Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    xaerial написа:
    София - Солун - Сарти и обратно (с обиколка на полуострова) - общо 950км, 4.5/100, на климатик, трима души и багаж догоре; по магистралите 120-140, по останалите пътища 90-110, с изключение на планинското в Ситония. В края на трипа бях на една чертичка гориво. Такъв добър разход предвид товара и разнообразния терен не бях докарвал досега, супер доволен съм от Стилото
    Къде ги тия магистрали. Има минимален участък по целия път, в който ограничението е 120 и той е в Гърция. Разхода по борд ли е или пълно-пълно.По почти същя маршрут с малко повече обикаляне по полуострова и 2-ма човека съм постигал 4,9 по борд и по колонка, но през по-голямата част от пътуването без климатик.Същия маршрут, но с обикаляне и на Тасос и на полуострова и 4ри човека с климатик бях на 5,5. Всичко това с доста икономично каране, макар че от време на време беше с пълна газ, че не мога да се стърпя И да не съм много офф ето и след 14000км с Аудито какви са ми постиженията. Всеки път колата се пълни до горе и се засича.Карането е граско в София, извънградско и магистрално. Разхода ми се върти винаги между 5 и 6л/100км:Интересното е че и борда показва почти всеки път точно или максимум с разлика от 0.2л/100кмhttp://www.spritmonitor.de/en/detail/503549.html
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    Коментар


      Хайде и от мен едно извънградско каране.Разходка до черноморието.В крайна сметка разхода излезе 6.02л/100км със средна скорост от точно 87км/ч за целия преход
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        BO написа:
        Хайде и от мен едно извънградско каране.Разходка до черноморието.В крайна сметка разхода излезе 6.02л/100км със средна скорост от точно 87км/ч за целия преход
        Така съм съгласен вече!Както казах няколко страници назад - при мен - 6,5 със средна скорост около 95...А па и ти гледаш да докараш добри показатели и вероятно не пускаш климатика
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          @Geraka: пълно-пълно го засякох от Сф до един ШЕЛ преди Кулата, където долях 6л. Иначе по комп си засичам обикновено, смятам че показва вярно уж. А колкото до магистралите - тази в Гърция имам предвид

          Коментар


            Дъщерята ме изуми. Направи 500км на бравата 1,9жтд от профила ми и като отидох да я допълня на бензиностанцията не можа да събере 21 литра. Колата я зареждам само аз. Явно кроткото каране е за поощряване :D .
            Ситроен Ксантия HDI-110 +++
            Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
            Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

            Коментар


              Нищо чудно - навремето жената с Пунто 2, ама чистия дизел (DS) беше реализирала 27,5км за литър среден разход ( 3,7/100) при едно ходене до Бургас ( отиване и връщане почти без градско ), ама зимата, без климатици, с каране 60-80км/ч... Както тя се изрази - ’Всички ме изпреварваха" ПОсле се изучи и разхода на колата й скочи драстично Радвай се че дъщеря ти е докарала такъв разход - значи кара бавно!
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                Eто при мен как е.Това е със скорост 130-150 със 7 човека и 300кг.багаж.
                Прикачени файлове
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  Извън градско - 4,2 / градско 5,2
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 2002
                  Fiat Linea 1.3 Mjet 2008
                  Fiat Bravo 1.6i 2000

                  Коментар


                    MartoModev написа:
                    Eто при мен как е.Това е със скорост 130-150 със 7 човека и 300кг.багаж.
                    Демек натоварил си 800 кг в колата, караш със 130-150 и тя харчи 3.8/100 ? В продължение на колко км е така? По кой маршрут точно е направено засичането? След това какво показа реалността на нафтоколонката?

                    Коментар


                      MartoModev написа:
                      Eто при мен как е.Това е със скорост 130-150 със 7 човека и 300кг.багаж.
                      Е затова казвам че мошенничите!
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        ogi28b написа:
                        MartoModev написа:
                        Eто при мен как е.Това е със скорост 130-150 със 7 човека и 300кг.багаж.
                        Демек натоварил си 800 кг в колата, караш със 130-150 и тя харчи 3.8/100 ? В продължение на колко км е така? По кой маршрут точно е направено засичането? След това какво показа реалността на нафтоколонката?
                        Маршрута е Люлин-Младост.Само в пиковите часове
                        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                        Коментар


                          900 km по автомагистрала в колата 5 души и климатик постоянно включен среден разход 5,3 лт от 120кмч надолу не съм падал , на някои участъци до 160 кмч особенно по изкачванията ,
                          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                          ESP ASR CC HH MSR 6AB

                          Коментар


                            до морето и обратно 885км с точно 60л това е пълно-пълно което прави 6.8/100 това е с 4 човека с около 140 постоядно без населените места разбира се
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              До Черноморец и обратно/пълно-пълно/.544 км.с 27 л.дизел-кво да искам повече.
                              PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                              Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                              Коментар


                                Бурса-İзмир-Мармарис-Фетхие-Бурдур-Бурса 1500 км 5.4 лт/100 фулл климатик натоварена кола с и Бурдур-Бурса 450 км засечено 4.8/100 87 км средна скорост ...
                                petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                                http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                                Коментар

                                Working...
                                X