Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Падна ми разхода, да. Около кило и половина като се захлади - не се ползва климатика. Иначе този месец съм минал 1320км с гориво за 240лв, което е около 7/100. Което включва едно ходене от Хасково до Търново, едно ходене до София и едно ходене до Сливен. Което прави 340+450+260= 1050км дълъг път и почти 300км градско. Бива. На дълго по магистралата около 6,5, по нормален път 5,5-6. Градското ми е около 8/100 в момента, лятото - 10/100 заради климатика.Лошото е че месеца е само пресполовен... Както съм я подкарал - ще идат 4стотака за нафта тоя месец. А ТОВА е страшно много.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      Честно казано от както смених бензиностанцията и аз забелязвам по-нисък разход - зареждам на ЕКО. На последното засичане даде 7,5 - 8 като имам 110 градско, 30 извънградско. Няколко пъти зареждам на Shell и OMV и ми дава около 1-1,5литра отгоре.
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        по компа показва 7.8л/100км от как стана студено...значи около 8...ама си понакарвам...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          kiselo написа:
          по компа показва 7.8л/100км от как стана студено...значи около 8...ама си понакарвам...
          И аз зимата съм на 8л/100км, че и над 8л.
          Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

          Коментар


            Според мене проблема идва от бавното загряване зимата на дизелите... Мойта има ГТ брони влиза адски много въздух и още по трудно става Ако се оправят подгревните свещи на антифриза може би ще си дойде на място разхода :D Би трябвало да гори по малко зимата по простата причина, че въздуха, който влиза в мотора е по студен, има повече кислород и така върви малко повече Незнам как са бензиностанциите по другите градове но аз в Бургас най близко ми идва ОМВ и мисля, че нафтата от там е най голям ташак. Най добри впечатления от Diesel V-power
            Punto JTD
            http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

            Коментар


              jimi69 ако минаваш градско по 130-140 км. зимата с 20 лв или това прави 5,5л./100км. ти си супер :D Аз лятото не мога да постигна такъв разход в града, като карам по 3 км. сутрин и вечер. Лятото разхода ми е 7/100, а зимата..., но пък си стоя доста често на топло докато чакам някой и не гася.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                jimi69 написа:
                Според мене проблема идва от бавното загряване зимата на дизелите... Мойта има ГТ брони влиза адски много въздух и още по трудно става Ако се оправят подгревните свещи на антифриза може би ще си дойде на място разхода :D Би трябвало да гори по малко зимата по простата причина, че въздуха, който влиза в мотора е по студен, има повече кислород и така върви малко повече Незнам как са бензиностанциите по другите градове но аз в Бургас най близко ми идва ОМВ и мисля, че нафтата от там е най голям ташак. Най добри впечатления от Diesel V-power
                Пробвай Петрол-ската. На моето ЖТД му идва добре. Служебните също от там си ги пълним...Аз пък ще "вкусам" на Шела.По темата: Сутрин карам 5 км., вечер 5 км. От как застуди - паля сутрин и размразявам. По груби сметки вече съм около 8-9 литра на 100 км - градско.В Бургас температурите не са падали под -6 градуса. За сега. На късите разстояния колата не достига оптимален температурен режим...Вредно е за нея, но пък да не е ставала кола ...Вредно е и за джоба ми, но ще премълча. :P
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  130-140 от лампа до лампа на резервата горе долу ги засичам знам , че на борда показва повече , като е градско но пък ако е 5.5 ще е супер, трябва да напълня резеорвара да видя ntodorov тая сутрин в бургас в 7 часа бяха -8 градуса, аз ако карам само в бургас добре, но проблема е , че живея в кв. Банево и тука над 3та скорост не се включва иначе в бургас колата гори 1-2 литра по малко от колкото тука
                  Punto JTD
                  http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                  Коментар


                    с 30л минах 460км смесен разходПловдив-Краище-Банско-Краище-Пловдив през Юндола където на отиване имаше много гъста мъгла и повече от 3-та не карах на връщане беше пак същото само че с сняг там даже преобладаваше 2-ра,имам и към 150км въртене из Пловдив(влизат в тези 460км)

                    Коментар


                      500km градско каране , само сутрин и вечер по 4 км ,отиване на работа и връщане по компа 6,8 лт , а по помпата на бензиностанцията 7 лт за 500км 35 лт гориво
                      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                      ESP ASR CC HH MSR 6AB

                      Коментар


                        pixelbs написа:
                        500km градско каране , само сутрин и вечер по 4 км ,отиване на работа и връщане по компа 6,8 лт , а по помпата на бензиностанцията 7 лт за 500км 35 лт гориво
                        Дори и сега в студа ? Ако ли да. Колата ти е злато. Аз да направя лек ъпгрейд - Този път замерих малко по - акуратно ( акуратно, акуратно, колко пък да е точно, ама...)За 5 км. - сутрин и 5 км. вечер - с много работа на място ( размразяване и прочие), колата ми е изпила приблизително 8,2 литра нафта за 100 км.ПС: Лятото си е лято. Климатика не ме събаряше толкова. Рядко прехвърлях 6 литра по същия този маршрут.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          ntodorov написа:
                          pixelbs написа:
                          500km градско каране , само сутрин и вечер по 4 км ,отиване на работа и връщане по компа 6,8 лт , а по помпата на бензиностанцията 7 лт за 500км 35 лт гориво
                          Дори и сега в студа ? Ако ли да. Колата ти е злато. Аз да направя лек ъпгрейд - Този път замерих малко по - акуратно ( акуратно, акуратно, колко пък да е точно, ама...)За 5 км. - сутрин и 5 км. вечер - с много работа на място ( размразяване и прочие), колата ми е изпила приблизително 8,2 литра нафта за 100 км.ПС: Лятото си е лято. Климатика не ме събаряше толкова. Рядко прехвърлях 6 литра по същия този маршрут.
                          за 1,9 мотор ,разхода ти е нормален и то при тези студове ,
                          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                          ESP ASR CC HH MSR 6AB

                          Коментар


                            Ренде Лагуна 2,2 дциградско, кратки разстояния, служебна - 13/100 стигна по комп.Обаче загрява по-бързо от Стило като и гледам показането на антифриза.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              emzo написа:
                              Ренде Лагуна 2,2 дциградско, кратки разстояния, служебна - 13/100 стигна по комп.Обаче загрява по-бързо от Стило като и гледам показането на антифриза.
                              Aми аз викам да не рева тогава. :P
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                Колеги и мойто гори като невиждало 50 км градско и 100 извън градско като не съм го зобил до към 2000оборота най-много 2500 не повече и ми изгори 10 литра а пък с един пълен резервуар само на дълго минах около 970 км и всички навсякъде ме минават и псуват как мога да му сваля разхода на тоя Зил Говорим за Fiat Bravo 1.9 JTD 2000год

                                Коментар

                                Working...
                                X