Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Mалко разход на AHF стоков двигател.
    Колко от хората тук мислиш,че знаят къв е тоя AHF стоков двигател?
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      И в каква кола е монтиран, колко тежи тая кола, какъв обем има двигателят, каква мощност, коя година е колата? И как е направено измерването, че вече в няколко мнения пише само точни литри? Няма начин да заредиш точно 10.00 или 20.00 литра и да засечеш разход, освен ако не се прави с туба, в която са сипани 10 литра и е карано до изгасване.Какво значи:"извън 100-110градскопланинско"? Извънградския пробег е толкова или скоростта е толкова, а пробегът не се знае?

      Коментар


        Бинго Огняне , за метода, по-точно от това, здраве му кажи.А3 110 к.с, 1200кг., 205/55/16100-110км/ч извънградско, 351км пробег40км градскоПланинското е 100км. Пробег.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          emzo написа:
          Бинго Огняне , за метода, по-точно от това, здраве му кажи.А3 110 к.с, 1200кг., 205/55/16100-110км/ч извънградско, 351км пробег40км градскоПланинското е 100км. Пробег.
          средна по борд?
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            Ее няма такива екстри
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              emzo написа:
              Mалко разход на AHF стоков двигател.20 литра = 491км4/100извън 100-110градскопланинскоКойто не вярва, да заповяда да го проверим, аз поне не се измъквам като колегата по-горе
              :D Имам си принципи които не нарушавам. Облози не предлагам и не приемам, както казах дори и за една бира. Апък ако някой мисли че лъжа в изказването си, да посочи поне една причина да го правя !
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                На кой му пука стоковия AHF двигател колко гори, освен на emzo? Кой друг във Фиат форума го интересува Вагин групата? И 1л. на 100 да гори, на мен ми е все тая.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  Все на някого му пука. Не ти пука - не четеш, не коментираш, просто и ясно.Сравнявам го с jtd-to,което карам временно (jtd100) ама за съжаление, не се представя толкоз добре. Само, че на него не си позволям да го оставя без нафта
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Повярвай ми не и в този форум. Във форума за италиански коли не ни е*е за разхода на немските талиги. Караш немска талига - пишеш в техния форум. Просто и ясно.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      Аз на марки не робувам.Правя сравнение между двата двигателя, това че си сектант итал, не ме интересува, пък къде аз ще пиша, нека аз да си реша, а ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Dido_Lyubenov написа:
                        Колеги, градското напоследък стана много лакомо с тия безсмъртни пешеходци, легнали полицаи и пешеходни пътеки през 50 метра Засечете средна скорост на градско, едва ли ще е повече от 25 км/ч. Как да горят по-малко тия коли ? Пробвал съм Марчето - ТД100 - с 90 км/ч гори 4/100. Маршрута - Русе - Плевен - Русе, без климатик, 2-ма души в колата без багаж. При "юркане" - 140 - 170 км/ч , включен климатик, 3 -ма души с багаж за море - около 5,5/100 . Това и дават и по каталог. На градско си хваща 8 -9 /100, че по някога и нагоре. Все пак трябва да знаеш и как да мачкаш газта според терена, натоварването и машината, а не само да натискаш до ламарина, а тя да върви колкото си може. Трябва си усет, иначе разхода може да "порастне" доста :D
                        При 140 км/ч плътно ако направиш под 6/100 разход с ТД100 си готов за Гинес, да не говорим с климатик, да не говорим пък със 170.... нали знаеш приказката за рибаря и окото на рибата?В смисъл и ние караме дизели... знаем за какво иде реч.

                        Коментар


                          Airfan написа:
                          Dido_Lyubenov написа:
                          Колеги, градското напоследък стана много лакомо с тия безсмъртни пешеходци, легнали полицаи и пешеходни пътеки през 50 метра Засечете средна скорост на градско, едва ли ще е повече от 25 км/ч. Как да горят по-малко тия коли ? Пробвал съм Марчето - ТД100 - с 90 км/ч гори 4/100. Маршрута - Русе - Плевен - Русе, без климатик, 2-ма души в колата без багаж. При "юркане" - 140 - 170 км/ч , включен климатик, 3 -ма души с багаж за море - около 5,5/100 . Това и дават и по каталог. На градско си хваща 8 -9 /100, че по някога и нагоре. Все пак трябва да знаеш и как да мачкаш газта според терена, натоварването и машината, а не само да натискаш до ламарина, а тя да върви колкото си може. Трябва си усет, иначе разхода може да "порастне" доста :D
                          При 140 км/ч плътно ако направиш под 6/100 разход с ТД100 си готов за Гинес, да не говорим с климатик, да не говорим пък със 170.... нали знаеш приказката за рибаря и окото на рибата?В смисъл и ние караме дизели... знаем за какво иде реч.
                          И колко "трябва" да гори при тези условия според теб ? Я ме светни, че нещо не схващам !?
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            Dido_Lyubenov написа:
                            Airfan написа:
                            Dido_Lyubenov написа:
                            Колеги, градското напоследък стана много лакомо с тия безсмъртни пешеходци, легнали полицаи и пешеходни пътеки през 50 метра Засечете средна скорост на градско, едва ли ще е повече от 25 км/ч. Как да горят по-малко тия коли ? Пробвал съм Марчето - ТД100 - с 90 км/ч гори 4/100. Маршрута - Русе - Плевен - Русе, без климатик, 2-ма души в колата без багаж. При "юркане" - 140 - 170 км/ч , включен климатик, 3 -ма души с багаж за море - около 5,5/100 . Това и дават и по каталог. На градско си хваща 8 -9 /100, че по някога и нагоре. Все пак трябва да знаеш и как да мачкаш газта според терена, натоварването и машината, а не само да натискаш до ламарина, а тя да върви колкото си може. Трябва си усет, иначе разхода може да "порастне" доста :D
                            При 140 км/ч плътно ако направиш под 6/100 разход с ТД100 си готов за Гинес, да не говорим с климатик, да не говорим пък със 170.... нали знаеш приказката за рибаря и окото на рибата?В смисъл и ние караме дизели... знаем за какво иде реч.
                            И колко "трябва" да гори при тези условия според теб ? Я ме светни, че нещо не схващам !?
                            Със 140 ще ти гори 6.2 - 6.3, не по-малко.

                            Коментар


                              emzo написа:
                              Аз на марки не робувам.Правя сравнение между двата двигателя, това че си сектант итал, не ме интересува, пък къде аз ще пиша, нека аз да си реша, а ?
                              Остави ги, и аз не мога да приема че мойта похапва над 6 ако е юркам над 130-140км,пък камо ли и за събратята с 1,9 тд дизелов мотор.Относно за разходите 5-5,5средно, го постигат колите от ВАГ групата, но с елекронно управляеми помпи.Но имат изпълнения с обиквовенни помпи,там вече разхода е досущ като нашите, освен в градско ни превъзхождат по икономийка.
                              Fiat palio 1.7td

                              Коментар


                                Моята на 210 км/ч връща, не харчи. Оня ден като се връщах, вързах една туба към обратната нафта, че се препълни резервоара и да не стане беля. Бургас - Пловдив ми върна къде 20-30 л да имам за зимата.

                                Коментар

                                Working...
                                X