Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ntodorov написа:
    Е. Значи Крома-та си хапва добре...Явно е обаче, че и върви добре. :P
    В сравнение с предишната ми кочина си е направо икономична :D
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      СтЗ - В.Търново - СтЗ:На отиване сам,без климатик,110-120,през Хаинбоаза 90-100-110,където позволява пътя с доста резки изпреварвания,малко въртене из града,на връщане + още двама човека,с климатик,на прохода колкото и където може,останалите места 150-160 - 5.5/100.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        квото и да си говорим,на дълго до 130 разход над 5,5 е преразход по мой наблюдения,не говорим за коли със собствена маса над 1500 и вътре 200 кила картофи,100 ракия и тн.,разбирате на къде бия.
        F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

        Коментар


          wizard88 написа:
          квото и да си говорим,на дълго до 130 разход над 5,5 е преразход по мой наблюдения,не говорим за коли със собствена маса над 1500 и вътре 200 кила картофи,100 ракия и тн.,разбирате на къде бия.
          130 по какво GPS или километраж и 130 средна скорост ли или само за малко, щото ако направиш 130 средна скорост ще ми е много чудно как ще постигнеш под 5,5 и то по колонка
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            wizard88 написа:
            квото и да си говорим,на дълго до 130 разход над 5,5 е преразход по мой наблюдения,не говорим за коли със собствена маса над 1500 и вътре 200 кила картофи,100 ракия и тн.,разбирате на къде бия.
            130 по какво GPS или километраж и 130 средна скорост ли или само за малко, щото ако направиш 130 средна скорост ще ми е много чудно как ще постигнеш под 5,5 и то по колонка
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              по окомер. То половината измервания тук са така.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                tambuhtaneca написа:
                wizard88 написа:
                квото и да си говорим,на дълго до 130 разход над 5,5 е преразход по мой наблюдения,не говорим за коли със собствена маса над 1500 и вътре 200 кила картофи,100 ракия и тн.,разбирате на къде бия.
                130 по какво GPS или километраж и 130 средна скорост ли или само за малко, щото ако направиш 130 средна скорост ще ми е много чудно как ще постигнеш под 5,5 и то по колонка
                говоря за патуване по магистрала,просто не обърнах внимание на средната скорост но пловдив-софия-пловдив с градско в софия,разхода ми беше под 5 по груби сметки,колко са груби,като аз си зареждам аз си карам аз си следя.за мен разход около 5 е ок и съм си сигорен,че е такъв.
                F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

                Коментар


                  Не знам за вас , но аз почвам да се чудя дали колата ми нещо не е добре.Просто как ги постигате тия ниски разходи незнам.София - Бургас-Созопол и обратно с малко каране градско бургас и в пловдив общо 1070км, на отиване с трима човека и багаж на връщане с двама човек аи багаж , почти само на климатик , със да кажем постоянна скорост 120-130 (като разбирасе варира на места) по GPS ми даде 6,3 на компютър като смея да твърдя , че е меродавно понеже по изчисления пълно празно ми го дава 6,3-6,5.Искам да уточня, че едно70% само на темпомат съм карал по магистралата и според мен той е по икономичен от крака ми Градско колата под 8,5-9 не ми гори и то ако я карам нормално , ако е газ на светофарите и ръчка 10-10,5 си ги дава.Това са абсолютно реални данни не са на око .Данните по каталог са 7,6 градско , 4,5 извън и 5,6 комбиниран което ми се вижда нереално да го постигна.Факта е , че караме с нашата хубава нафта де.Поздрави на всики
                  Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                  Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                  Коментар


                    Аз съм чувал,че темпомата вдига.Примерно по наклон(нагоре) в стремежа си да поддържа скороста обогатява сместа,или там квото точно си прави при дизелите,защото разбира в последния момент,че му се налага,не е,като да си засилиш от долу.На мен ми звучи логично.
                    F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

                    Коментар


                      Попринцип има логика и аз така съм чувал , и то защото е на ръчни скорости и той не сваля една предавка като изкачва наклон но пък според мен на равно е по икономичен от крака и там мисля че усреднява и изравнява спрямо ръчното каране но това разбирсе са мои размишлеия и мнения А какво ще кажете за разхода като цяло много ли ви се струва нормално ли е .... не знам
                      Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                      Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                      Коментар


                        10 литра нафта = 210км пробег150 извънгр. с 100км/ч60 градско4.7/100
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          asus написа:
                          Не знам за вас , но аз почвам да се чудя дали колата ми нещо не е добре.Просто как ги постигате тия ниски разходи незнам.София - Бургас-Созопол и обратно с малко каране градско бургас и в пловдив общо 1070км, на отиване с трима човека и багаж на връщане с двама човек аи багаж , почти само на климатик , със да кажем постоянна скорост 120-130 (като разбирасе варира на места) по GPS ми даде 6,3 на компютър като смея да твърдя , че е меродавно понеже по изчисления пълно празно ми го дава 6,3-6,5.Искам да уточня, че едно70% само на темпомат съм карал по магистралата и според мен той е по икономичен от крака ми Градско колата под 8,5-9 не ми гори и то ако я карам нормално , ако е газ на светофарите и ръчка 10-10,5 си ги дава.Това са абсолютно реални данни не са на око .Данните по каталог са 7,6 градско , 4,5 извън и 5,6 комбиниран което ми се вижда нереално да го постигна.Факта е , че караме с нашата хубава нафта де.Поздрави на всики
                          Напълно нормален разход за колко , 140-150 коня?Повечето пишещи тук дават разход по трип комп.Ще кара някой си с 160 и ще му гори 4.5 , да да :D]
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            То и на трип няма как да го докара до този разход.Не знам колко трябва да е повреден бордовия комп за да даде разход 4,5 при 160.
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар


                              150 коня за колегите по-горе е бравото .Надявам се да е нормален защото и като слушам колеги в работата и приятели всичките с коли с 140 и над коня всеки му харчи градско 7 извън 4,5 .Да не говоря един приятел с мерцедес CDI 220 140 или 150 коня зависи дали е преди 2003 или след, му давал разход градско 7-7,7 градско което по каталог му дават 8,6-9,2 без значение кои коне е .Просто не знам за това почнах да се съмнявам .Апропо всички им дава тоя разход с 150-160 километра в час да кажем по километраж което си е за коли след 2003 140-150 КМ/ч как се случва нямам идея.
                              Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                              Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                              Коментар


                                Като ти гори 10 градско, сподели средната скорост
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X