Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Jimy & едит: конвенционалните дизели загряват поне два пъти по-бързо от комънрейлите[/quote]Вярно е, предкамерните дизели по-бързо загряват, щом на3-тия км почва леко да се усеща топлото,приусловие че на място роботи до минута, и чак тогава потеглям.
    Fiat palio 1.7td

    Коментар


      dobrujanetza написа:
      Jimy написа:
      Аз не искам да влизам в спор! Моите доводи са в резултат на практически опит с двигател JTD105 в браво.Твоят опит как е придобит?
      Е па Евро3 маторя няма загряване на място.
      Е па пуснете си ЕГР-а и ще загрявате. Работа на място около 2мин. докато отворя/затворя вратите... вътрешна циркулация и вентилатор на първа степен за 3-4км достигам 50*С при съвсем нормално каране. Радиатора на парното ми е нов и при тези 50*С вентилатора тръгва вече на 4-та степен и започва да си духа съвсем нормално.

      Коментар


        Така е, зимата с ЕГР се стопля една идея по-бързо
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Ровъра (2.0 ТД) чисто градско не съм го виждал над 8 (с изключение на един път с една гааадна нафта, но това е изключение) зима и лете, а минимума е бил 6.2. Обаче Темпрата (1.9 ТД) нещо ме тормози с 8+, миналата седмица даде над 9, а тази със снеговете и якото буксуване ще мине 13-14 ... Аз ли съм проблемен или нещо да и гледам на тая кола? Уж всичко сменено, пък ... И двете се карат нормално - с често усещане на турбото, дето се вика

          Коментар


            Chefo77 написа:
            Ровъра (2.0 ТД) чисто градско не съм го виждал над 8 (с изключение на един път с една гааадна нафта, но това е изключение) зима и лете, а минимума е бил 6.2. Обаче Темпрата (1.9 ТД) нещо ме тормози с 8+, миналата седмица даде над 9, а тази със снеговете и якото буксуване ще мине 13-14 ... Аз ли съм проблемен или нещо да и гледам на тая кола? Уж всичко сменено, пък ... И двете се карат нормално - с често усещане на турбото, дето се вика
            и моята е 1.9ТД 100 лятото е към 7.5/8 зимата горе долу с 1л отгоре градско извън града най много ми е падала на 4.6 ама това се случи един път каране с 90км и без клима каране с 120-140км и клима даде 6.5л/100кми според мен като искаме по икономични коли трябва да си вземем нови за тези 15 годишни мисля че е нормален разхода

            Коментар


              Не знам как карате, аз чисто градско дизел под 10 не съм свалял.Средната скорост обикновено е 14км/чЗиме - лете - разликата е 1л. това е печка все пак, не бензинка.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                как караме лично аз гледам да не дигам над 2000об като ги стигна и сменям предавка при мен средната скорост е от 30-60км/ч и както казваш разликата е 1л вече зависи и от карането може и 2-2.5л

                Коментар


                  emzo написа:
                  Не знам как карате, аз чисто градско дизел под 10 не съм свалял.Средната скорост обикновено е 14км/чЗиме - лете - разликата е 1л. това е печка все пак, не бензинка.
                  Иха-а-а, това за бензинова кола ли става дума -или за дизел.Ако е дизел нещо множко ми се струва.
                  Fiat palio 1.7td

                  Коментар


                    Дизелова естествено.Бензина е над 14 :D
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      emzo написа:
                      Не знам как карате, аз чисто градско дизел под 10 не съм свалял.Средната скорост обикновено е 14км/чЗиме - лете - разликата е 1л. това е печка все пак, не бензинка.
                      На мен ми дава към 6 зимата и ми се вижда много, средна скорост 22 км.А за егр значи е по добре да го закача зимата? Че наистина по трудно сгрява, за 7-8 км с пуснато парно едвам дига 65 градуса, а радиатора отвън е леден.И без това няма абсолютно никаква разлика при мен дали е откачен/ закачен.
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        Шлепа гори в момента (пред 10 дена засичане) 9,5/100 градско (най-гадното късо разстояние 2км.)Това е след сменен дебитомер. Миналата зима под 10/100 не падна. Да не казвам, че по едно време на -25 и към 11/100 отиваше.Колата е активната от подписа.
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          infineon написа:
                          emzo написа:
                          Не знам как карате, аз чисто градско дизел под 10 не съм свалял.Средната скорост обикновено е 14км/чЗиме - лете - разликата е 1л. това е печка все пак, не бензинка.
                          На мен ми дава към 6 зимата и ми се вижда много, средна скорост 22 км.А за егр значи е по добре да го закача зимата? Че наистина по трудно сгрява, за 7-8 км с пуснато парно едвам дига 65 градуса, а радиатора отвън е леден.И без това няма абсолютно никаква разлика при мен дали е откачен/ закачен.
                          Това ти е средната скорост около показанието на книгата. Демек абсолютно нормално.Ако искаш да се сравняваш със средната скорост на Емо, то тогава Пунтото ще ти гори около 8, поне.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            В момента и аз съм около 10/100... С буксуване в снега и т.н.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              Аз от кога казвам като се дава разход да се дава и средна скорост.Не може майните да ми пердашат на 5та в града с 70-80 по 10-15км пробег и да се хвалят на 6/100 градско , да дойдат в Зарата да ги видя, де ще щъкат с 70-80 повече от 3км Нищо лично към Майните, пичове са p.s. не ми се мисли в малките градове, сигурно ще удрям 13-14/100
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                emzo написа:
                                Аз от кога казвам като се дава разход да се дава и средна скорост.Не може майните да ми пердашат на 5та в града с 70-80 по 10-15км пробег и да се хвалят на 6/100 градско , да дойдат в Зарата да ги видя, де ще щъкат с 70-80 повече от 3км Нищо лично към Майните, пичове са p.s. не ми се мисли в малките градове, сигурно ще удрям 13-14/100
                                Може би тук е момента да кажа ( мисля, че съм го споделял), че всъщност моите кратки разстояния са единствено и само по околовръстно движение, където имам два ненатоварени светофара, които не познават червената или зелената вълна. Ако ме пусне единия другия ще ме спре и обратно...Нека не съм коректив за градско каране с множество спирания, потегляния и прочие забавящи ме субективизми.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X