Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.9Д в пежо-92г, при градски режим харчи 7-7,5! 1,9ЖТД в браво, същите условия харчи от 7л/лято/ до 9,6л/зима/ на 100км.Има много фактори, които влияят, затова само така "изстреляни" цифри ... нищо не означават!!!!!Градското ми е на къси разстояния, студен двигател, като в студените месеци от 3 до 5 минути работа на място. Шофирам без резки изпреварвания. Бравото тежи 1240кг+85 моя милост + 100кг /куфари/ ... не знам колко е тежко това пунто?! Каталожните данни за твоята кола aliins , какви са?
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      Русе - В.Търново - Троян - Ловеч - В.Търново - Русе - 450км средна скорост по борд 80км/ч, разход 4.3л/100км, на портмоне пак излиза горе-долу толкова.
      Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

      Коментар


        Fiat Croma 2.4 Multijet

        Здравейте, при мен за първите изминати 3000км с новата Крома - разход средно 8.1/100. Градско не мога да падна под 11, но извънградско се движи около 6.5, разбира се ако карам с до 150км/ч.Засега съм приятно доволен от разхода, предвид обема и мощността на двигателя. п.п. Този двигател 2.4 multijet автомат работи прекрасно!

        Коментар


          Абе много е градското, аналогични мотори харчат по-малко, а и кромата едва ли е повече от тон и половина.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            emzo написа:
            Абе много е градското, аналогични мотори харчат по-малко, а и кромата едва ли е повече от тон и половина.
            Ако визираш сервизните документи незабравяй че там теглото е с добавения полезен товар, представляващи пасажери, багаж и пълен резервоар. А в много от случайте не е така.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              Все пак за град като София,11 разход си е доста. Ама ся като се замисля,115 коня JTD дава 6,5-7-8-9,200 коня 11 си е нормален разход.
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                1650 кг е Кромата, според руснаците. Това е с около 15% повече от Стило комби с 1.9, пак според тях. Напълно натоварена вероятно е около 2.1-2.2 тона.

                Коментар


                  При мене Кромата 1.9.16v-150коня, градско дава 6.5-7/100 а извъградско 5.5-6/100. :D
                  Fat Croma 1.9 16v multijet
                  Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

                  Коментар


                    Бъди така добър, да споделиш средната ти градска скорост по трип компа.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      emzo написа:
                      Бъди така добър, да споделиш средната ти градска скорост по трип компа.
                      Ще дам прогноза за градското каране - 34.7км/ч
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        BO написа:
                        emzo написа:
                        Бъди така добър, да споделиш средната ти градска скорост по трип компа.
                        Ще дам прогноза за градското каране - 34.7км/ч
                        Къде в София я правите тази скорост ве , аз повече от 23-24 км/ч не мога да направя.

                        Коментар


                          todorakiggg написа:
                          BO написа:
                          emzo написа:
                          Бъди така добър, да споделиш средната ти градска скорост по трип компа.
                          Ще дам прогноза за градското каране - 34.7км/ч
                          Къде в София я правите тази скорост ве , аз повече от 23-24 км/ч не мога да направя.
                          А бе да не обсъждаме кой колко прави. За това си има средна скорост, по която може да се сравняваме.Аз просто дадох предположение за средната скорост колко би била, за да даде Кромата 6.75л/100км разход.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            pixelbs написа:
                            emzo написа:
                            Убу де, къв е проблема ?Излиза на магистралата, заковава я на 90км/ч - реални 85-6 примерно, нулира компа, след 100км стига до Филибето, дава среден разход - 3.8Галел е педалчето , дори ТИР-овете са го задминавали ...При тия условия и постоянна скорост, бордовия си смята точно бих казал. Ся за 200мл. повече или по-малко...
                            3,8 lt за 1,9JTD ,не ми се вярва , тя тази кола с този мотор ,ако още малко са я погалили ,щяла да почне да произвежда нафта с 1,6 мотор 3,6 лт ги’ видях ,но само за 50 км растояние , после разходът се покачи на 4 лт средно за 280 км
                            http://www.youtube.com/watch?v=DItQ91F_yQcмоята кола...пътувах от София за Бургас...миналата година...няма магистрала няма ала бала...ако не беше момата със скромното си 47-8кг дупе...сака и който беше поне 20кг...и ако не пусках климатроника...щях да съм 100% поне 3.8...всъщност почти през целия път бях на 3.9/100...на края обаче стана доста жега и пуснах климатроника...и средния разход бързо се качи по борда...Естествено тогава жалех колата много...имам две три ускорения до към 110-120 кокото да изпреваря някой камион...при нормалното ми каране извънградско е от 5.5 до към 6.5...при дивото ми каране около 7.5-8 при бясното не съм я поглеждал последния път като отскочих до Сандански което е на 55-60км от тук и занулих преди да тръгна...като стигнах там показваше 8.3 или 8.5 не помня вече...
                            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                            Коментар


                              BO написа:
                              emzo написа:
                              Бъди така добър, да споделиш средната ти градска скорост по трип компа.
                              Ще дам прогноза за градското каране - 34.7км/ч
                              Там някъде.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                След двойна промивка с двойна концентрация на светлосинята химия на STP и смяна на бензиностанцията - 7.1 с кеф от ръчкането. Да И се не надяваш на тая кола

                                Коментар

                                Working...
                                X