Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С климат он ли?
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      Без.AFN ми папаше 0.4л/ч без клима и 0.8л./ч. с клима.Ся гледам в новия мес има показание за колите с КАН, после ще видя мжета, колко по-лаком е
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        madunko написа:
        Някой знае ли какъв е разходът на Брава 1,9 жтд 105 к.с. за 1 час работа на двигателя на място ?!
        около 0.4 на час, то затова и няма загряване на място през зимата

        Коментар


          Колеги здравеъте извинете це се наклонъавам малко от темата но стесе радвам ако има нъакоъ информациъа от каде вав пловдив мога да си намеръа евтина нафта ? Мерси предварително и пак се извинъавам ( нов сим вив форума и неме бива сис тирсенето )

          Коментар


            mitko9395 написа:
            Колеги здравеъте извинете це се наклонъавам малко от темата но стесе радвам ако има нъакоъ информациъа от каде вав пловдив мога да си намеръа евтина нафта ? Мерси предварително и пак се извинъавам ( нов сим вив форума и неме бива сис тирсенето )
            Това надмина дори писанията на ключаря.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              На кукленско шосе след Еко-то 2рата вдясно има една бензиностанция с 10-15 ст надолу.Като тръгнеш от кичука към овощарския вдясно има пак някакви по-евтини горива.До Алек Мак има евтина нафта.И някъде по рогошко шосе има някаква ТИМ-аджийска бензиностанция нафтата е 2.10-2.15.Евтина нафта има на много места, ама колко е качествена питай някой които е зареждал.Аз зареждам само на Еко или Газпром.

              Коментар


                iwo19 написа:
                madunko написа:
                Някой знае ли какъв е разходът на Брава 1,9 жтд 105 к.с. за 1 час работа на двигателя на място ?!
                около 0.4 на час, то затова и няма загряване на място през зимата
                Абсолютно грешно. На загрял мотор е около 0.6-0.7л/ч.
                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                Коментар


                  След изчистване на колектора и премахване на клапите... София -Пловдив 3-ма човека. Основно 120 км/ч на темпомат. Доволен съм :D
                  Прикачени файлове
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    А реалността каква е?
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      BO написа:
                      А реалността каква е?
                      Ами сега този път специално не съм засичал пълно-пълно, но преди това 2 пъти правих замервания за по-голям пробег и разликата беше много малка. По колонка ми даде в + 0,15 л/100км. Като при първото пълнене до горе ми я зареждаше момчето в бензиностанцията, а след това на същата колонка си я зареждах аз и дозаредих и след изключване на пистолета докато не видя пяната от нафтата . Така че показанията на компа на извънградско за мен са изключително точни.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        noriaga написа:
                        BO написа:
                        А реалността каква е?
                        Ами сега този път специално не съм засичал пълно-пълно, но преди това 2 пъти правих замервания за по-голям пробег и разликата беше много малка. По колонка ми даде в + 0,15 л/100км. Като при първото пълнене до горе ми я зареждаше момчето в бензиностанцията, а след това на същата колонка си я зареждах аз и дозаредих и след изключване на пистолета докато не видя пяната от нафтата . Така че показанията на компа на извънградско за мен са изключително точни.
                        И предполагам след това засичане на колонка не си правил нищо по колата - разни ДПФ-и, ЕГР-и, софтуери и т.н.?
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Колата е сток. След засичането на колонка, единственото което е правено е чистене на всмукателния колектор и махане на вихровите клапи. Предните пъти по същия маршрут и при същите условия ми даваше 5,6 - 5,7
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            За 776км заредих 50л което прави 6.5л/100км.Градско около 50-60км останалото със скорост 130-140 +2 преминавания на Беклемето.Такъв нисък разход дава за първи път(на моя стил каране)дано не е и за последен.
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              Градско Велико ТърновоСлед ремапа не съм засичал пълно пълно-преди ми даваше разлика градско 0.5 на колонката от борда.
                              Прикачени файлове
                              Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                              Коментар


                                450 км по автомагистрала , с круиз нагласен на 140 кмч а иначе по навигатора 132кмч 5,5 лт на връщане с малко по спокойно каране пак с круиз контрола 4,8 лт ,
                                Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                                ESP ASR CC HH MSR 6AB

                                Коментар

                                Working...
                                X