно 90-100 км/ч. То само ще си сметне разхода и ще видим колко е.

                Коментар


                  Тая Мареа започва да ме учудва вече.Ето разход от днес.Казанлък-Калофер-Карлово-Сопот-Клисура-Копривщица и обратно общо 240 км със 12 литра гориво.Така като го смятам излиза 5/100.От това по надолу здраве да е.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    либрата е 110 коня, има малка разлика...за всичките 2 години и 20000км, в които си карам фиата, средният ми разход е 7,7 - 21700км с 1670лградско, в софия без клима - 8, каквото и да го правя, толко си харчи
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      BEX---GT написа:
                      либрата е 110 коня, има малка разлика...за всичките 2 години и 20000км, в които си карам фиата, средният ми разход е 7,7 - 21700км с 1670лградско, в софия без клима - 8, каквото и да го правя, толко си харчи
                      Шофирай с по леки обувки :D и най-много 2100 об/мин не повече.Мареата с тези обороти идеално спазва павилника и закона за движение като изкл.магистрала.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        а моя фиат брава 1.9тд100 ми е харчил 10 макс. и 7.2 мин градско говорим.. комбинирано съм стигал до 6.2 тва е половението с тос мотор ако някои искара по готин разход.... има бира от мен

                        Коментар


                          BEX---GT написа:
                          либрата е 110 коня, има малка разлика...
                          Оп изказа се неподготвен Не е 110 коня и няма никаква разлика в ДВГто( в кутиите има то е ясно )

                          Коментар


                            И аз заредих тази сутрин - 906 км с 55,79 л, от които 100-150 са градско, останалото е по маршрута Пловдив - Бургас - Приморско - Бургас - Пловдив, като по този маршрут климатика работеше постоянно. На магистралата съм карал със 130-140 км/ч, по останалия път 90-100-110, зависи от колоната. Средният ми разход е 6.16 л/100 км, т.е. при по-спокойно каране ще падне под 5.5 л.

                            Коментар


                              ами аз карах една либра, по талон беше 110 коня, ЖТД мотора, не знам, може и да не съм го сметнал като хората но ми направи много добро впечатление как върви и как спира, направо супер колица пп за бравото, от тези 21000км извънградско са максимум 4-5000 другото си е типично градско, задръстено, както си пише по форумите аз съм супер доволен от това колко хапва...извънградско съм я свалял на 5,5 само двама души и с 90 - 110 пп1 Торнадо, че то след 2100 оборота почва интересното
                              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                              e30 forever!

                              Коментар


                                BEX---GT написа:
                                пп1 Торнадо, че то след 2100 оборота почва интересното
                                Интересното в резервоара ли ?Тук става дума за икономия която се постига със спазване на ограниченията.Мисля ,че това е по важно и актуално в момента.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X