Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Последните 570км с 43л което е 7.5л/100км това е за жтд-тооколо 200км извънградско с 130-140км/ч и останалото градско
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      Дотук 0.5 литра надолу, без да коригирам темпомпата(пуснат на едно деление над 100км/ч).В интерес на истината това е благинка, без която не мога, особено като трябва да мина през катаджии с 40км/ч Като се покачи околоната темп. още ще падне.-------------С темпомат на 120км/ч: След заигравката: Отново еднаква скорост, еднаква дестинация.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        1026км с 69л нафта което е 6.7л/100км960км са извънградско със скорост 130-140км/ч с четрима и багаж.
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          Croma-та вече я засякох. Извънградско София - Пловдив с доста трафик по магистралата с още един човек и багаж и 120 км/ч на темпомат - 5,9/100. Градско София в яки задръствания 50км - 12/100 по комп.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            С един резервоар на Бравата (60л.) минавам 1180км. като лампата ми свети и има мегдан за още, но не я чакам да свърши всичката. Като става дума за комбинирано, ама без трафик почти и никакви задръствания. Карам с 100-110 км/ч и рядко превключвам над 2,700 обр/мин.
            Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

            Коментар


              madunko написа:
              С един резервоар на Бравата (60л.) минавам 1180км. като лампата ми свети и има мегдан за още, но не я чакам да свърши всичката. Като става дума за комбинирано, ама без трафик почти и никакви задръствания. Карам с 100-110 км/ч и рядко превключвам над 2,700 обр/мин.
              Колега прекали с километрите!!!Разхода ти идва под 5/100.
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                Всеки има право да мисли каквото иска, колега Аз не задължавам никой да ми вярва, но при желание всеки е добре дошъл да ги навъртим тези километри. Единствено грешката може да е, ако километража не отчита вярно, а аз се оповавам на него, тъй като няма как да го засека по друг начин Ако той лъже, значи и аз съм ви излъгал
                Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

                Коментар


                  madunko написа:
                  С един резервоар на Бравата (60л.) минавам 1180км. като лампата ми свети и има мегдан за още, но не я чакам да свърши всичката. Като става дума за комбинирано, ама без трафик почти и никакви задръствания. Карам с 100-110 км/ч и рядко превключвам над 2,700 обр/мин.
                  какъв мотор е това колега и колко магарета, ремап нещо ? Че така написано не мога да дам мнение и звучи нереално, иначе аз мога да добавя , че моята 1.9 JTD 105 кс с ремап на 135-140 кс, при нормално каране 90-100 гори около 4/100 , Русе - Варна, най честата ми дестинация я правя 50 лева и ресто ми остава, по километраж - 404 км, иначе ако пък я настъпя става съвсем друго.Така, че под 5/100 за мен е нормално на извънградско с разумна скорост.

                  Коментар


                    Не знам колега какво е правено по нея и какво не. Купих я от първият и собственик с всички фактури какво е правено по нея през годините, но проблема е, че са на полски, тъй като човекът е поляк. От около 2-3г. дойде да живее в България и миналата година си купи нова кола и направих пазара за тази. Дори, ако трябва да бъда честен не знам какво е "ремап" Според мен си е нормална Брава 1,9 JTD 105 к.с., която дори ми се вижда малко бавна и тромава, в смисъл след 3000 оборота спира да ускорява бързо, даже става доста мудно, а под 2000 е същата работа. Пак казвам, може километража да отчита грешно (не знам дали е възможно наистина), но с едно зареждане догоре ходих до София и обратно, като в София имам към 40-50км. обикаляне, защото обърках пътя и в трафик. Когато се прибрах вкъщи колата беше на 1170 км. и лампата и светеше, покарах я още 5-10 км. и реших да я заредя, че съм чувам, че не е хубаво да се кара докато не и свърши горивото. Смятам тези дни да засега една отсечка и да видя колко км. ще отчете километража, след което да мина и с друга кола по същия път.
                    Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

                    Коментар


                      Добрич - София 454 през Търговище - Търново.Обратно още толкова =908 + 50 =95857/958 = 5,9 /100 км.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        iwo19 написа:
                        какъв мотор е това колега и колко магарета, ремап нещо ? Че така написано не мога да дам мнение и звучи нереално, иначе аз мога да добавя , че моята 1.9 JTD 105 кс с ремап на 135-140 кс, при нормално каране 90-100 гори около 4/100 , Русе - Варна, най честата ми дестинация я правя 50 лева и ресто ми остава, по километраж - 404 км, иначе ако пък я настъпя става съвсем друго.Така, че под 5/100 за мен е нормално на извънградско с разумна скорост.
                        Тиа коне за нищо ги нямаш, за разхода нямам думи.
                        Bravo 1.9d 97г

                        Коментар


                          http://www.vrperformance.net/chip-tuning-varnaтук ми е правен ремапа , ако нещо ти говори и ако спориш прати 100 кинта на Велимир да ми направи дино тест, че да не те съди за повече. При 30 % ефективност на 105 магарета колко да е ? И за разхода не ми се спори - казах около 4/100 със 90-100, не съм казал, че гори толкова над 140. То по книжка и дават 4.6 / 100.Разход на гориво - извънградскоКоличеството гориво, необходимо за изминаването на 100 км в извънградски условия, където скоростта варира от 80 до 120 км/ч. 4.66 л (литра)1.23 US gal (американски галона)1.03 UK gal (английски галона)http://www.carinf.com/bg/def0410478.htmlвсе трябва да ви се доказва, на всички който разхода им с тоя мотор е по-висок от 5 да ходят на сервиз или на курс по икономично шофиранеhttp://www.vrperformance.net/chip-tu...alfa-romeo-147 преди след преди след методAlfa 146 1.9 JTD 105 135 255 310 OBD Тунинг

                          Коментар


                            iwo19 написа:
                            тук ми е правен ремапа , ако нещо ти говори и ако спориш прати 100 кинта на Велимир да ми направи дино тест, че да не те съди за повече.
                            Колега много се впрягаш ми се струва, надали някой ще ти прати пари да си качиш колата на дино :D Само неразбрах кой кого щял да съди И да не съм офтопик Варна- Търново - Емен - Варна - среден разход 6.5/100Иначе последните 500-600 км средния ми разход е към 10/100
                            FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                            Коментар


                              Не знам защо не вярвате, че разхода може да е под 5 извънградско или на дълъг път. Нереално ли ви се вижда ?
                              Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

                              Коментар


                                madunko написа:
                                Не знам защо не вярвате, че разхода може да е под 5 извънградско или на дълъг път. Нереално ли ви се вижда ?
                                Колега разход под 5/100 си е напълно реален за извънградско каране с поддържане на 80-100 км/ч с плавно ускорение и без резки изпреварвания, а без резки изпреварвания скоростта спада още повече от там и икономията.Аз лично до София съм правил 4.6-4.7/100 с 3-ма човека и пълна кола с багаж, но с много бавно и плавно каране. Тези теми за разхода по форумите по принцип са малко от рода, чакай сега да се похваля колко малко ми харчи колата!Карам колата си от 7 години и за мен средния разход извън града е около 5.5-6/100 със средно каране 110-130 и изпреварвания
                                FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                                Коментар

                                Working...
                                X