Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ето я и моята, Плвд-Сф на темпомат на 160, падал съм само в тунел и ако застигна някой за секунда. Със сигурност компа не показва повече от реалния разход
    Прикачени файлове
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      pakumba написа:
      Ето я и моята, Плвд-Сф на темпомат на 160, падал съм само в тунел и ако застигна някой за секунда. Със сигурност компа не показва повече от реалния разход
      В повечето случай, показва по-малко, но, на колонката, е по-верно, а с тубата, още по-верно........
      Fiat palio 1.7td

      Коментар


        Lancia Dedra 1.9 TDS.Градско 8 л / 100 (разстояния от 2-3 км, без дълго стоене по светофари); извънградско, магистрално, 100 - 110 км/ч -- 6 л / 100.

        Коментар


          pakumba написа:
          Ето я и моята, Плвд-Сф на темпомат на 160, падал съм само в тунел и ако застигна някой за секунда. Със сигурност компа не показва повече от реалния разход
          Ако се върнеш със същата скорост към Пловдив, то разхода ще падне на около 7. Демек връщането ще ти е малко под или около 7.Винаги посоката София-Пловдив е по-икономична с поне 0.3 литра. п.п. На този автомобил бора извънградско при тези скорости винаги показваше с около 0.2л/100км над реалния разход :D
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            emzo написа:
            Освен 1,6 мултиджет, не се сещам кой дизел ще гори под 6 при магистрална скорост.Тия 3,9-4,1 го могат при 90км/ч ама нагоре си похапват. Няма нафта, няма вървеж.Ся чакам някой с жтд105 да ме опровергае с 5/100 при 140км/ч
            Ми че мойто с 130 гори около 5 по колонка При 90 дава около 3.5
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              Моля да бъда извинен, тебе те пропуснах :D ама то 1.3 го мислим за градска количка
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                за 350 км само в градки цикъл , по компа 7,2 лт на сто средна скорост 25 кмч
                Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                ESP ASR CC HH MSR 6AB

                Коментар


                  По повод една дискусия с колегата chaveto преди бая време като взех 2.4-ката, поствам разхода си тук, (в потвърждение на неговата теза):
                  Прикачени файлове
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    Реших да засека разхода на нашето Стило - комби 115к.с, при зимни условия :D . Взех за база три зарядки, изминати километрите при градски условия, като в тези километри имам 3 по 48 км извънградско по един същи маршрут. Предвидих и МТО условията за Бургас,в края на ноември и декември. За да не правя реклама, ще кажа, че през последните 5 месеца зареждам от една и съща верига бензиностанции . Но, все пак ще си призная , двете зарядки са с "ромски" дизел, последната е с "екто". Разходите бяха, 7.8 л/100 км с по агресивно каране, 5,7 и 5,8л/10км. при галене на педала. За 6-7 километра( в едната посока) колата трудно може да загрее в оптималните температури, особенно ако са минусови, сутрин и вечер преди тръгване съм подгрявал по 5 минути. Хубаво, че имаше празници и се щурахме по магазините, имаше задръстване по улиците, та колата да загрее :D . Извинявам се за голямото писане, но разхода на колата зависи от много фактори, и най- вече от ЗАДКОРМИЛНОТО УСТРОСТВО
                    Fiat Stilo SW - 115cv 2002

                    Коментар


                      mitchel написа:
                      Реших да засека разхода на нашето Стило - комби 115к.с, при зимни условия :D . Взех за база три зарядки, изминати километрите при градски условия, като в тези километри имам 3 по 48 км извънградско по един същи маршрут. Предвидих и МТО условията за Бургас,в края на ноември и декември. За да не правя реклама, ще кажа, че през последните 5 месеца зареждам от една и съща верига бензиностанции . Но, все пак ще си призная , двете зарядки са с "ромски" дизел, последната е с "екто". Разходите бяха, 7.8 л/100 км с по агресивно каране, 5,7 и 5,8л/10км. при галене на педала. За 6-7 километра( в едната посока) колата трудно може да загрее в оптималните температури, особенно ако са минусови, сутрин и вечер преди тръгване съм подгрявал по 5 минути. Хубаво, че имаше празници и се щурахме по магазините, имаше задръстване по улиците, та колата да загрее :D . Извинявам се за голямото писане, но разхода на колата зависи от много фактори, и най- вече от ЗАДКОРМИЛНОТО УСТРОСТВО
                      Не е реклама Колега, така по се ядва с тия стойности, не като Колежката с пунтото, с стойности 3,7 градско.Значи все пак може да се постигнат що годе добър разход,но с "галене на педала", като тия стойности дето си ги дал, ако се приеме най-голямото , и най-малкото , постигнати при последните месеци дето си споменал, то излиза че средния разход е от 6 до 6,7 литра на сто.Така вече е приемливо , няма реклама тук, просто споделяне, за който е направена темата в форума.И накрая, напълно си прав за последна част от коментара: -" но разхода на колата зависи от много фактори, и най- вече от ЗАДКОРМИЛНОТО УСТРОСТВО "-точно така Колега, точно от тези две определения,зависи разхода...... :D
                      Fiat palio 1.7td

                      Коментар


                        betuk написа:
                        mitchel написа:
                        Реших да засека разхода на нашето Стило - комби 115к.с, при зимни условия :D . Взех за база три зарядки, изминати километрите при градски условия, като в тези километри имам 3 по 48 км извънградско по един същи маршрут. Предвидих и МТО условията за Бургас,в края на ноември и декември. За да не правя реклама, ще кажа, че през последните 5 месеца зареждам от една и съща верига бензиностанции . Но, все пак ще си призная , двете зарядки са с "ромски" дизел, последната е с "екто". Разходите бяха, 7.8 л/100 км с по агресивно каране, 5,7 и 5,8л/10км. при галене на педала. За 6-7 километра( в едната посока) колата трудно може да загрее в оптималните температури, особенно ако са минусови, сутрин и вечер преди тръгване съм подгрявал по 5 минути. Хубаво, че имаше празници и се щурахме по магазините, имаше задръстване по улиците, та колата да загрее :D . Извинявам се за голямото писане, но разхода на колата зависи от много фактори, и най- вече от ЗАДКОРМИЛНОТО УСТРОСТВО
                        Не е реклама Колега, така по се ядва с тия стойности, не като Колежката с пунтото, с стойности 3,7 градско.Значи все пак може да се постигнат що годе добър разход,но с "галене на педала", като тия стойности дето си ги дал, ако се приеме най-голямото , и най-малкото , постигнати при последните месеци дето си споменал, то излиза че средния разход е от 6 до 6,7 литра на сто.Така вече е приемливо , няма реклама тук, просто споделяне, за който е направена темата в форума.И накрая, напълно си прав за последна част от коментара: -" но разхода на колата зависи от много фактори, и най- вече от ЗАДКОРМИЛНОТО УСТРОСТВО "-точно така Колега, точно от тези две определения,зависи разхода...... :D
                        Не знам как колежките и колегите изчисляват разходите, но наистина трябва да си отбележат определени фактори за засичане на разхода. Няма смисъл да се пишат тук някакви фантастични стойности.Когато "режа" колата в градски условия, и когато карарам ’пенсионерската" виждам стрелката на нивомера как се движи :D . Зависи също, какво е качеството на горивото. След първото обслужване на колата заредих от една бензиностанция на 750км светна лампата на датчика за вода.Смених бензиностанцията и там "светнах" за вода в дизела. В момента съм доволен от ромския дизел и екто дизела, това е само за две безиностанции в нашия квартал.
                        Fiat Stilo SW - 115cv 2002

                        Коментар


                          разход

                          Колеги,понеже още говорим за моментен разход,ще ви пратя снимка от лятото на магистралата с на баща ми колата АР 166 2.4жтд 20в. 2003г. фейслифт.Вижте скорост и разход.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            Поне да беше картинката по-голяма, за да се вижда нещо.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              разход

                              Колега,свалия на десктопа и си я увеличи колкото искаш.Успех.

                              Коментар


                                BO написа:
                                Поне да беше картинката по-голяма, за да се вижда нещо.
                                BO. Имал ли си друг път такава картинка на десктопа ?
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X