Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Затапване на EGR на Пунто 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Затапване на EGR на Пунто 1.9JTD

    Здравейте колегиДоста четох из форума относно затапването на егр клапанМоже ли някой който го е направил да каже нещо относно поведението на колата-вървене,пушеци,разходОткъде в Пловдив да се сдобият с такива пластиниМотора е 1,9 JTD -ПунтоРедактирано заглавие.Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Не знам как ще е за пунто, но за стило, наскоро затапен си е 6 отвсякъде.Върви много по-добре, пушеци няма, а разхода сякаш е същия, но в никакъв случай по-голям!Пластината, която сложихме е изрязана от тенекия за мед и за да се сложи лесно е изрязана малко по-голяма отвън, та стърчи малко.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Ето я моята. Понеже беше започнала много да пуши и да набира до 80-100 на 3-та за една лятна ваканция, набързо нарязах една винтова капачка за буркан, да пробвам само, а то взе че заспа Вече месец карам така - върви чудесно (колкото чудесно може да е за тая кола), не пуши въобще, а като я карам на 4-та примерно из града на 1800-2000 оборота разхода поне при мен падна с половинка... но имай предвид, че преди това на тея обороти отзад беше мъгла, явно пружината на EGR-а доста се е скапала. Понеже знам, че тази ламаринка е тънка, преди няколко дни я извадих да видя дали не е прегоряла, а за този месец съм навъртял около 3000 км. Не беше мръднала. Като прегори, ще търся по-добела.
      Прикачени файлове
      Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

      Коментар


        #4
        Прочети тази тема- http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32945 . Но си приготви по-дебела ламарина- капачка от буркан и кен от бира са временно решение.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          На Кромата ми изгоря за няма и година и си поръчах неръждаема от UK. Пристигна за седмица.http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...plate&_sacat=0
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            #6
            егр

            Затапването от двете страни ли се правиМоже ли само вакума и тока да се откачат

            Коментар


              #7
              Достатъчна е една пластина от страната на ЕГР-а. А щом искаш- разкачи вакуума и кабела.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                Аз изрязах пластинката от старо CD за компютър и по точно от капака уникална дебелина е и мн лесно се реже

                Коментар


                  #9
                  Re: Затапяване на EGR на Пунто 1.9JTD

                  Дреков написа:
                  Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiatforum.bg
                  От известно време ме гложди, кво точно означава "затапяване" и как търсачката се справя с това?
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    #10
                    Ако ще го затапвате, го правете с по-дебела пластина... Току що ми изрязаха ето това от 4мм стомана...
                    Прикачени файлове
                    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                    Коментар


                      #11
                      Защо са ти толкоз много, 1 ти стига http://forum.fiat-bg.org/files/stilo_19jtd_egr_626.jpg
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        emzo написа:
                        Защо са ти толкоз много, 1 ти стига http://forum.fiat-bg.org/files/stilo_19jtd_egr_626.jpg
                        Знам, ама пича ме разбрал, че искам по две от всяка планка и ги нарязал... Едната е за изходящия колектор, другата за входящия... Ама ще видим,може само едната да сложа...
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                        Коментар


                          #13
                          Добре де, освен забърсване самият клапан с какво се почиства(нафта,бензин или някакъв специален спрей).

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм ползвал Brake cleaner - не помня марка, сваля мазнотиите много добре. Чистиш и после гледай да не я галиш и ще се чисти сам един вид от напъна

                            Коментар


                              #15
                              А къде се намира този ЕГР на браво 1.9jtd 2001г.

                              Коментар

                              Working...
                              X