Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    http://www.ekip7.bg/index.php?option...3&Itemid=1Та е тази ИФА се обърнала в нивата!Да не е от бързане?
    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

    Коментар


      Наистина кофти случка. Но това би могло да се случи и с някое Део Матиз, Тико, Пунто, всяка друга кола. Да не забравяме че най важния фактор на пътя е оня с волана, във всички аспекти.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        Основния фактор е бързото каране според др.Коцев. :D
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          Yavor написа:
          betuk написа:
          коцев написа:
          От 1ви май до вчера съм изминал тия километри с тоя среден разход. :D :D
          Градский :D как го постигаш, аз в тоя град около 6 л варирам, като 180-190 км са два пъти до село и до Плевен .Останалите 140-150 са в града - с 20,5 литра от Лукойла......
          После ревете като ви се запекат геометрийте на турбаланчовците...
          Ха-Ха , моята е права турбина Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 ,аз съм най-обикнооовен дизееел, само турбото го оставих да работи, всичко друго свързано с екологията съм го махнал. Нямам мафове, рейки, екута и прочие....
          Fiat palio 1.7td

          Коментар


            [quote="коцев" Аз като отида да зареждам и махна капачката ,първо с една четка обирам паяжината в гърловината дето се събрала там ,та да не отиде в резервоара . [/quote] С този лаф изби рибата в осъма
            Fiat palio 1.7td

            Коментар


              Мъ то си е истина бре .
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                моята кочина както и да я карам извънградско си гори от 5,2 до 5,5, никога не съм гонил икономия, ако опра дотам ще си взема скутер и готово. Във Варна ми лапа 7 до 8 градско. Среден разход за 5400км се е ковнал на 5,8.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  pakumba написа:
                  моята кочина както и да я карам извънградско си гори от 5,2 до 5,5, никога не съм гонил икономия, ако опра дотам ще си взема скутер и готово. Във Варна ми лапа 7 до 8 градско. Среден разход за 5400км се е ковнал на 5,8.
                  Абе явно доста уекинко караш за такъв разход на 2,4...При мене ще е с поне 3 кила нагоре на градско и две на дълго
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    ilko-gd написа:
                    Да не говорим колко им лъжат компютрите
                    мани бЕгай... моя лъже с близо литър на 100 км. при 1800 км. пробег... и гадината ми показва 6.6 разход, а по колонка 5.6 дагое...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      Yavor написа:
                      pakumba написа:
                      моята кочина както и да я карам извънградско си гори от 5,2 до 5,5, никога не съм гонил икономия, ако опра дотам ще си взема скутер и готово. Във Варна ми лапа 7 до 8 градско. Среден разход за 5400км се е ковнал на 5,8.
                      Абе явно доста уекинко караш за такъв разход на 2,4...При мене ще е с поне 3 кила нагоре на градско и две на дълго
                      Продава се либрата- 9 бона:D За в града не мога кажа нищо, извънградско за редовния ми преход от 460 км обикновено средната скорост по тъмно ми е 87-91, а по светло с 2-3 км отгоре, по борд разбира се, не на око. Преди време си правих експеримент и взех Плвд-Сф на темпомат на 160, освен в тунела. Накрая средната скорост излезе само 135 км, разхода 7,3 /борда ми е точен/. Прави ми впечатление, че резките ускорения почти не се отразяват на разхода, многото изпреварвания вдигат нищожно.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        Yavor написа:
                        pakumba написа:
                        моята кочина както и да я карам извънградско си гори от 5,2 до 5,5, никога не съм гонил икономия, ако опра дотам ще си взема скутер и готово. Във Варна ми лапа 7 до 8 градско. Среден разход за 5400км се е ковнал на 5,8.
                        Абе явно доста уекинко караш за такъв разход на 2,4...При мене ще е с поне 3 кила нагоре на градско и две на дълго
                        Явно трябва да помислиш за нови обувки ... по-леки И аз де ... рекорда ми е 5,7 ... ооообаче ме изядоха мухите и ме изпреварваха ТИР-овете ... е*ем ти разхода, аз тази кола съм я взел да бяга
                        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                        Коментар


                          avvasilev написа:
                          Yavor написа:
                          pakumba написа:
                          моята кочина както и да я карам извънградско си гори от 5,2 до 5,5, никога не съм гонил икономия, ако опра дотам ще си взема скутер и готово. Във Варна ми лапа 7 до 8 градско. Среден разход за 5400км се е ковнал на 5,8.
                          Абе явно доста уекинко караш за такъв разход на 2,4...При мене ще е с поне 3 кила нагоре на градско и две на дълго
                          Явно трябва да помислиш за нови обувки ... по-леки И аз де ... рекорда ми е 5,7 ... ооообаче ме изядоха мухите и ме изпреварваха ТИР-овете ... е*ем ти разхода, аз тази кола съм я взел да бяга
                          Е те тоя клип вече съм го пускал:http://www.youtube.com/watch?v=_B55J...feature=plcpИ аз имам рекорди в ниския разход Ама душата ми излезе А ето тука имам едно клипче на което съм карал бързо, но премерено, през нощта, много по магистрала.Средна скорост - 110км/ч, разход - 5,6 по борд, реални - 6,2-6,3http://www.youtube.com/watch?v=oOlogL1PZXsГледайте показанията на Трип Б, защото големия трип включва 2 км от предния ден - от бензиностанцията до вкъщи.Средната скорост много бързо пада, дори само за едно намаляне.Реално тези 110км/ч включват излизане от Хасково, каране по пътя за Пловдив с 120-130 и намаляне в селата на 70-80, твърдо каране по магистралата с около 150, а на едно място и проба за максимална скорост - около 210 вдигна и се шубелясах - почна да фърля горящи сажди отзад, като печка на въглища нашпорена яко Явно я продухах Самото клипче е снимано на влизане в София, на първия светофар, някъде около 5,45 сутринта.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            Yavor написа:
                            avvasilev написа:
                            Yavor написа:
                            pakumba написа:
                            моята кочина както и да я карам извънградско си гори от 5,2 до 5,5, никога не съм гонил икономия, ако опра дотам ще си взема скутер и готово. Във Варна ми лапа 7 до 8 градско. Среден разход за 5400км се е ковнал на 5,8.
                            Абе явно доста уекинко караш за такъв разход на 2,4...При мене ще е с поне 3 кила нагоре на градско и две на дълго
                            Явно трябва да помислиш за нови обувки ... по-леки И аз де ... рекорда ми е 5,7 ... ооообаче ме изядоха мухите и ме изпреварваха ТИР-овете ... е*ем ти разхода, аз тази кола съм я взел да бяга
                            Е те тоя клип вече съм го пускал:http://www.youtube.com/watch?v=_B55J...feature=plcpИ аз имам рекорди в ниския разход Ама душата ми излезе А ето тука имам едно клипче на което съм карал бързо, но премерено, през нощта, много по магистрала.Средна скорост - 110км/ч, разход - 5,6 по борд, реални - 6,2-6,3http://www.youtube.com/watch?v=oOlogL1PZXsГледайте показанията на Трип Б, защото големия трип включва 2 км от предния ден - от бензиностанцията до вкъщи.Средната скорост много бързо пада, дори само за едно намаляне.Реално тези 110км/ч включват излизане от Хасково, каране по пътя за Пловдив с 120-130 и намаляне в селата на 70-80, твърдо каране по магистралата с около 150, а на едно място и проба за максимална скорост - около 210 вдигна и се шубелясах - почна да фърля горящи сажди отзад, като печка на въглища нашпорена яко Явно я продухах Самото клипче е снимано на влизане в София, на първия светофар, някъде около 5,45 сутринта.
                            2 снимки от вчера, пропаганда за Явор, да види, че 2,4 не гори повече /поне не чуствително/ от 1,9 Едната е междинна, някъде около Ловеч, начална точка Варна, около 80 км магистрала /така викат на картофената нива там/http://pakumba.snimka.bg/automobiles/zadno-ok.659283.27820536 размазана, че е в движение, но горе долу се вижда 95,7 средна и 5,7 разход- клима на 100%Втората е вече на крайна точка, още 40 км магистрала, климата я изключих по едно време:http://pakumba.snimka.bg/automobiles...твеното слабо звено в системата ми е, че не съм засичал дали борда е верен, но Боби ми е казвал, че многократно го е сравнявал и на 6 000 км давал разлика 0.1 в показанията по борд и пълни резервоари.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              Ама аз не пропагандирам че 2,4 гори много!Аз ЗНАМ че гори 200-300мл повече от 1,9 при леко каране. При настъпване разликата ще е осезаема обаче. Щом в моите режими на каране имам около 6,2-3/100 на дълго и около 10/100 на градско, ако бях с 2,4 вероятно щяха да са 6,5-7 и 11-12 съответно. Това имам предвид.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар


                                Yavor написа:
                                Ама аз не пропагандирам че 2,4 гори много!Аз ЗНАМ че гори 200-300мл повече от 1,9 при леко каране. При настъпване разликата ще е осезаема обаче. Щом в моите режими на каране имам около 6,2-3/100 на дълго и около 10/100 на градско, ако бях с 2,4 вероятно щяха да са 6,5-7 и 11-12 съответно. Това имам предвид.
                                Сам разбираш че храниш 1 гърло повече :D.
                                Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                                Коментар

                                Working...
                                X