Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудно превключване на 2-ра прадавка - Алфа Ромео 159

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудно превключване на 2-ра прадавка - Алфа Ромео 159

    Здравейте вече трета седмица имам Alfa Romeo 159 1.9 JTDm...от самото начало обаче ми прави впечатление, че втора предавка влиза турдно. Под трудно имам в предвид че лоста не влиза мазно има има някакво въпротивление...все едно влиза на две степени. Като включвам предавката по метода на двойния амбриаж проблеми нямам лоста си влиза мазно. Съединителя е мек и си отделя на около 1/3 от хора на педала, не претриса при потегляне. Също забелязвам като карма на дълъг път че при превключване и рязко пускане на съединителя се чува тупкане "туп"..."туп" при всяка смяна на предавките(на 2-ра и на 3-та съм го забелязал). Посъветвайте ми на къде да гледам за проблема...масло на кутията...съединител или някой тампон...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Може и от каре да е.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      Каре ама по-скоро вътрешно си мисля.Иначе нали си наясно, с каква кутия е колата ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Каре ама по-скоро вътрешно си мисля.Иначе нали си наясно, с каква кутия е колата ?
        В какъв смисъл каква е кутията. Нещо необикновено ли има
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          Google за m32 gearbox. И ако някой е сменял маслото, с кво да е, мармалада е почти сигурен.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Google за m32 gearbox. И ако някой е сменял маслото, с кво да е, мармалада е почти сигурен.
            Аха еми кво да направя чуплива била, калпава била, ся кво да правя да се самоубия или да запаля колата...кво ще ме посъветвате. Сменям маслото с такова по каталог и съм му е*ал майката
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #7
              сменяш маслото за твое успокоение и ръчка.21 век сме има части,има и морги,всичко се прави.чупливи били,калпави били,кои са ок че не се сещам да му е..ба ма...та.нема да се плашиш копеле.безавариино ти желая
              198mjet Bravo

              Коментар


                #8
                mitkosoft написа:
                Сменям маслото с такова по каталог и съм му е*ал майката
                Ама никой нищо не те кара,. питаш - казвам ти.А колкото до цитата по-горе, по-скоро ще направиш така мармалада
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  [quote="emzo"]
                  mitkosoft написа:
                  А колкото до цитата по-горе, по-скоро ще направиш така мармалада
                  Е що ще е мармалад като го сменя с такова квото трябва
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                  Коментар


                    #10
                    Защото кутията е калпава и неиздръжлива.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      #11
                      Ако това ще те успокои, и на Черокито кутията е за ремонт, тръгва директно от трета, да не се терзаеш, че си избрал 159ката
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        [quote="mitkosoft"]
                        emzo написа:
                        mitkosoft написа:
                        А колкото до цитата по-горе, по-скоро ще направиш така мармалада
                        Е що ще е мармалад като го сменя с такова квото трябва
                        Щото някои неща не стават само с четене по форуми, трябва и практика.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          [quote="emzo"]
                          mitkosoft написа:
                          emzo написа:
                          mitkosoft написа:
                          А колкото до цитата по-горе, по-скоро ще направиш така мармалада
                          Е що ще е мармалад като го сменя с такова квото трябва
                          Щото някои неща не стават само с четене по форуми, трябва и практика.
                          Извинете господин Практика. Явно много кутии на 159 сте ремонтирали. Предполагам впредвид големият ви трудов стаж кутиите които сте правили на 159 са над 10-15 хиляди.А сега сериозно. Предполагам, че чувал за 1-2 случая в които "чипосани" Алфи са си хвърлили кутиите.
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                          Коментар


                            #14
                            Що с такъв тон,бе, колега? Във форума има достатъчно информация за тази кутия, не се влага само в Алфа 159, и като цяло си е проблемна и без чипосване. Защо се почувства засегнат, идея си нямам.
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар


                              #15
                              Е що с такъв тон, щото бате ми писна тва било проблемно онова било...не само за Алфа ами за всички марки. Първо какво означава проблемно, второ - каква е концентрацията на проблемни коли сред булшинството такива. Поради каква причина е проблемно - дали поради идиотско каране, поради "чипосване" или поради някаква случайност като редовно прехъркване на скоростите. Никъде не се уточнава каква е причината просто е проблеман и тва е...То по тая логика двигателите с вътрешно горене са много проблемни щото някои си късат ангренажния ремък.
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                              Коментар

                              Working...
                              X