Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моето последно замерване на разход беше извънградско със средна скорост 90км, климатик през цялото време при околна температура по табло 39 градуса. Изминати 1100км. с 55л. гориво. Като карам със скорост над 120 промяната е голяма. Със сигурност заводските данни за извънградско се правят с не повече от 90км., защото все пак говорим за коли, а не за самолети. Само мисълта какво се случва при среща с друг обект при скорост от 120км. ми се отщява да мисля какво ще се случи при скорост 180-190км...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      Извън града 130 - 140 разхода ми е 6.5 в града + 1 литър зимата си стига и 8.5 градско.Нямам бордови, сам си го следя разхода. Следях де откакто не се занимавам с това да е дебна колко ще изгори е по - добре някак по - спокойно ми е.

      Коментар


        emzo написа:
        Като ти гори 10 градско, сподели средната скорост
        Емзо ако имаш предвид мен не мога да кажа , аз карам на доста къси разстояния в града, да кажем, че максимална скорост 70 км/ч, но това е много рядко, а и 10 на сто лятото ми гори като я по сръчкам 9 на сто ми гори като цяло градско .
        Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
        Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

        Коментар


          asus написа:
          emzo написа:
          Като ти гори 10 градско, сподели средната скорост
          Емзо ако имаш предвид мен не мога да кажа , аз карам на доста къси разстояния в града, да кажем, че максимална скорост 70 км/ч, но това е много рядко, а и 10 на сто лятото ми гори като я по сръчкам 9 на сто ми гори като цяло градско .
          Е, нали имаш борд компютър. Остави той да смята. :D
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            BO написа:
            asus написа:
            emzo написа:
            Като ти гори 10 градско, сподели средната скорост
            Емзо ако имаш предвид мен не мога да кажа , аз карам на доста къси разстояния в града, да кажем, че максимална скорост 70 км/ч, но това е много рядко, а и 10 на сто лятото ми гори като я по сръчкам 9 на сто ми гори като цяло градско .
            Е, нали имаш борд компютър. Остави той да смята. :D
            Какво да смята БО ? той си смята всичко тук не говорим дали смята или не
            Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
            Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

            Коментар


              жтд-то за 760км заредено 57л което прави 7.5л/100км като 90% са извънградско с 140-1501.9д за 550км заредено 48л което прави 8.7л/100км като 90% са градско и се кара от жената с 50-60 и на двата фиата засичането е пълно-пълнокато гледам само мойте фиати горят над 7л/100км
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                asus написа:
                Какво да смята БО ? той си смята всичко тук не говорим дали смята или не
                Средната скорост.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Ей да я карам сам тази кола, днеска на слънцето забелязах, че паяжина ми е хванала дясната врата.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    Колеги, градското напоследък стана много лакомо с тия безсмъртни пешеходци, легнали полицаи и пешеходни пътеки през 50 метра Засечете средна скорост на градско, едва ли ще е повече от 25 км/ч. Как да горят по-малко тия коли ? Пробвал съм Марчето - ТД100 - с 90 км/ч гори 4/100. Маршрута - Русе - Плевен - Русе, без климатик, 2-ма души в колата без багаж. При "юркане" - 140 - 170 км/ч , включен климатик, 3 -ма души с багаж за море - около 5,5/100 . Това и дават и по каталог. На градско си хваща 8 -9 /100, че по някога и нагоре. Все пак трябва да знаеш и как да мачкаш газта според терена, натоварването и машината, а не само да натискаш до ламарина, а тя да върви колкото си може. Трябва си усет, иначе разхода може да "порастне" доста :D
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      833км изминати с един резервоар.скороста беше 140-150.аз мисля че това не е нормално.фиат мареа 1.9 jtd105
                      fiat bravo 1.6 16v gt
                      fiat marea 1.9 8v jtd
                      fiat punto 1.7 td
                      fiat marea 1.6 16v

                      Коментар


                        При средна скорост 17км./ч. разхода ми е 8л./100км. Маршрута ми е като описаният от Dido_Lyubenov в Гоце Делчев.Извънградско при средна скорост 75 км./ч. без климатик разхода ми е 4,5л./100км. с още двама души, сам ако съм свалям още 200мл. в най-добрият случай. Това е по маршрут Гоце Делчев-София и Гоце Делчев-Благоевград. Спазвам ограниченията навсякъде, общо взето "икономията" на време е минимална, 15 минути за 200км. сравнявайки с колеги от фирмата минаващи същият маршрут, ама единият казва че под 6л./100км. не може да падне с Пасата.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          Dido_Lyubenov написа:
                          Колеги, градското напоследък стана много лакомо с тия безсмъртни пешеходци, легнали полицаи и пешеходни пътеки през 50 метра Засечете средна скорост на градско, едва ли ще е повече от 25 км/ч. Как да горят по-малко тия коли ? Пробвал съм Марчето - ТД100 - с 90 км/ч гори 4/100. Маршрута - Русе - Плевен - Русе, без климатик, 2-ма души в колата без багаж. При "юркане" - 140 - 170 км/ч , включен климатик, 3 -ма души с багаж за море - около 5,5/100 . Това и дават и по каталог. На градско си хваща 8 -9 /100, че по някога и нагоре. Все пак трябва да знаеш и как да мачкаш газта според терена, натоварването и машината, а не само да натискаш до ламарина, а тя да върви колкото си може. Трябва си усет, иначе разхода може да "порастне" доста :D
                          140-170 и натоварена и 5,5 на 100И един мърмот завива шоколада в станиол.Готов съм да ти напълня резервоара и да я засечем.Облога е 1000лв.Само климатика на празен ход ти е 0.5 литра отгоре.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            emzo написа:
                            Dido_Lyubenov написа:
                            Колеги, градското напоследък стана много лакомо с тия безсмъртни пешеходци, легнали полицаи и пешеходни пътеки през 50 метра Засечете средна скорост на градско, едва ли ще е повече от 25 км/ч. Как да горят по-малко тия коли ? Пробвал съм Марчето - ТД100 - с 90 км/ч гори 4/100. Маршрута - Русе - Плевен - Русе, без климатик, 2-ма души в колата без багаж. При "юркане" - 140 - 170 км/ч , включен климатик, 3 -ма души с багаж за море - около 5,5/100 . Това и дават и по каталог. На градско си хваща 8 -9 /100, че по някога и нагоре. Все пак трябва да знаеш и как да мачкаш газта според терена, натоварването и машината, а не само да натискаш до ламарина, а тя да върви колкото си може. Трябва си усет, иначе разхода може да "порастне" доста :D
                            140-170 и натоварена и 5,5 на 100И един мърмот завива шоколада в станиол.Готов съм да ти напълня резервоара и да я засечем.Облога е 1000лв.Само климатика на празен ход ти е 0.5 литра отгоре.
                            Мармота да продължава да си завива шоколада. Ако не си забелязал, съм напоисал думичката "около" преди 5,5/100. Зависи от много фактори дали ще е точно толкова при следващия такъв пробег, за това е "около" . А облози не правя по никакъв повод, дори и за една бира. Винаги нещо дребно може да обърка всичко. Да не говорим че с тия камери дето ги измислиха, много рядко си позволявам да настъпя с повече от 20 км/ч над позволеното и то на места които познавам добре. Като ме щтракнат 3 - 4 пъти заради един облог ... ще изгубя много повече отколкото бих спечелил. Карам бързо нощем служебния бус. Надявам се фирмата да ми покрие разходите за глоби, защото го правя за да им върви техния бизнес но всичко в рамките на разумното.
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              Mалко разход на AHF стоков двигател.20 литра = 491км4/100извън 100-110градскопланинскоКойто не вярва, да заповяда да го проверим, аз поне не се измъквам като колегата по-горе
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Преди 2 години като вадех книжката, инструктура като караше, бордовия му даваше 3.5 моментен. Колата беше Ситроен C4 турбо дизел, не знам как му се води точно обозначението, но беше 2007 година.

                                Коментар

                                Working...
                                X