Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ППХ - 2.0 = 0.0, просто италианките така го показват.По-тъпото е, че и при ПХ и движение по инерция пак показват 2.0Още по тъпото, е че на темпомат при спускане отново показват 2.0, а реално се усеща как темпомата подава едвам едвам газ.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      emzo написа:
      ППХ - 2.0 = 0.0, просто италианките така го показват.По-тъпото е, че и при ПХ и движение по инерция пак показват 2.0Още по тъпото, е че на темпомат при спускане отново показват 2.0, а реално се усеща как темпомата подава едвам едвам газ.
      И французойките
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        kiro_of_the_day написа:
        Скоро ми направи впечатление, че като спускам на скорост с отпуснат педал на газта показанията на моментния разходомер се заковават на 2.0...Същото е и като пусна на свободна скорост. Все ми се струва, че при тази ситуация трябва да е на 0.0, а и другите коли които съм гарал са показвали 0.0 при тази ситуация.Някой с такъв двигател да сподели как е при него - за 1.3 мултиджетя говоря? Или някой знаещ да сподели нормално ли е?п.п. Понеже е свързано с разхода пускам тук.
        Мисля че е напълно нормално и моето гранде е така...че на празен ход да не би мотора да си работи само с въздух ...минимално си впръсква... ненормалното ще е да показва нула.
        petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

        http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

        Коментар


          bahricin написа:
          Мисля че е напълно нормално и моето гранде е така...че на празен ход да не би мотора да си работи само с въздух ...минимално си впръсква... ненормалното ще е да показва нула.
          Мислиш съвсем грешно. Няма празен ход. Празен ход е когато е на неутрална предавка. Ако е на някаква предавка - тогава е принудителен празен ход и компютърът е длъжен да спре да отваря дюзите. При по-високи обороти изключва за малко и подкачващата помпа в резервоара (това на JTD 1-во поколение).Киро - пробвай да го свържеш към диагностичен софтуер и там да гледаш показанията за впръскване в реално време. Възможно е таблото така да е програмирано, че при нулево впръскване на гориво, да показва 2.0. Та то още първото поколение JTD спира горивото над 1000-1100 оборота, та Мултиджета ли ще впръсква! А по-малко от 2.0 изобщо виждал ли си го? Например със съвсем леко натиснат педал на газта при спускане?Имам един Ситроен Ц2, който си показва всякакви стойности - от 0.0 до не знам колко. Ама ги показва само при скорост над 32 км/ч

          Коментар


            Аз се чудя друго- в момента в който показва 2.0/100 при ППХ компютъра смятащ разхода смята ли го по 2.0/100 или по 0.0/100 ?
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              ogi28b написа:
              bahricin написа:
              Мисля че е напълно нормално и моето гранде е така...че на празен ход да не би мотора да си работи само с въздух ...минимално си впръсква... ненормалното ще е да показва нула.
              Мислиш съвсем грешно. Няма празен ход. Празен ход е когато е на неутрална предавка. Ако е на някаква предавка - тогава е принудителен празен ход и компютърът е длъжен да спре да отваря дюзите. При по-високи обороти изключва за малко и подкачващата помпа в резервоара (това на JTD 1-во поколение).Киро - пробвай да го свържеш към диагностичен софтуер и там да гледаш показанията за впръскване в реално време. Възможно е таблото така да е програмирано, че при нулево впръскване на гориво, да показва 2.0. Та то още първото поколение JTD спира горивото над 1000-1100 оборота, та Мултиджета ли ще впръсква! А по-малко от 2.0 изобщо виждал ли си го? Например със съвсем леко натиснат педал на газта при спускане?Имам един Ситроен Ц2, който си показва всякакви стойности - от 0.0 до не знам колко. Ама ги показва само при скорост над 32 км/ч
              Ти по принцип си начетен човек ....Както писах по-горе 2.0=0.0 УМИШЛЕНО не показва под 2.0
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                emzo написа:
                ППХ - 2.0 = 0.0, просто италианките така го показват.По-тъпото е, че и при ПХ и движение по инерция пак показват 2.0Още по тъпото, е че на темпомат при спускане отново показват 2.0, а реално се усеща как темпомата подава едвам едвам газ.
                аз имах предвид само на неутралното положение на лоста а разбирасе че има и контрол на различните режими на работа на двигателя като cut off. naprimer...
                petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                Коментар


                  emzo написа:
                  Ти по принцип си начетен човек ....Както писах по-горе 2.0=0.0 УМИШЛЕНО не показва под 2.0
                  Абсолютно не съм го видял това мнение. Чес’но.

                  Коментар


                    Dido_Lyubenov написа:
                    emzo написа:
                    ППХ - 2.0 = 0.0, просто италианките така го показват.По-тъпото е, че и при ПХ и движение по инерция пак показват 2.0Още по тъпото, е че на темпомат при спускане отново показват 2.0, а реално се усеща как темпомата подава едвам едвам газ.
                    И французойките
                    Всичко си зависи от двигателя....При мен в 98% разхода по борд е 1.5-2.0л/100км при французойка. Но това си го определя ЕКУ-то а не таблото. Останалите 2% ги има само когато скоростта ми е много висока за дадена предавка и върна педала на газта. В първия момент заковава на 0.0 и така до определени обороти и след това отива на 1.5-2.0л. Скоростта започва да пада плавно както и оборотите, в един момент ЕКУ изключва от скорост. Разхода отново си е 2.0л да речем и така докато скоростта не падне до 55км за да почне да връща предвките надолу, като се повтаря всичко отново, но вече става по бързо. Според мен по този начин с мин. количество гориво се изминава по голямо разстояние от колкото без никакво гориво. При мен също показанието на моментния разход започва от 31км нагоре.Това което съм написал важи за автоматик французойка пуснат на икономичен режим.Като цяло забелязвам, че ЕКУ си следи много неща и то си решава кога да вкл/изкл. от скорост, кога да подава гориво...........

                    Коментар


                      Да, зависи от ЕКУ -то естествено. Карам Ситроен Джъмпер 2008 г. , минималното показание е 2.0 /100 моментен разход, независимо дали се пускам без газ на скорост или ДВГ работи на празен ход. Същото е положението и с Пежо Боксер, но те общо взето са почти еднакви. Трябва да питам колегата с Дукато -то как е при него. На Стило JTD пада плавно до 2.0 като пусна газта, не е като при джъмпера веднага да закове 2 -ката. Странен начин за отчитане на разхода, но не съм го сравнявал с реалния разход. Ще взема да пробвам тази вечер. Ще пълня джъмпера 2 пъти до горе, ще си покаже дали БК отчита вярно или ... чат-пат близко до около реалното :D
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        дизелът на фиат гори , за 150 км градско 7,0 лт средна скорост 15 кмфренските EHDI , DCI са много по икономични , поне по лт на 100км
                        Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                        ESP ASR CC HH MSR 6AB

                        Коментар


                          дали гори повече не е доказано,но е доказано че при бусовете моторите на фиат са по-добри и по-търсени.не стоят по-различно и нещата при колите.хайде да сравним френския кенеф първо поколение комън-рейл с първото поколение комън-рейл на фиат.противопоставяме 90 срещо 105 к.с.разликата в разхода по каталожни данни е 0,2 литра извън града,да обаче jtd-to си лети доста повече и е доста по-изчислен мотор.jtd-тата са доказани кучета,за разлика от френските чикии на които първо им умират турбините

                          Коментар


                            ivel написа:
                            за разлика от френските чикии на които първо им умират турбините
                            Разбираш ли обаче турбините и на двете са от една и съща марка :D

                            Коментар


                              марката е същата и за мерцедес,НООО

                              Коментар


                                на трип Б на компа за последните 2000км разход 6,2 лт , при с, к , 41 кмЧа за jtd или м джет мотор а че е много по надежден от френските ,няма спор ,но си горят нафтата , новите EHDI , DCI са много по икономични ,един колега си купи 1,6 фиат 500л Мджет 2 мотор ,с 8 распръскания на такт , двигателят работи много тихо и спокойно няма никакви вибрации но гори ,градското му не пада под 7,6 лт , засега е на 12 000 км
                                Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                                ESP ASR CC HH MSR 6AB

                                Коментар

                                Working...
                                X