Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    По принцип разхода ми го има в подписа, ама не мога да не се похваля с последното постижение На 20.08. заредих на ЕКО до горе, нивото бе до капачката. След което следват едни 769км, до Гърция и след това до Македония. Вчера в МК отново заредих до горе, събра 35,2 литра, като очакванията ми бяха за повече, ама помислих си че нещо съм се объркал. Днес, като си направих сметките, няма лъжа няма измама 4.57л./100км. Специално за моята кола мислех че този разход е недостижим. Сега като се замисля, отдавам го на лекото и спокойно каране в чужбина . Климатика е ползван около 170км.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      Разхода на цял резервоар винаги е по-нисък от 100-200-300км
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        emzo написа:
        130к.с. с .184 дюзите ли ?
        Нямам си и на идея какви са дюзите. Знам само, че исках да им сменя разпръсквачите, но ми обадиха цена само на разпръсквач 200лв

        Коментар


          emzo написа:
          Разхода на цял резервоар винаги е по-нисък от 100-200-300км
          По-скоро мисля, че не се отчита толкова точно във високата част на резервоара, а в по-ниската (за да ти напомни ) пада стрелката по-бързо. Сега ще правя един бърз преход от 350+350 км и ми е интересно какъв разхода ще даде нафтата. Последно (и единственото засичане от лампа до лампа) в града ми даде 9,5 до 10 / 100.Не че е много меродавен този метод ама ... Не знам до колко е нормално. Лично на мен ми се вижда доста. Сега ще видя извън града какво ще каже. Колата е от подписа. За сега тествам - имам навъртени на нея не повече от 200 км.Поздрави
          Fiat Brava 1.9TD 100

          Коментар


            10 литра нафта = 170км пробег.Точно 100 са извънградско с 100км/ч, останалото е градско. 5,8/100 tdi 110к.с.Чакам Princo на линията, докато е в мен колата
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              emzo написа:
              10 литра нафта = 170км пробег.Точно 100 са извънградско с 100км/ч, останалото е градско. 5,8/100 tdi 110к.с.Чакам Princo на линията, докато е в мен колата
              За каква кола е тоя разход
              Fiat palio 1.7td

              Коментар


                485 КМ ( Нова Загора - Черноморец - Нова Загора и малко обърках пътя ) 3-ма човека пълен багажник и една пълна хладилна чанта зад моята седалка която много ми убиваше през целия път (висок съм 165 см) (доста голяма чанта) на магистралата не паднах под 140 км/ч гонка с всяко нещо което се опита да ме мине само едно АМГ ъап

                Коментар


                  485 КМ ( Нова Загора - Черноморец - Нова Загора и малко обърках пътя Smile ) 3-ма човека пълен багажник и една пълна хладилна чанта зад моята седалка която много ми убиваше през целия път (висок съм 165 см) (доста голяма чанта) на магистралата не паднах под 140 км/ч гонка с всяко нещо което се опита да ме мине Smile само едно АМГ успя да ме мине закачка с едно старазагорско браво Ено и шес (милото на баира мноооого ми пречеше ) с нафта от първата чертичка над половиния резервоар до втората чертичка от началото на скалата (идея си нямам колко литра е тва )

                  Коментар


                    Е нЕма такова обяснение... Имал си място да напълниш около 25-26 литра, а после си имал място за около 45. Изхарчил си около 20 литра, така обяснено. Нали така? Една чертичка до средата и още две надолу? Я виж хубаво колко чертички са били, да не са три надолу? Щото с две надолу звучи много оптимистично и икономично за 140 км/ч.

                    Коментар


                      Хайде пак да го напиша:Не могат да бъдат приети за меродавни резултатите САМО от едно измерване!Правят се няколко измервания, после се изчислява средната стойност, защото разхода зависи от много допълнителни фактори, а не само от мощност на ДВГ, маса на автомобила и средна скорост.
                      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                      Коментар


                        Отново
                        Bane написа:
                        Последно от лампа до лампа, 300 км с 18 литра и малко.

                        Коментар


                          480 км извънградски-92 средна скорост, разход 5.5. Много малко климатик.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            Направо се чудя на разход 5+, за по-малко да не говорим. При мен под 7 не е падал и то ако не настъпвам. Магистралата Шумен-Варна с 5 души в колата и багаж, климатика не се спира и скорост 180-190, разход 8,5 на комп. Среден разход София-Камен бряг 7,4. Градско 12+.
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар


                              На същата магистрала и при мен отива между 6.5 и 7. От скоростта е, аз чак 180-190 не карам, ако я карам така със сигурност и при мен ще покаже над 7-8, знам ли, може и 9.Отделно ти Кромата е по-тежка, сигурно и съпротивлението е по-голямо и т.н.?
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар


                                pplk написа:
                                Направо се чудя на разход 5+, за по-малко да не говорим. При мен под 7 не е падал и то ако не настъпвам. Магистралата Шумен-Варна с 5 души в колата и багаж, климатика не се спира и скорост 180-190, разход 8,5 на комп. Среден разход София-Камен бряг 7,4. Градско 12+.
                                Е. Значи Крома-та си хапва добре...Явно е обаче, че и върви добре. :P
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X