Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

fiat punto 1.9JTD Проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    fiat punto 1.9JTD Проблем

    Здравейте колеги имам фиат пунто 2000година 1.9ЖТД но от известно време колата започна да ми прави проблеми и не знам как да я оправя карах я на майстори сменяхме разни работи по нея и пак нищо.Та проблема ми е че ми свети постоянно чека и колата не може да се изфорсира и докато карам не може да набере но след като поработи малко колата и по загрее е гаснеше ... като стана малко по студено започна като я закаля сутрин да ида на работа и чека гаснеше и като поработи колата 5 10 мин и светва и няма гаснене та така си я карам от 2 3 седмици колата от майстор на майстор и нищо само даване на пари.Та преди 3 4 дни ми се наложи да изкарам акумулатора на колата за около 10 15 мин и след като го сложих колата не искаше да запали пробвах я около 4 5 пати и размърдах релетата които са под капака на колата и запали но започна да ми го прави този проблем много по често да ми гасне колата в движение и след това да не иска да запали докато не размърдам релетата и след след това пали и чека гасне за определено време и пак светва и започва да светва и гасне по време на движение и колата присецва Колеги моля помагайте ако някои е имал или знае как да си оправа моя проблеИзвинявам се ако тука не е мястото на темата

    #2
    Ми ти сам си открил, че проблема идва от релетата свали ги едно по едно натегни малко пластините дето влизат крачетата на релетата, пръсни и контактен спреи и виж дали няма да се оправи, явно някъде не прави хубав контакт и от вибрациите изключва.

    Коментар


      #3
      По принцип да и аз така си мисля но не съм на 100% сигорен че от тама ми идва целия проблем

      Коментар


        #4
        Но не ти пречи да опиташ, ако не се оправи, е качи на диагностика и си смини маисторите :D

        Коментар


          #5
          това в първото нещо което ще направя да си сменя майстора ... и да ще го пробвам това даа натегна малко пластините крачетата на релетата,и да пръсна контактен спреи.. но днес следобед ми се наложи да пътувам и карах около 2 3 часа без спиране и ЧЕКА не изгасна изобщо и ми изгъсна в движение колата

          Коментар

          Working...
          X