Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.9 jtd 115 hp-Проблем с помпите на съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo 1.9 jtd 115 hp-Проблем с помпите на съединителя

    Здравейте получи ми се един проблем педала на съединителя започна да пропада по време на каране и не може да се вкарват предавките. Смених помпата на педала но проблема остана за което ме хвана много яд... както и да е остана лагер помпата но ми казаха,че тя ако е дала фира трябва да тече а аз загуба на масло нямам нито грам .... Когато я обезвъздуша се кара някакво време без проблем и пак пропада ... направи ми впечатление ,че когато изръчкам колата по-стабилно и спирам по рязко или по продължително като спра педала е пропаднал няма никаква логика но е факт .. До колкото видях помпата ползва само казанчето на спирачките нищо повече .. сутрин като се кача пак е мек и никакъв скорости не влизат помпам малко и пак става за известно време .. Много ще бъда благодарен ако някой може да помогне направо останах без идеи... Благодаря предварително
    Follow me, if you can ...

    #2
    или помпата ти е някакъв боклук или ти не можеш да я обезвъздушиш.по-скоро второто,ама все пак

    Коментар


      #3
      обезвъздушаването се прави под налягане в казанчето за спирачната теност до 2 бара макс или с вакум помпа иначе остава въздух в система само с помпене на педала няма да стане по големите сервизи разполагат с тях http://zimber-tools.com/avto-instrum...strumenti.html
      fiat stilo jtd

      Коментар


        #4
        Ихааа вярно ли?И баш тоз боклук на зимбер ли трябваше да рекламираш??
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          линка е примерен да види
          fiat stilo jtd

          Коментар


            #6
            Обезвъздушаване както трябва с новата помпа и ако продължи да пропада, значи проблема е вътре в кутията.
            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

            Коментар


              #7
              И аз за жалост имах същия проблем доскоро , педала пропадаше и като я оставя да преседи 1-2 дена колата и се вдигаше за известно време , сменихме горната помпа с надеждата да е по-малкия дявол . Момчетата в сервиза се видяха в чудо 2 дена седя там да я обезвъздушават и все пропадаше педала и така няколко седмици по-късно (докато се съберат малко финансии) я вкарах свалиха скоростната кутия и сменихме аксиалния лагер(помпа) . Вече педала седи горе и отделя посредата. При мен поне така се решиха нещата. А и при мен не се губеше никаква течност.

              Коментар


                #8
                на мен ми го прави когато е студено само на втора два три пъти като натисна и се оправя мислех да обезваздуша първо и ако стане да видя горната помпа и смяна на спирачна течност по принцип съм сменял на други коли там като се прецака горната пада направо доло
                fiat stilo jtd

                Коментар


                  #9
                  Лагер-помпа.. Няма течове защото ако има те че са в съединителя.
                  Powered by Emzo

                  Коментар


                    #10
                    Ако нямаш загуба на течност ,обезвьздушаваи многократно,и ще се оправи
                    Човека е човек когато е на пьт

                    Коментар

                    Working...
                    X