Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    По магистрала България - Люксембург 5,25 л./100 км. До заредих колата на " Петрол " преди Калотина и след това чак в началото на Австрия , това са 1100 км. резервата още не ми беше светнала. Колата пълна до тавана с какво ли не , 2-ма човека и бебе . Във Сърбия съм карал с 80 - 90 където може , а по магистралите 120-130 и много рядко при изпреварвания 140 - 150 км. Градско си гори 8-9 л./100 км. зависи как е настъпвам на старта , но повече от 50-60 не вдигам защото има камери навсякъде.Колата е от подписа ! Rayo къде си в Люксембург , можем да направим едно събиране на клуба :D
    Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
    Škoda Fabia / 1.9 TDI /

    Коментар


      :DНа драго сърце, изпратих ти ЛС с координати. Не е токова голям светът !
      Тойота Приус

      Коментар


        Аз съм със пунто 1.9жтд и ми харчи към 9.7 ма си карам харабията немога да не и изцеда душицата
        PUNTO

        Коментар


          Передното разочарование- 266км градско каране в софия(в задръствания) и без много жалене, с добавка хелиус дизел изминати с 31 литра нафта, което прави разход 11,6. Вече не ми прави впечетление големия разход понеже е постоянен, а очаквах доста по-малко.
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            абе незнам какви горят толкова тея коли?Моята Мареа с прецакан термостат(не загрява) ми гори градско 8/100км., а едва ли карате като мене пп...миналия ден се гоним с една алфа 156 ама явно беше 2.4JTD щото до 140км седя на растояние и вече след това ме настигна и изпревари.Иначе на вяка скорост до изключване(освен 5-та де) и гори 8 средно с такова каране и по-нормално!
            >>JDM<<

            Коментар


              и аз съм с развален термостат и ми дава различен разход всеки път, от 7,5 до 9,5 - независимо от карането...е като карам по-рязко, пръв на светофара да речем е в горната граница, най-често и харчи около 8,5между другото, мяйстор ми каза, че термостата няма голяма връзка с разхода, макс 100-200мл
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                Разпръсквачите на дюзите са едни от големите виновници за големия разход.Много сме писали по този въпрос. Прегледайте си ги, за да неподминавате 10 л/100 км градско. Въпреки, че това за София е добър разход. На мен ми е стигало и 12-13 л, но само аз си знам как съм карал.

                Коментар


                  doofiat написа:
                  Разпръсквачите на дюзите са едни от големите виновници за големия разход.Много сме писали по този въпрос. Прегледайте си ги, за да неподминавате 10 л/100 км градско. Въпреки, че това за София е добър разход. На мен ми е стигало и 12-13 л, но само аз си знам как съм карал.
                  Добре да кажем че разпръсквачите ми са за смяна, някой има ли на идея какви пари ще излезе ремонта?
                  Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                  Коментар


                    Geraka написа:
                    doofiat написа:
                    Разпръсквачите на дюзите са едни от големите виновници за големия разход.Много сме писали по този въпрос. Прегледайте си ги, за да неподминавате 10 л/100 км градско. Въпреки, че това за София е добър разход. На мен ми е стигало и 12-13 л, но само аз си знам как съм карал.
                    Добре да кажем че разпръсквачите ми са за смяна, някой има ли на идея какви пари ще излезе ремонта?
                    По около 50 лв за един разпръсквач + смяната е около 250 лв общо.

                    Коментар


                      Също така колата ми пуши доста, когато се настъпи, а и при първо палене сутрин, иначе в сстуда си пали от първия път без проблеми.Друго което съм забелязъл е, че когато е на празен ход и при леко подаване на газ до около 1300-1400 оборота при падането на оборотите излиза доста синьо-сив пушек.Може ли проблема отново да е свързан с разпръсквачите. Другата причина за пушека може да е дебитометър, но доколкото съм чел по форума, ако дебитометъра е за смяна, колата няма да върви хубаво, а моята ускорява като пушка.
                      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                      Коментар


                        Правило Н1 - Нещо което работи в никакъв случай не се пипа Ако ти гори нормално не я чопли. Винаги някой майстор ще намери какво да ти оправя по колата. Все пак е дизел нормално е да пуши. Преди седмица заредих с няква нафта уж от италия беше бистра и бяла на цвят. Колата ми свали разхода с около 0.5л и отказваше да пуши.
                        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                        Коментар


                          Здравеите колеги аз карам БравоГТ ТД100 предимно в София.Значи сутрин тръгвам за работа в час пик и чакам доста по задръстванията,а вечер се прибирам обикновенно много късно и имам възможност за по голямо настъпване(но с мярка заради камерите).При такова нормално каране не мога да падна под 8-8.5литра градско нафта.Което всъщност си е доста,в сравнение с другата ми кола Астра 1.7д на която повече от 7 градско и да искаш не може да ти изхарчи. Мисля си ,че тия ФИАТОВЕ си харчат доста,което не е нормално за дизелови двигатели(и то сравнително нови)
                          На мъж които знае как да чука винаги ще му отворят

                          Коментар


                            София-Казанлък по Тракия до Пловдив и после през Графа,Баня 15 литра.Разстояние по километраж 245 км скорост средно 120-130.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              Фиатите си горят повече по принцип от др. автомобили, но за сметка на това като го настъпиш знаеш, че ти си човека.Колегата кадето беше писъл по-горе за Астрата, че горяла по-малко искам да го питам:-Има ли разлика във вървенето ба 2-та автомобила?Относно пушенето ... всички фиати пушат(каде от нафта; каде не загряла или с прецакан термостат и тн..)Но синия дим не е никак добре(по принцип това е изгоряло масло)
                              >>JDM<<

                              Коментар


                                Е разбира се ,че има разлика във вървежа.Но все пак ми се струва че харчат повечко от други.Сравнявам моето ТД100 със една А3 1.9 тди 120 коня(с чип) е Бравото дава 8.5 нафта градско а А3 дава 7-7.5 нафта градско а върви ДОСТА повече от бравото.Иначе си абсолютно прав на светофара ако поискаш може да си сигурен ,че ти си човека...............
                                На мъж които знае как да чука винаги ще му отворят

                                Коментар

                                Working...
                                X