Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Re: Как карате дизелите си? Колко ви горят?

    А аз на мойто JTD немога да му фана изобщо разхода ту 10 ту 12 и изобщо тоя поплавък с прай кво си иска
    Fiat Bravo 1.9 JTD

    Коментар


      Ти ако разчиташ на този поплавък да си засечеш разхода все едно да чакаш от вратите да се разперят криле.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        Е и аз да споделя, верно че става въпрос за Ланча Капа /ма то си е видоизменен Фиат/, та както казах колата е Ланча Капа 2.4 JTD 136 магарета:дълго /скорост 90-140/ 6-6.2/100градско /предимно спокойно каране/ 9-9.5/100
        Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
        Uno 75 1.5i.e.8V 88`

        Коментар


          Аз не разчитам на него просто отбелязвам че си прави каквото си иска и друго ми е странно,доколото знам резервара побира 60л като му сипя 20 полавъка отива точно в средата а преди зареждане стрелката на полавъка е в червената зона така да се рече пред изгасване...остава варианта че като е в червеното има около 7-8 л а това ми се струва малко невъзможно
          Fiat Bravo 1.9 JTD

          Коментар


            Мареята ми харчи 10-11 литра на 100км градско?!?!?! Това нормално ли е ? Става въпрос за 1.9жтд 110кс. Засичам е вече няколко пъти като пълня до горе. Кои работи да и погледна ??? Скоро смених горивен и въздушен филтър но ми направи впечетление, че кутията на въздушния филтър счупена и може да взима въздух от повече места. Казаха ми, че дебитометара играел основна роля при разхода на този двигател. Колеги дайте някакви идеи. Благодаря!
            Fiat Marea 1.9JTD 110

            Коментар


              10-11 определено си е много.Аз със ТД 100 двигатела с много работа на място едвам съм я докарвал до 9 градско и то 1-2 пъти за 50000 км.Наистина потърси причината която най вероятно е някъде по датчиците подаващи сигнал на компа ,а може и дебитомер да е.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                Tornado написа:
                10-11 определено си е много.Аз със ТД 100 двигатела с много работа на място едвам съм я докарвал до 9 градско и то 1-2 пъти за 50000 км.Наистина потърси причината която най вероятно е някъде по датчиците подаващи сигнал на компа ,а може и дебитомер да е.
                Добре но не знам изобщо къде са тези датчици за които говориш. Знам каде се намира дебитомера но как да разбера дали работи. В Кърджали всички така наречени майстори ми е писнало от тях и не искъм да се занимавам... когато споделля за тия работи се чуват само отзиви от сорта "друг път пак си вземи фиат" или пък "що не взе нещо немско бе човек". Ако трябва нещо да снимам и да съдействам за вашата помощ нп! Поздрави от Кърджали
                Fiat Marea 1.9JTD 110

                Коментар


                  Айде някой да се изкаже компетентно. Значи аз само 6-7 пъти съм пълнил догоре, незнам що всеки ден наливам ту по 10-20 лева. Зареждам и стрелката стой точно посредата, колата е на абсолютно равно. Може ли да се засече така разхода ако се кара точно докато светне лампата. Това са 23 литра точно! Слагам 300-400гр отклонение. Или това е безкрайно невярно?
                  Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                  Коментар


                    Незнам колега аз просто немога да и фана края на мойта а това поплавъче как лъже само.... .
                    Fiat Bravo 1.9 JTD

                    Коментар


                      nanio написа:
                      Айде някой да се изкаже компетентно. Значи аз само 6-7 пъти съм пълнил догоре, незнам що всеки ден наливам ту по 10-20 лева. Зареждам и стрелката стой точно посредата, колата е на абсолютно равно. Може ли да се засече така разхода ако се кара точно докато светне лампата. Това са 23 литра точно! Слагам 300-400гр отклонение. Или това е безкрайно невярно?
                      Правилно си се ориентирал абсолютно неверен начин.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        То сигурно затова ми дава такъв висок разход. Аз я карам колкото се може по-полека тя ми дава колкото се може по-висок разход
                        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                        Коментар


                          Реших си проблема с разхода. Свалих и разглобих дебитомера който беше целия черен от мръсотии. Сложих го в кореселин 10 минути след което с една малка четка го почистих хубаво заедно със мрежичките които са към него. Премерихме го с мултицет и показваше стойности от които решихме, че работи иначе ги нямаше никви. Докато се занимавахме с колегата мина един комшия които кара същата марея 1.9 жтд 110. Повартя се докато работеше двигателя колата и ми заяви, че не загравя достатъчно. Врътнахме се с колите и остановихме, че термостата не работи. Намерих го ... най скъпия от всички модели - 126лв заедно с някъ’в датчик. Сменихме го мноооооого трудно. Заредих до капачка и 54км градско агресивно каране винаги над 2000 оборота...колата загря нормално и заби стрелката на 90 градуса. Пак до капачка хвана 3,80 литра. Единствената загуба е, че явно демотомера влезна в нормална работа и сега колата върви по-малко но е икономична което е по-важното Сега ще плащам 6-7лв по малко на всеки 100 километра и ше избия ремонтите Поздрави!!!
                          Fiat Marea 1.9JTD 110

                          Коментар


                            Скоро ще сменяш дебитомер, почи тъм убеден че си му еб..ал мамата! Иначе термостата е бил виновника за разхода - не дебитомера!
                            Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                            Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                            Коментар


                              Crusader написа:
                              Скоро ще сменяш дебитомер, почи тъм убеден че си му еб..ал мамата! Иначе термостата е бил виновника за разхода - не дебитомера!
                              Ми тоя комшия направил същата процедура и си кара вече 2 години. В какво се съмняваш? Кореселина ли? Незнам тая джаджа дето уж мери е метална...
                              Fiat Marea 1.9JTD 110

                              Коментар


                                Напоследък карам доста леко и спокойно. Често ми се случва да карам на 1000оборота Като сменям скоростите, по високата скорост ми връща често оборотомера до 1000 оборота.Иначе стандартно ако не бързам карам около 1600-1700 оборота и сменям. Оп на 1000-1200 пада и пак така нагоре с 10% натиснат педала на газта Ако бързам на около 2500 сменям.Ако бягам, сменям на 4000 много ясно
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X