Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    nsn написа:
    за последните 1900км разхода е 7л/100км и това само извънградско
    Много бе . Освен ако не я караш постоянно като на състезание . Да не тече някъде?
    Ситроен Ксантия HDI-110 +++
    Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
    Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

    Коментар


      garfunken написа:
      nsn написа:
      за последните 1900км разхода е 7л/100км и това само извънградско
      Много бе . Освен ако не я караш постоянно като на състезание . Да не тече някъде?
      за теч че има си има но е през дюзите :D извън градско 130-140,по магистралата 150 и 2-3 до 200 и 90% на климатикразхода е засичан на колонка и явно само моята гори толкова много или само аз казвам истината
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        Пловдив - София - Пловдив със 130 и трима души ми дава винаги 6.3. Ако карам с 90 - под 5. Просто си харчат на тези скорости.

        Коментар


          Разхода да го оставим настрана, но при 140-150км/ч доста ручи това 2.4 в Мареата. Слаба шумоизолация ли е проблема, не знам. Те и оборотите са си височки. Градско колко ти гори?
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            Колата я карам по един и същ маршрут всеки ден. Направил съм десетки засичания. Разхода ми е 4.9л/100км на колонка, по борда 4.5л/100км при средна скорост по борда 64км/ч.
            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
            Chevrolet Aveo

            Коментар


              emzo написа:
              tomsan написа:
              Русе - Котел - Бургас - Приморско и обратно с малко градско и със стабилно магистрално каране за 800км разход 5.4л/100км.
              Да бе да, ще караш с 200 по магистралата, ще минаваш през еди кой си проход и ..... още вярваш на бордовия ?
              Като го сложа до портмонето и двете показват едно и също .
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                Благоевград - София - Солун - Катерини - Солун - Серес - Благоевград - София - Благоевград По бордовия показва 6.0л/100км...като по пътя към Катерини по магистралата се дърпахме с някакъв Благоевградски джигит и летяхме с има няма 200 по едно време...но като цяло не съм карал много бясно през останалото време Това е със сравнително пълен багажник и русо маце на седалката до мен
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  След едногодишни наблюдения установих, че Темпрата гори малко под 8. Вари я, печи я - градско е малко под 8, като под малко имам предвид 200-300 грама. Ако реша да я покарам извън града КУЛТУРНО, слиза на около 6-6.5 само за него преход. Иначе с нормално мое каране си гони градския разход. Какво да я направя Въпросът е риторичен, не търся отговор Но пък за сметка на това за тази 1 година - малко над 100 лева за ремонт - на предница. ДГД плювалниците Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

                  Коментар


                    В подписа се вижда какъв ми е разхода, последните две зареждания не съм ги добавил, но и това ще стане. Понеделник я напълних догоре (докато изключи пистолета) и тръгнах към морето. Цялата магистрала на круйз при 135км. Три 4-ри пъти до 150км за да се отърва от няколко досадника, 4-ри човека + празен багажник от въздух и климатик през целия път. По борд ми даваше 5.4 по магистралата а след нея посока Синеморец падна на 5 защото имаше трафик и скоростта беше под макс. разрешената. В момента стрелката е на средата и мисля да се върна без да зареждам, като заредя ще напиша за разхода.

                    Коментар


                      Последно от лампа до лампа, 300 км с 18 литра и малко.

                      Коментар


                        Без клима пълно-пълно 5,2-5,3 със средна скорост по комп около 90, нямам много магистрали по маршрутите. Тази средна скорост се постига по пътя Варна-Враца или Сф-Варна с каране 140-160 на магистрала и 120-130 извън магистрали, спазване на ограниченията в градовете и селата и на няколкото места, където има полиция. Това, за да си направите сметка като казвате харчи ми 5 с каране 130-140, че средната скорост е мнооого под тази . При средна скорост под 80 и разхода пада около 4.6-4.8.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          На магистралата при 135км средната ми е 116

                          Коментар


                            chaveto написа:
                            На магистралата при 135км средната ми е 116
                            Баш си е така. Аз съм карал на темпомат ПЛВ-СФ на 160 по километраж /с оригиналния размер гуми/ с няколко намалявания за тунел, за настигане на кола и макар да бяха кратки и малък брой, накрая пак средната ми беше 138 /и даде 7.7 по борд/ Така че тези измислици със 150-160 каране давала 5, средната ще да е доста надолу. А пък за извън магистрала постигане на СРЕДНА над 90 означава много яко раздаване на газ и неспазване особено на ограничения. За мен даване на разход без засечена средна скорост и то в двете посоки на еднакъв маршрут е абсолютно некоректно и въобще не дава реална представа за разхода.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              СтЗ-Хасково-СтЗ,3ма човека в колата,130-140,резки изпреварвания,в селата 60-70 и малко каране с 200-220,през цялото време на климатик - 5/100.
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар


                                Princo написа:
                                СтЗ-Хасково-СтЗ,3ма човека в колата,130-140,резки изпреварвания,в селата 60-70 и малко каране с 200-220,през цялото време на климатик - 5/100.
                                сега ако кажеш че това е по колонка съм склонен да си купя и аз стило
                                Bravo 1.9d 97г

                                Коментар

                                Working...
                                X