Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ilko-gd разбирам, че е на шега . За мен кола която не гори няма. По принцип моята е карам както ми е кеф, няма плавно ускорение , газ и това е.Не може кола 2-ръка която някой 100 000 км и е взимал душичката, аз да я пазя и да я коткам да не гори много. Дали с 10 лева ще мина 40 или 60 км ми е все едно ("Кефа цена няма") .Ако беше колата от магазина щях да мисля по друг начин но това е друг въпрос

    Коментар


      koleto200 написа:
      ilko-gd разбирам, че е на шега . За мен кола която не гори няма. По принцип моята е карам както ми е кеф, няма плавно ускорение , газ и това е.Не може кола 2-ръка която някой 100 000 км и е взимал душичката, аз да я пазя и да я коткам да не гори много. Дали с 10 лева ще мина 40 или 60 км ми е все едно ("Кефа цена няма") .Ако беше колата от магазина щях да мисля по друг начин но това е друг въпрос
      Всеки ден минавам по 100км Дали ми е все едно дали ще изхарча 9л или 6 литра.3х2.55=7.65 Това ми е закуска и обяд а може да остане и за семки

      Коментар


        Прав си колега. Всичко е въпрос на гледна точка

        Коментар


          Подкрепям колегата ilko-gd, при мен зимата е към 8 на сто (Пунто 1,9 JTD 80 коня). Колата се кара на късо и зимата трудно достига работна температура. Знам, че не е добре за мотора ама да не е ставала кола Иначе лятото е към 6 и малко. Тва е както и да я галя и не бива да забравяме и моточасовете (работа на място), които неминуемо влизат в разхода.За разхода по горе средната ми скорост е между 19 и 21 км/ч.Интересно ми е ако градско харчи под 4, извънграда колко дава - 1.5 или 2 на сто или може би дебита на обратната нафта е повече от тази дето влиза в дюзите

          Коментар


            колеги сега се връщам от бензиностанцията и показанията са:за 906км заредено гориво 63л разход 7л/100кммаршрутите за тези км са:1.Пирдоп-Дупница скорост 100-110км/ч като само в населените места съм карал с 50-60км/ч Дупница-Пирдоп скорост 130-150км/ч 2.Пирдоп-Ботевград-Пирдоп през Витиня скорост 130-140км/ч в населените места и прохода с 50-60км/ч това и в двете посоки3.Пирдоп-Плевен-Пирдоп през Златишки проход скоростта е като при пътуването до Дупница4.Пирдоп-Кокалско(ски писта м/у гр.Златица и гр.Етрополе)-Пирдоп скорост ниска(използваните предавки са:първа,втора и трета,който е минавал през Златишки проход знае защо)5.30-40км минати градскоИзвод:само моята барака гори много нищо че е с нови разпръсквачи :D
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              разход

              Колеги,защо не вярвате на показанията на компа,а вярвате на показанията на колонката като зареждате,дали сте сигурни,че зареждате толкова колкото отчита?

              Коментар


                Re: разход

                mariatodorova написа:
                Колеги,защо не вярвате на показанията на компа,а вярвате на показанията на колонката като зареждате,дали сте сигурни,че зареждате толкова колкото отчита?
                По-скоро трябва да се съмняваме в качеството на сипваното гориво отколкото в количествата. Този "лукс" с манипулиране на бензино и нафто-колонките търговците вече не си го позволяват. Заместиха го с доливането на долно-качествени "присадки". Какви и колко - един Господ знае...
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  Алфата лятото е 8 по борд/9 на колонка,зимата 9.5 по борд/10-11 по колонка тва е градско в Сф,като на ден минавам минимум 30 км..Извънградско от 5 до 7/100 на колонка,иначе борда е падал до 4.7 Доблото е лятото 7.5 по борд/8 на колонка,зимата 8.5 по борд/9-9.5 на колонка-градско.Извънградско от 5 до 7 зависи много от скороста,все пак да не забравяме че е с аеродинамика на 52 инчов телевизор
                  Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                  Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                  Ventura garage

                  Коментар


                    така днес ходих до Стара Загора и по мои преценки или са ме метнали на колонката или е почнала да гори много 210км горе долу с 12л всичко е извън града с 4 души и 110-130км/ч

                    Коментар


                      benzol написа:
                      така днес ходих до Стара Загора и по мои преценки или са ме метнали на колонката или е почнала да гори много 210км горе долу с 12л всичко е извън града с 4 души и 110-130км/ч
                      Е колко искаш да изгориш? 8л при 130 км/ч на тоя параход?
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                      Коментар


                        cokata_23 написа:
                        benzol написа:
                        така днес ходих до Стара Загора и по мои преценки или са ме метнали на колонката или е почнала да гори много 210км горе долу с 12л всичко е извън града с 4 души и 110-130км/ч
                        Е колко искаш да изгориш? 8л при 130 км/ч на тоя параход?
                        добре зимата колко ви дават тези параходи като разход ? В града по последно засичане ми е с 20л към 250км

                        Коментар


                          Освен 1,6 мултиджет, не се сещам кой дизел ще гори под 6 при магистрална скорост.Тия 3,9-4,1 го могат при 90км/ч ама нагоре си похапват. Няма нафта, няма вървеж.Ся чакам някой с жтд105 да ме опровергае с 5/100 при 140км/ч
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            emzo написа:
                            Освен 1,6 мултиджет, не се сещам кой дизел ще гори под 6 при магистрална скорост.Тия 3,9-4,1 го могат при 90км/ч ама нагоре си похапват. Няма нафта, няма вървеж.Ся чакам някой с жтд105 да ме опровергае с 5/100 при 140км/ч
                            на колежката от Пловдив пунтото жтд80 сигурно ще гори 3-3.5 щом в града гори 3.7-3.8 :D
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              emzo написа:
                              Освен 1,6 мултиджет, не се сещам кой дизел ще гори под 6 при магистрална скорост.Тия 3,9-4,1 го могат при 90км/ч ама нагоре си похапват. Няма нафта, няма вървеж.Ся чакам някой с жтд105 да ме опровергае с 5/100 при 140км/ч
                              При 100км средна скорост по колонка го докарвам на 6л.По миналата година София-Варна-Пловдив-София и разхода ми е под 6л/100км а средната скорост ми е доста висока

                              Коментар


                                Дойдохме си на думата, най-после да видя хвалбите на комп, и колонка. :D Що се отнася да ли лъжат,или не, големите вериги бензиностанций, малко ме съмнява,щото Симеон Дянков веднага ще прати данъчните, и агенция за контрола за качество и количество..... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Щом вече и кафе машините ги щрапосаха с модеми с интернет връзка,правете си извода. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                                Fiat palio 1.7td

                                Коментар

                                Working...
                                X