Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто мк2 JTD 80 проблем с варвенето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат пунто мк2 JTD 80 проблем с варвенето

    Здравей те колеги имам следния проблем понякога ми изклучва турбото и се вклучва чек енгине и колата спира да върви страното е че при леко натискане на педала вобще не реягира когато го натисна повечко тогава реягира и колата пак не варви както трябва след 2-3 рестарта се оправя за малко но настъпя ли я пак пак така става ако можете да ме насочете каде да търся проблема

    #2
    Защо ти да го търсиш? Просто отиваш в сервиз и хората ти намират и отстраняват проблема. Е, ако си имаш диагностика можеш и сам да си откриеш проблема.

    Коментар


      #3
      Re: фиат пунто мк2 JTD 80 проблем с варвенето

      traker87 написа:
      Здравей те колеги имам следния проблем понякога ми изклучва турбото и се вклучва чек енгине и колата спира да върви страното е че при леко натискане на педала вобще не реягира когато го натисна повечко тогава реягира и колата пак не варви както трябва след 2-3 рестарта се оправя за малко но настъпя ли я пак пак така става ако можете да ме насочете каде да търся проблема
      неска затапих ЕГР но няма ефект нека някой да сподели каде се намира тоя мап сензор да го погледна и него колкото до диагностиката ми изписа тпс чистих го но колата си е мудна след 3000 оборота почва да се мъчи

      Коментар


        #4
        лош контакт на буксите на потенциометъра на педала на газта.трябва ти контактен спрей

        Коментар


          #5
          ivel написа:
          лош контакт на буксите на потенциометъра на педала на газта.трябва ти контактен спрей
          да на диагностиката ми излезна че втората степен на педала на гаста не работи или не работи както трябва отворих педала и го почистих с спирт и маи се поуправи за 1 месец и пак така но се чудя от тоя педал дали е възможно да прави такива мизерии и да влиза в авариен режим

          Коментар


            #6
            Здобих се и аз със същото пунто и го прави същия номерно само при достигане на видока скорост /180км/иначе не. Качвана е на диагностика и казаха че има доста грешки, но при натискане на спирачка изхвърля от софтуера...
            Punto Mk2 2001 JTD 130hp... просто Пунти :!

            Коментар


              #7
              Ceci92 написа:
              Здобих се и аз със същото пунто и го прави същия номерно само при достигане на видока скорост /180км/иначе не. Качвана е на диагностика и казаха че има доста грешки, но при натискане на спирачка изхвърля от софтуера...
              Ти очакваш да излетиш ли след 180 км/ч с това Пунто ?Колко повече искаш от клетото ?
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар

              Working...
              X