Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бурса- Анталя/Аланя 650 км среден разход 5 лт/100 км неравномерно каране интервал 70-150 км/ч + климатик...предполагам че и обратното е ще е така.
    petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

    http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

    Коментар


      Моето Пунто ми дава градско под 6л/100км. като газта се гали и не се натиска излишно, в противен случай отивам на 6.6Извън градско по маршрут София-Науса(Гърция)-Пловдив-София 3.9/100 среден разход с пълна кола и багаж, а най-ниския разход извън града, който съм постигал 3,3л/100км. Говорим за Пунто 2 2001г.
      Fiat Punto MK2 1.9JTD ELX

      Коментар


        Antonio_Pr написа:
        Моето Пунто ми дава градско под 6л/100км. като газта се гали и не се натиска излишно, в противен случай отивам на 6.6Извън градско по маршрут София-Науса(Гърция)-Пловдив-София 3.9/100 среден разход с пълна кола и багаж, а най-ниския разход извън града, който съм постигал 3,3л/100км. Говорим за Пунто 2 2001г.
        Дай средните скорости да видим.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Antonio_Pr написа:
          Моето Пунто ми дава градско под 6л/100км. като газта се гали и не се натиска излишно, в противен случай отивам на 6.6Извън градско по маршрут София-Науса(Гърция)-Пловдив-София 3.9/100 среден разход с пълна кола и багаж, а най-ниския разход извън града, който съм постигал 3,3л/100км. Говорим за Пунто 2 2001г.
          Това ако е при нормални скорости, а не галене с 50км/ч ти гарантирам, че половината форум ще отидат да си купят Fiat Punto 1.9 JTD По каталози до колкото успях да видя му дават 4л/100км извънградско, в града 6,6л/100км., всъщност производителя при какво каране и скорост дават каталожните данни за разхода на всеки автомобил ?
          punto HGT

          Коментар


            didich написа:
            Antonio_Pr написа:
            Моето Пунто ми дава градско под 6л/100км. като газта се гали и не се натиска излишно, в противен случай отивам на 6.6Извън градско по маршрут София-Науса(Гърция)-Пловдив-София 3.9/100 среден разход с пълна кола и багаж, а най-ниския разход извън града, който съм постигал 3,3л/100км. Говорим за Пунто 2 2001г.
            Това ако е при нормални скорости, а не галене с 50км/ч ти гарантирам, че половината форум ще отидат да си купят Fiat Punto 1.9 JTD По каталози до колкото успях да видя му дават 4л/100км извънградско, в града 6,6л/100км., всъщност производителя при какво каране и скорост дават каталожните данни за разхода на всеки автомобил ?
            За градско незнам, ама за извън градско мисля, че е при 90 км/ч скорост на равен път. После сигурно ги карат каки по 40 кила, на равно с попътен вятър и луната да не е някоя фаза

            Коментар


              todorakiggg написа:
              didich написа:
              Antonio_Pr написа:
              Моето Пунто ми дава градско под 6л/100км. като газта се гали и не се натиска излишно, в противен случай отивам на 6.6Извън градско по маршрут София-Науса(Гърция)-Пловдив-София 3.9/100 среден разход с пълна кола и багаж, а най-ниския разход извън града, който съм постигал 3,3л/100км. Говорим за Пунто 2 2001г.
              Това ако е при нормални скорости, а не галене с 50км/ч ти гарантирам, че половината форум ще отидат да си купят Fiat Punto 1.9 JTD По каталози до колкото успях да видя му дават 4л/100км извънградско, в града 6,6л/100км., всъщност производителя при какво каране и скорост дават каталожните данни за разхода на всеки автомобил ?
              За градско незнам, ама за извън градско мисля, че е при 90 км/ч скорост на равен път. После сигурно ги карат каки по 40 кила, на равно с попътен вятър и луната да не е някоя фаза
              Значи за градското карам с 60-70 макс и не натискам рязко газта ми го карам като кораб - 2-ра 20км/ч 3-та 30 4-та 40 и 5-та 60В големи задръствания ми прави 6-6.2 ама пак със същата схема на галене.Извън града тоя разход ми е среден като маршрута България-Гърция-България на отиване с 90-100 ми даде 3.5, на връщане с 4 човека и багаж ми даде 4.Другото извънградско ми го даде аз(90кг) баща ми (73кг) и оскъден багаж София-Велинград-София , но и там съм карам 60 по междуградските и през селата и 90-100 по магистралата като повечето време преобладава 90км/чНе знам то мойто пунто и без това е някаква аномалия така, че не се учудвам от тези показанияПо табло най-ниско ми е давало 29.6км за литър, но за жалост го нямам документирано със снимка :D
              Fiat Punto MK2 1.9JTD ELX

              Коментар


                didich написа:
                Antonio_Pr написа:
                Моето Пунто ми дава градско под 6л/100км. като газта се гали и не се натиска излишно, в противен случай отивам на 6.6Извън градско по маршрут София-Науса(Гърция)-Пловдив-София 3.9/100 среден разход с пълна кола и багаж, а най-ниския разход извън града, който съм постигал 3,3л/100км. Говорим за Пунто 2 2001г.
                Това ако е при нормални скорости, а не галене с 50км/ч ти гарантирам, че половината форум ще отидат да си купят Fiat Punto 1.9 JTD По каталози до колкото успях да видя му дават 4л/100км извънградско, в града 6,6л/100км., всъщност производителя при какво каране и скорост дават каталожните данни за разхода на всеки автомобил ?
                В ръководството за колата ми, също 1.9 JTD, е пояснено за разходите:Значи за извънградско е до 120 км/ч...
                Прикачени файлове
                FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                Коментар


                  Това е много относително м/у 0 и 120км/ч, ако не си на магистралата и да искаш повече от 90км/ч не е разрешено да вдигнеш, а съм сигурен, че при 90км/ч и 120км/ч постоянно подържана скорост ще има разлика в разхода, но колко нямам наблюдения, тЪ ми се струва, че тия каталожни данни предвид свободата на извънградско каране м/у 0 и 120км/ч ще бъдат леко "нагаждачев"
                  punto HGT

                  Коментар


                    didich написа:
                    Това е много относително м/у 0 и 120км/ч, ако не си на магистралата и да искаш повече от 90км/ч не е разрешено да вдигнеш, а съм сигурен, че при 90км/ч и 120км/ч постоянно подържана скорост ще има разлика в разхода, но колко нямам наблюдения, тЪ ми се струва, че тия каталожни данни предвид свободата на извънградско каране м/у 0 и 120км/ч ще бъдат леко "нагаждачев"
                    При 120км/ч разхода се вдига до стойността на смесения по каталог.Над 120 вече си говорим за градски разход та даже и нагоре.Давам пример веднага. Имах Мерцедес 190Е с неясни коне естествено уж 1.8 пък като сменях гумички на клапани видях, че е двулитрова главата.Това нещо беше към 130-140 магарета. До 120км/ч на газ извън града ми правеше към 7 до 9л/100км.В диапазона 120-200 съм стигал и до 21л/100км газ, а за бензин да не говорим до 35/100
                    Fiat Punto MK2 1.9JTD ELX

                    Коментар


                      Сливен-Велинград и обратно-540км,2 човека и малко багаж-средна ск.80км,даде ми 5,4л/100.На магистралата с 120 с автопилот и на връщане през целият път с климатик.Как е според вас?
                      STILO-2003-115 HP-JTD Power
                      Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                      Коментар


                        Antonio_Pr написа:
                        didich написа:
                        Това е много относително м/у 0 и 120км/ч, ако не си на магистралата и да искаш повече от 90км/ч не е разрешено да вдигнеш, а съм сигурен, че при 90км/ч и 120км/ч постоянно подържана скорост ще има разлика в разхода, но колко нямам наблюдения, тЪ ми се струва, че тия каталожни данни предвид свободата на извънградско каране м/у 0 и 120км/ч ще бъдат леко "нагаждачев"
                        При 120км/ч разхода се вдига до стойността на смесения по каталог.Над 120 вече си говорим за градски разход та даже и нагоре.Давам пример веднага. Имах Мерцедес 190Е с неясни коне естествено уж 1.8 пък като сменях гумички на клапани видях, че е двулитрова главата.Това нещо беше към 130-140 магарета. До 120км/ч на газ извън града ми правеше към 7 до 9л/100км.В диапазона 120-200 съм стигал и до 21л/100км газ, а за бензин да не говорим до 35/100
                        Кромата - най-нисък разход около 90км/ч. 4,5л./100км. и после горе долу така 110-120 4,7-5,0л/100км 120-130 5-5,6л/100км 130-140 5,7-6,2л/100км 140-150 6,3-6,9л/100км нагоре нямам данни че жената след 140 почва да ме бие по главата...ex АУДИ 100 92г. 2.3 бензин автоматик при 130км/ч магистрала 8-9л/100км. градско София през зимата 17-19л./100км не издържах... продадох го....
                        Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                        Коментар


                          Не си само ти колега,ти пак си добре,аз започвам да ям боя от 120,освен ако не е заспала в колата.ДДа и било по леко на колата.Опела го юркам нищо не казва ама нали е фиата.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            bahricin написа:
                            Бурса- Анталя/Аланя 650 км среден разход 5 лт/100 км неравномерно каране интервал 70-150 км/ч + климатик...предполагам че и обратното е ще е така.
                            Ето и снимковият материял.https://www.facebook.com/fiatbg?fref=ts
                            petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                            http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                            Коментар


                              570 км. магистрала,80% от тях с 200 км/ч на автопилот и климатик-11,3/100.
                              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                              Kawasaki ER-6n'2012

                              Коментар


                                iakvvu написа:
                                570 км. магистрала,80% от тях с 200 км/ч на автопилот и климатик-11,3/100.
                                това с Ферари ли е ?

                                Коментар

                                Working...
                                X